4. kolejka LO: Hutnik gromi w derbach

Opublikowano: 03 wrzesień 2012, 14:16 Kategoria Sport
miastkówzrywsęporzeł uninhutni

Wysokie zwycięstwo Hutnika z Wilgą Miastków był najciekawszym wydarzeniem 4. kolejki siedleckiej Ligi Okręgowej. W drugich weekendowych derbach Zryw bez problemu ograł Sępa. Drugą porażkę z rzędu zanotował Orzeł Unin.

Już po 6. minutach gry Hutnik prowadził z Wilgą Miastków 3:0. Wilga strzeliła na 1:3, do przerwy gospodarze prowadzili już 5:2. - Generalnie kontrolowaliśmy przebieg gry. Dobrze, że popadał trochę deszcz, można było grać po ziemi szybkie piłki ? ocenia trener Hutnika Tomasz Barej, chwaląc skuteczność zespołu. Najwięcej bramek w sobotnim meczu uzbierał Filip Gawinek, strzelec 4 trafień.

- Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Jesteśmy słabo przygotowani do sezonu. Może gdyby mecz nie rozpoczął się tak szybko straconych bramek, spotkanie wyglądałoby inaczej. Rywal obnażył wszystkie nasze słabe strony ? komentuje Paweł Kowalski, szkoleniowiec Wilgi.

Hutnik Huta Czechy ? Wilga Miastków 9:3 (5:2)
Bramki: Filip Gawinek 4, Rafał Głąbicki 3, Michał Zieliński, Łukasz Kowalski ? Piotr Domański, Michał Biedrzycki.
Hutnik: Rękawek, R. Wardak, Krupieńczyk, Śledź, A. Wardak, J. Wardak, R. Głąbicki, Kowalski, Zieliński, Trzciński, Gawinek oraz Sęk, Bogdanowicz, B. Głąbicki, Dróżdż.
Wilga: Czarny, Ł. Biedrzycki (Celej), Latuszek, M. Biedrzycki, Bogusz, Kondej, Wołoszka, Baran (Szczygielski), Zieliński (Frelik), Domański, Belka (Matysek).

W Uninie Orzeł do przerwy przegrywał z Mazovią tylko jedną bramką. Po zmianie stron fiaskiem skończyły się próby wyrównania. Goście z Mińska Mazowieckiego jeszcze dwukrotnie pokonali Piotra Domareckiego.

Orzeł Unin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 (0:1)
Orzeł: Domarecki, Pałyska (Duchna), P. Brych, Mateusz Mikulski, Marcin Mikulski, K. Łubian, Kajtowski (P. Mikulski), P. Ziółek, Leszek, A. Łubian, Parzyszek (Kisiel).

Derbowych emocji nie zabrakło w Sobolewie. Zryw grał z Sępem, drużyną którą od nowego sezonu prowadzi Marcin Cieśla, były zawodnik Zrywu. ? Całe życie spędziłem w Sobolewie, więc motywacja była bardzo duża ? przyznaje szkoleniowiec Sępa. ? Gdybyśmy wykorzystali sytuacje szczególnie w pierwszej połowie, to tego meczu byśmy nie przegrali ? ocenia.

Niedługo po przerwie kontaktową bramkę dla goście strzelił Paweł Mazurek. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami z kontry. ? Mimo błędów, po których straciliśmy bramki, zespół pokazał, że potrafi dobrze grać ? dodaje Marcin Cieśla.

Zryw Sobolew ? Sęp Żelechów 4:1 (2:0)
Bramki: Tomasz Marcińczak, Michał Wiśnioch, Ryszard Poboży ? Paweł Mazurek
Zryw: Ulaszewski, Michalec (Czyżewski), Zackiewicz, P. Kazimierak, Dziubak, Włodarczyk (Baran), M. Tywanek, Więckowski, Kwaśniak, Marcińczak (Poboży), Wiśnioch (Buczek).
Sęp: Pawlak, M. Skwarek, Borkowski, Cieśla, Kwiatkowski, J. Mazurek, Cegiełka, Michalak, Pogorzelski, Brych, P. Mazurek oraz Leszek, Kiliszek, Goliszewski, Deres.