Wilga mocniejsza od Radomiaka

Opublikowano: 02 sierpień 2012, 09:45 Kategoria Sport
wilga garwolinradomiak radom

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem juniorzy Wilgi Garwolin z rocznika 1996 wygrali z RKS Radomiak Radom 5:2 (3:1). W poniedziałek wszystkie młodzieżowe drużyny GKS wyjeżdżają na obóz do Błażejewka w Wielkopolsce.

Wczorajszy mecz rozegrany w Miętnem był pierwszym w letni okresie przygotowawczym juniorów Wilgi. Podopieczni Marcina Żaka w poprzednim sezonie awansowali do II ligi makroregionalnej. Rywal zza Wisły gra o klasę rozgrywkową wyżej.

Początek meczu był wyrównany. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale to Wilga prowadziła do przerwy 3:1. ? Piłkarsko lepiej w pierwszy 45 minutach prezentował się Radomiak. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła, to my lepiej operowaliśmy piłką, a rywale skupiali się głównie na grze z kontry ? relacjonuje Marcin Żak. W opinii trenera juniorów GKS, zespół zagrał dobry mecz. ? Cała drużyna pracowała w obronie. Przy silnym przeciwniku zagraliśmy ambitnie ? podkreśla szkoleniowiec.

W kadrze Wilgi było 15 zawodników, którzy w systemie rotacyjnym wchodzili na boisko. W zespole pojawiło się dwóch nowych zawodników. Jeden z nich został pozyskany z Promnika Łaskarzew. W Hetmanie Sulbiny Marcin Żak wypatrzył kolejnego perspektywicznego młodego gracza. Do treningów z rocznikiem 1996 wróciło dwóch juniorów, którzy grali w poprzednim sezonie ze starszymi o dwa lata kolegami z Wilgi.

Juniorzy GKS sezon rozpoczną 1 września. Do tego czasu podopieczni Marcina Żaka rozegrają jeszcze pięć sparingów. W przyszłym tygodniu drużyna, podobnie jak wszystkie młodzieżowe zespoły GKS, wyjeżdża na obóz do Błażejewka. W Wielkopolsce rocznik 1996 zagra trzy mecze kontrolne z takimi zespołami jak ŁKS Łódź czy Pogoń Środa Wielkopolska. Po powrocie do Garwolina juniorzy zmierzą się z siedlecką Pogonią i Zniczem Pruszków.

Wilga Garwolin 1996 ? RKS Radomiak Radom 5:2 (3:1)
Bramki dla Wilgi: Damian Żak, Mikołaj Gola 2, Piotr Szostak, Adrian Pleskot