12. kolejka A-Klasy: Sensacyjna porażka Promnika

Opublikowano: 06 listopad 2012, 08:00 Kategoria Sport
snajperpromnikburzapuznówkawisła
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Będący na hali Promnik Łaskarzew przegrał na własnym boisku z ostatnią Wisła Dziecinów. Po paśmie porażek po komplet punktów sięgnął Snajper Sośninka. Szczęśliwy remis zanotowała Wisła Maciejowice. Porażek różnicą dwóch bramek doznały zespoły z gminy Pilawa.

Snajper po raz ostatni wygrał pod koniec września. Nie można się było dziwić zniecierpliwieniu kibiców przed meczem z rezerwami IV-ligowej Józefovii. W pierwszej połowie padła jedna bramka. Goście trafili bezpośrednio z rzutu wolnego. W odpowiedzi tylko w poprzeczkę uderzył Mateusz Kępka.Druga część gry rozpoczęła się bardzo dobrze dla Snajpera. Goście po akcji Paszkowski-Korycki-Moczulski doprowadzili do wyrównania po strzale tego ostatniego. - Prowadziliśmy grę i co raz to śmielej atakowaliśmy bramkę rywala ? relacjonuje prezes Snajpera Damian Richert.

W 65. minucie Dariusz Zając strzelił bramkę i Snajper wyszedł na prowadzenie. Józefovia, chcąc odrobić straty, odkryła się, co wykorzystał dwa razy Grzegorz Korycki. Napastnik, który odpokutował już karę za niesportowe zachowanie, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Były to premierowe trafienia Koryckiego w barwach drużyny z Sośninki. Szczególnej urody był drugi gol strzelony przewrotką.- Cieszymy się że po kilku porażkach z rzędu w końcu odnosimy zwycięstwo ? dopowiada prezes.

Snajper Sośninka - Józefovia II Józefów 4:1 (0:1)
Bramki dla Snajpera: Grzegorz Korycki 2, Dariusz Zając, Grzegorz Moczulski
Snajper: Ł. Kępka, Wasilka (Borkowski), Wiśnioch, Długosz, P. Zowczak, Rutkowski (A. Paszkowski), Zając, Moczulski, G. Korycki (Klach), M. Kępka, Jóźwicki (W. Paszkowski).

Niespodziewanej porażki doznał Promnik Łaskarzew. Niepokonany od 7 kolejek ŁKS znalazł pogromcę w słabo spisującej się w tym sezonie Wiśle Dziecinów. W pierwszej połowie, mimo ataków gospodarze, nie padła żadna bramka. Po zmianie stron nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie. Szybko wyrównał Daniel Paziewski. Gdy wydawało się, że zawodnicy Promnika poczuli wiatr w żagle i pójdą za ciosem, Wisła przeprowadziła bramkową akcję. Trafienie padło w doliczonym czasie gry. Promnik przegrał trzeci mecz w sezonie, w tym pierwszy na własnym boisku.

Promnik Łaskarzew - Wisła Dziecinów 1:2 (0:0)
Bramka dla Promnika: Daniel Paziewski
Promnik: Paśnik, M. Jóźwicki (Kliczek), Jankowski, Buhowicz, Rutkowski, C. Jóźwicki, Cichecki (Wójcik), Kaczyński, Paśnicki (D. Paziewski), P. Brzostowski, Błażejczyk (Kurach).

Po zwycięstwie Wisły w Dziecinowie na ostatnie miejsce w tabeli spadła Burza Pilawa. Podopieczni Artura Trzpila nie zrzucili z fotelu lidera Korony z Góry Kalwarii. Do przerwy Burza przegrywała 0:2. Po zmianie stron padło jeszcze 6 goli, po 3 dla obu zespołów.

Korona Góra Kalwaria ? Burza Pilawa 5:3 (2:0)
Bramki dla Burzy: Jan Błachnio, Mateusz Szwej 2
Burza: Kazimierak, Saganek, Bylinka, Golewski, Osiak (P. Piętka), Dobrowolski, Błachnio, Foryś (Winek), M. Piętka, S. Konarzewski (J. Konarzewski), Szwej.

Po ciężkim meczu Wisła zremisowała z Borem Regut. Wiślacy w ostatniej chwili uciekli spod noża. Gol na wagę jednego punktu został zdobyty w ostatniej akcji meczu. Po mocno rzuconym aucie piłka otarła się o jednego z rywali i wpadła do siatki. Był to doskonały rewanż za bramkę do szatni z pierwszej połowy. Pozostałe trafienia zailiczyli Robert Włodarczyk oraz Grzegorz Sitnik

W pierwszych minutach meczu Wisła ? Bór dominującą stroną byli gospodarze. Kosynierzy kilkukrotnie zagrażali bramce gości. Bezskutecznie. W 42. minucie Bór wyszedł na prowadzenie po skutecznej dobitce strzału z rzutu wolnego. W ostatniej akcji przed przerwą kontuzji nabawił się bramkarz Wisły Mateusz Sękulski, którego zastąpił Marcin Kowalczyk. Już 5 minut od wejścia na boisko rezerwowy goalkeeper musiał wyciągać piłkę z siatki.

Dwubramkowa strata nie podłamała graczy z Maciejowic. W 59. minucie kontaktową bramkę zaliczył Robert Włodarczyk. Po 5 minutach przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Najbardziej emocjonujące były ostatnie minuty meczu. W 83. minucie podanie Adriana Misiaka wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Grzegorz Sitnik. W zdobyciu gola na wagę remisu Kosynierom pomogli rywale. Po wrzucie piłki z autu własnego bramkarza zaskoczył obrońca z Reguta.

Wisła Maciejowice ? Bór Regut 3:3 (0:1)
Bramki dla Wisły: Robert Włodarczyk, Grzegorz Sitnik, samobójcza
Wisła: Sękulski (Kowalczyk), Mazur, Pogoda, Grylak, Pracz (Sitnik), Jóźwik, Kuczyński (Opiekulski), Włodarczyk, Krupa, Sitnik (Cyrta), Misiak.

Punktów z Wiązownej nie udało się wywieść zawodnikom z Puznówki. Po remisowej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze dołożyli dwa trafienia. ? Przegraliśmy ten mecz tak frajersko, że aż nie mogę w to uwierzyć. W całym meczu Advit miał dwie sytuacje bramkowe, a my zmarnowaliśmy 11 sytuacji sam na sam z bramkarzem lub pustą bramką ? mówi nie kryjąc rozgoryczenia trener Puznówki Przemysław Mazek. ? Adivt grał bardzo słabo na poziomie B-Klasy ? dodał.

W drużynie z Puznówki zadebiutował 18-letni bramkarz Piotr Głowala.

Advit Wiązowna ? KS Puznówka 1996 3:1 (1:1)
Bramka dla Puzówki: Kamil Rosłaniec
Puznówka: Głowala, S. Rosłaniec, Jedynak, M. Parzyszek, Ł. Rosłaniec, Szczepek, R. Parzyszek, Grzegrzółka, Całka, Celiński, K. Rosłaniec (Kowalczyk).