Medale w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 12:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Kujawsko–Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku, były organizatorami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 7-8 czerwca na stadionie miejskim we Włocławku.

W imprezie wzięła udział rekordowa ilość ponad 1000 uczestników ze 107 klubów, gdyż wszyscy traktowali te zawody, jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży dla juniorów młodszych. W mistrzostwach wzięli udział lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy tradycyjnie odnieśli w nich sportowy sukces, zdobywając dwa medale oraz pięć miejsc w finałowych ósemkach.

Seniorzy MKS podtrzymują formę

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 08:24 Kategoria Sport
mksbadminton

Seniorzy MKS Garwolin potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. Badmintoniści znad Wilgi wrócili z Mistrzostw Polski Seniorów z blisko 20 medalami.

Czempionat został rozegrany w dniach 7-9 czerwca w Drzonkowie. W 45. edycji mistrzostw nie mogło zabraknąć zawodników MKS Garwolin.

Poszli z kijkami po raz szósty

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 07:06 Kategoria Sport
nordic walkingżelechów

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie VI Międzypokoleniowego Rajdu Nordic Walking objętego honorowym patronatem Iwony Kurowskiej Starosty Powiatu Garwolińskiego. Impreza odbyła się 9 czerwca w Żelechowie.

Uczestników rajdu powitali i poprowadzili na trasę : Starosta Powiatu Garwolińskiego - Iwona Kurowska, wicestarosta Powiatu Garwolińskiego – Mirosław Walicki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie  - Sylwia Tomaszek. Przed marszem odbył się również krótki pokaz prawidłowej techniki marszu z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu –Joannę Włodarczyk.

Pechowe granie w okręgówce

Opublikowano: 10 czerwiec 2024, 11:32 Kategoria Sport
promnik łaskarzewwilga II garwolin

Podwójna porażka Promnika Łaskarzew oraz zerowy dorobek Wilgi II Garwolin po mecz z Legionovią II Legionowo. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w ostatnich meczach Amnis Energia Lidze Okręgowej.

Wyjazdową porażkę na swoim koncie zanotowała Wilga II Garwolin. Rezerwy IV-ligowca uległy rezerwom III-ligowej Legionovii 0:3.

Medale w sporcie szkolnym

Opublikowano: 10 czerwiec 2024, 07:36 Kategoria Sport
lekkoatletykałaskarzewwilkowyjagarwolinwilga garwolin

Trzy medale zdobyli reprezentanci naszego powiatu w Finałach  Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 6 czerwca w Siedlcach.

Złoty medal w skoku w dal dziewcząt zdobyła uczennica SP nr 1 w Łaskarzewie Wiktoria Barna, która wynikiem 4,79 m, zdecydowanie pokonała swoje konkurentki. Drugi medal – srebrny, wywalczyła w konkursie pchnięcia kulą o wadze 3 kg Maja Luśnia ze SP w Rudzie Talubskiej która uzyskała 9,90 m.