Pechowa kolejka naszych w LO

Opublikowano: 15 kwiecień 2024, 18:03 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzewwicher kobyłkaorły zielonka

0:6 Wilgi II Garwolin i 0:5 Promnika Łaskarzew. To nie była udana seria spotkań dla zespołów z powiatu garwolińskiego występujących w warszawskiej Lidze Okręgowej.

Do wicelidera z Kobyłki Wilga II udała się bez trenera. Kamil Zawadka występował w weekend ze swoimi podopiecznymi z Akademii Piłkarskiej Wilgi Garwolin w silnie obsadzonym turnieju w Licheniu Starym. Poczynaniami rezerw IV-ligowca z ławki dyrygował Paweł Pyra.

W pierwszych 45 minutach padł tylko jeden gol. Gospodarze, którzy jesienią zremisowali bezbramkowo z Wilgą II, trafili po stałym fragmencie gry. Fatalnie dla gości rozpoczęła się druga część gry. Zanim boiskowy zegar wskazał 50. minutę było już 3:0. - Te stracone dwa gole padły po niewymuszonych błędach naszych zawodników w wyprowadzeniu piłki. To praktycznie zamknęło mecz. W dalszej części meczu zabrakło nam zdrowia – skomentował Paweł Pyra.

Wicher Kobyłka – Wilga Garwolin 6:0 (1:0)
Wilga: Marcin Makulec, Winek, Gac (62′ Redka), Matysiak, Szwed (62′ Mateusz Makulec), Domański (73′ Poreda), Khasanov, Mianowski, Wągrodzki (73′ Grędzik), Kotlarski (46′ Pięch), Płatek (46′ Yehudayan).

Promnik mecz 20. kolejki rozegrał w Zielonce. Po pół godzinie gry miejscowy Orzeł objął prowadzenie po rzucie karnym. Do przerwy miejscowi podwyższyli prowadzenie. Chwilę po zmianie stron Promnik miał doskonałą okazję na gola kontaktowego, ale strzał Jakuba Boguckiego z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. - Popełniamy w kolejnym meczu fatalne błędy. Staramy się budować akcje, rywal się czyhał na kontry, z których strzelił kolejne gole - mówi trener Promnika Marcin Żak. - Wiemy jaką mamy kadrę. Na chwilę obecną to nie wystarcza na ten poziom rozgrywkowy. Bardzo chcemy, ale to nie wystarcza na tę silną ligę - dodaje.

Orły Zielonka – Promnik Łaskarzew 5:0 (2:0)
Promnik: Gałkowski, Mignane, Kondej, Jankowski, Grabowiec (77` A. Korycki), Pałasz, Kowalski, J. Kisiel, H. Świder, Ihnatowicz (70` Szczypek), Bogucki.

W sobotę o godz. 13.45 Wilga zagra przy Sportowej z PKS Radość (jesienią 0:0). Mecz Promnika z Deltą Warszawa został przełożony na 1 maja.