reklama

baner projekt 

reklama

Bieganiem Garwolin stoi! Startuje XIII GPZG!

Opublikowano: 11 kwiecień 2024, 12:32 Kategoria Sport
grand prixcsiktruchacz.pl
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Z początkiem wiosny Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenia Truchtacz.pl ruszają z cykliczną imprezą biegową. Będzie to już XIII edycja tego wydarzenia. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest doskonałą okazją do aktywności fizycznej i bycia razem dla całych rodzin. Dystanse są różne - odpowiednie do wieku i kondycji. Miejsce urokliwe i pełne zieleni - to tereny przy zbiorniku retencyjnym. Nagrody w postaci satysfakcji i medalu – bezcenne. 21 kwietnia staruje pierwszy bieg.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Garwolinie i zyskało sobie wielką sympatię wśród mieszkańców.

- Niewątpliwy atut tego wydarzenia to fakt, że mogą w nim wziąć udział całe rodziny. Od kilkuletnich dzieci po seniorów. Można wspólnie, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, doskonale się przy tym bawiąc. To nie tylko zawody sportowe, to przede wszystkim świetna międzypokoleniowa integracja – mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

reklama


 

Pierwszy w cyklu „Bieg do wiosny” odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia, na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 15:00. Dorośli wystartują o godzinie 15:30. Kolejne zawody odbędą się maju, we wrześniu i w październiku. Każdy, kto weźmie udział w biegu jest zwycięzcą, dlatego na mecie wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale. Podobnie jak w ubiegłym roku, udział we wszystkich biegach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej pozwoli na złożenie 4 medali w jedną całość.

- Z okazji jubileuszu 600-lecia miasta ubiegłoroczne medale po złożeniu dały logo obchodów. W tym roku nasz dom kultury świętuje 70-lecie swojego istnienia i znów ci, którzy wezmą udział we wszystkich zawodach będą mieli szansę mieć w domu pamiątkę naszego jubileuszu. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Zapisy na kwietniowy bieg właśnie się rozpoczęły. Organizatorzy zachęcają, by skorzystać z możliwości rejestracji online. To nie tylko ułatwienie dla nich, ale także dodatkowe korzyści dla startujących. Zapisani przez Internet dostają numery imienne, ważne na wszystkie zawody cyklu. Nie trzeba więc zapisywać się na następne biegi. Wystarczy zabrać ze sobą numer i stawić się na starcie.

Laureaci poszczególnych biegów staną na podium i otrzymają dyplomy. Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty itd. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary i nagrody rzeczowe.

Szczegółowy regulamin oraz link do zapisów znajduje się na www.truchtacz.pl oraz www.csik.garwolin.pl 

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama