reklama

baner projekt 

reklama

Sparingowe ostatki na plus [wideo]

Opublikowano: 24 luty 2024, 15:38 Kategoria Sport
wilga garwolinenergia kozienice
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Zwycięstwem 6:1 (4:0) z V-ligową Energią Kozienice Wilga Garwolin zakończyła okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Była to czwarta wygrana podopiecznych Karola Zawadki w siedmiu meczach kontrolnych. Już za tydzień GKS nadrobi zaległości z jesieni i zmierzy się z Marcovią Marki. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest rozgrywanie wszystkich spotkań wiosną na bocznym boisku przy Sportowej.

Dzisiejsze spotkanie w Garwolinie toczyło się pod dyktando miejscowych. Już półmetku GKS prowadził 4:0. W pierwszej połowie strzelanie rozpoczął i zakończył Sebastian Papiernik. Na 2:0 trafił Przemysław Alot, a na 3:0 podwyższył Kacper Wieczorek.

W przerwie trener Zawadka dokonał trzech zmian. Wilga nadal przeważała, ale gra skupiła się głównie w środkowej części boiska. Na kwadrans przed końcem bramkową przewagę powiększył Emmanuel Obi. Chwilę później goście, po rzucie wolnym, strzelili gola. Autorem trafienia był Bartłomiej Janiszewski. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem rezultat sparingu ustalił Tomasz Paszkowski.

reklama


Dla Wilgi było to czwarte zwycięstwo w siedmiu sparingach. Zestawienie uzupełniają remis oraz dwie porażki. Bilans bramkowy jest okazały - 32:12. Najskuteczniejsi w meczach kontrolnych byli napastnicy – Tomasz Paszkowski (7 goli) i Emmanuel Obi (6 goli). – Mecze sparingowe rządzą się swoimi prawami. Chcieliśmy wygrywać. Testowaliśmy różne warianty taktyczne. Cieszy to, że zdobyliśmy 32 bramki. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, co jest przedmiotem analizy – podsumowuje trener GKS Karol Zawadka, który dodaje, że plan na okres przygotowawczy udało się zrealizować w 100%.

Z kadry Wilgi nikt nie odszedł. GKS zasilił Piotr Poszytek, skrzydłowy z Orła Unin. W najbliższych dniach zarząd dopnie jeszcze cztery transfery – bramkarza, dwóch środkowych pomocników oraz stopera. – Mam nadzieję, że każdy zawodnik wniesie coś do drużyny. Trzeba pamiętać, że dużymi wzmocnieniami będą powroty po kontuzjach Filipa Gaca, Szymona Szulca i Szymona Rudzkiego. Cała trójka nie brała udziału w przygotowaniach, bo miała rehabilitację i zabiegi. Na pewno wrócą wiosną – zaznacza szkoleniowiec.

Start rundy wiosennej IV ligi zaplanowany jest na 9 marca. Tydzień wcześniej (2 marca, godz. 12) Wilga nadrobi zaległości z jesieni i zagra z Marcovią Marki. To spotkanie, jak i wszystkie wiosenne u siebie, prawdopodobnie GKS będzie mógł rozgrywać na bocznym boisku w Garwolinie. Będzie to niewątpliwie duży atut. Ze względu na remont stadionu przy Sportowej, jesienią Wilga grała na boisku w Uninie.

Wilga Garwolin - Energia Kozienice 6:1 (4:0)
Bramki: Sebastian Papiernik 2, Przemysław Alot, Kacper Wieczorek, Emmanuel Obi, Tomasz Paszkowski – Bartłomiej Janiszewski.
Wilga: Bieliński, Grzegorzczyk, D. Papiernik, Mangke, Shakurau, S. Papiernik, Wieczorek, Kowalski, Piesio, Alot, Obi oraz Paszkowski, Wągrodzki, testowany.

 

Łukasz Korycki

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama