reklama

baner projekt 

reklama

Alicja Więckowska brązową medalistką Mistrzostw Polski

Opublikowano: 15 kwiecień 2024, 09:52 Kategoria Sport
pływaniealicja więckowskauks delfin garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W dniach 13-14 kwietnia na Pływalni Aqua Lublin odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem wszyscy startujący zawodnicy reprezentowali swoje uczelnie w których na co dzień pobierają naukę.

Z roku na rok co raz liczniejsze a zarazem mocniejsze AMP-y spowodowały, że pierwszy raz w historii w programie zawodów pojawiły się oprócz 50-tek i setek, także 200-stki. To na pewno przyciągnęło jeszcze większą liczbę zawodników, których w tym roku wystartowało aż ponad 900, którzy reprezentowali 81 uczelni całego kraju. Podobnie jak w tamtym roku wśród startujących znalazła się była zawodniczka UKS Delfin Garwolin – Alicja Więckowska, która na co dzień uczy się na Politechnice Gdańskiej, gdzie kontynuuje swoją karierę pływacką.

- Tu chciałem przypomnieć, że Ala zawsze lubiła średnie i długie dystanse, tak wiec pojawienie się w programie zawodów 200-setek był dla niej szansą na powalczenie o wysokie lokaty. W tamtym roku nie udało Jej się przebrnąć przez eliminacje ale medal brązowy zdobyła w sztafecie. Alicja super wykorzystała zmianę w programie gdyż w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym w eliminacjach popłynęła w czasie 2:39:00 co dało jej awans do Finału B !!! W Finale jak to często bywa popłynęła jeszcze szybciej bo uzyskała wynik 2:36:41, dzięki któremu ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu. W ten o to sposób Ala swoją kolekcję medali powiększyła o indywidualny brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zawsze powtarzałem, że pływanie tak naprawdę zaczyna się w wieku 14 lat gdy przychodzą już Centralne Mistrzostwa Polski, a zrozumienie tej dyscypliny i czerpanie przyjemności z jej  uprawiania przychodzi w wieku młodzieżowca, czego wytrwałość w dążeniu do celu na każdym kroku pokazuje Alicja – komentuje trener Delfina Wojciech Mianowski.  

reklama


mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz