4. kolejka A-Klasy: Pierwsze zwycięstwa Burzy i Wisły

Opublikowano: 18 wrzesień 2012, 09:20 Kategoria Sport
snajperpromnikpuznówkaburzawisła

To była udana kolejka dla drużyn z powiatu garwolińskiego w warszawskiej A-Klasie. Po pierwsze komplety punktów w sezonie sięgnęły zespoły Wisły Maciejowice i Burzy Pilawa. Pewnie mecz wygrała KS Puznówka 1996. Bez punktu w 4. kolejce Snajper Sośninka i Promnik Łaskarzew.

Przed meczem z Wisłą Dziecinów trener Puznówki 96 miał wreszcie do dyspozycji optymalny skład. Przyniosło to efekt w postaci dobrej, kombinacyjnej gry. ? To był dobry mecz, pełen walki z obu strono każdy metr boiska. Wynik mógłby być wyższy, ale zawiodła skuteczność ? ocenia Przemysław Mazek szkoleniowiec drużyny z gminy Pilawa. Po pierwszym kwadransie, w którym przeważali goście, do głosu doszli gospodarze. Efektem były dwie bramki. Po przerwie wynik nie uległ zmianie.

KS Puznówka 1996 ? Wisła Dziecinów 2:0 (2:0)
Bramki: Daniel Celiński, Robert Całka
Puznówka: Górski, Grzegrzółka, Grzelak, Jedynak (M. Parzyszek), M. Rosłaniec, Szczepek, R. Parzyszek (S. Rosłaniec), K. Mazek, Kucharzewski (Ł. Rosłaniec), Całka, Celiński.

Pierwsze punkty i to od razu trzy w sezonie zapisała Burza Pilawa. Zawdzięcza to wyjazdowej wygranej z Sokołem Celestynów 3:2.

Sokół Celestynów - Burza Pilawa 2:3 (1:0)
Bramki dla Burzy: Denis Dobrowolski, Mateusz Szwej, Jarosław Konarzewski
Burza: Wilczek, Saganek, Golewski, P. Piętka, Dobrowolski (Zieliński), Osiak (S. Konarzewski), Foryś, M. Piętka, J. Konarzewski, Szwej (Winek).

Inauguracyjne punkty także dla Wisły Maciejowice. Kosynierzy pewnie ograli rezerwy Startu w Otwocku 4:1. Grad bramek padł w drugiej połowie. Dwa trafienia zaliczył Mateusz Pracz.

Start II Otwock ? Wisła Maciejowice 1:4 (0:1)
Bramki dla Wisły: Mateusz Pracz 2, Damian Krupa, Adrian Misiak

Tak dobrze jak drużynom z gminy Pilawa nie poszło tym z ziemi łaskarzewskiej. Promnik przegrał na wyjeździe z Józefovią II Józefów 1:4. Do przerwy ŁKS tracił do rywali tylko jedną bramkę.

Józefovia II Józefów ? Promnik Łaskarzew 4:1 (1:0)

Kolejny zimny prysznic spotkał beniaminka z Sośninki. Po porażce z Victorią II Sulejówek 2:6, przyszła porażka w takich samym rozmiarach. ? Zagraliśmy zgoła inne dwie połowy. W pierwszej graliśmy dobrze, mogliśmy strzelić 3,4 bramki ? relacjonuje napastnik Snajpera Filip Rutkowski.

Po zmianie stron kibice oglądali inne oblicze gospodarzy. Już po niespełna 10 minutach Korona prowadziła 2:1. W kolejnych minutach trwał festiwal strzelecki gości, którzy wykorzystali bardziej otwartą grę goniącego wynik Snajpera. Drugiego gola miejscowi strzelili na 2:5. ? Wynik nie odzwierciedla różnicy poziomów, którą sugeruje wynik. Korona strzelała wszystko co miała, my nic ? kończy Filip Rutkowski.

Snajper Sośninka ? Korona Góra Kalwaria 2:6 (1:0)
Bramki dla Snajpera: Arkadiusz Klach, Cezary Krawczyk
Snajper: A. Krawczyk, Wasilka (A. Paszkowski), M. Kępka, P. Zowczak, Długosz, Zając, C. Krawczyk, Rutkowski (Jóźwicki), Moczulski, W. Paszkowski, Klach.