11. kolejka A-Klasy zakończyła rundę

Opublikowano: 20 listopad 2012, 09:48 Kategoria Sport
wisła maciejowicesnajperburzapuznówkapromnik

Derbowych emocji nie brakowało w Pilawie, gdzie Puznówka podejmowała drużynę z Sośninki. Porażkami rundę zakończyły zespoły Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice.

Konieczność rozgrywania kolejki po ostatnim terminie to, podobnie jak w okręgówce, efekt nagłych opadów śniegu z końca października. Wtedy mecz zdołał jedynie rozegrać Promnik Łaskarzew (4:1 z Sokołem Celestynów). Wynik derbów rozgrywanych w Pilawie otworzyli gospodarze. Po golach Daniela Celińskiego i Piotr Dróżdża gospodarze prowadzili 2:0. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany Waldemar Paszkowski ze Snajpera, który wdał się w dyskusję z sędzią. - Graliśmy lepiej w 11 na 11,niż z przewagą jednego zawodnika. Po przerwie po raz kolejny po naszej stronie był festiwal nieskuteczności ? mówi trener KS Puznówka 96 Przemysław Mazek.

Kontaktową bramkę dla gości strzelił Dariusz Zając, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywala. Trafienie na 3:1 zaliczono jako samobój zawodnikowi z Sośninki, który próbował wybić piłkę zmierzającą do bramki. Nadzieję na remis gościom dał przepięknym strzałem z 20 metrów Filip Rutkowski.

Po derbowym zwycięstwie Puznówka awansowała na 8. miejsce w tabeli. Na 15 punktów w 13 meczach składają się 4 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek. Snajper ligowy rok kończy pozycję niżej również z 15 oczkami na koncie. Zespół z Sośninki nie zremisował żadnego meczu, wygrał 5, przegrał 8.

KS Puznówka 1996 ? Snajper Sośninka 3:2 (2:0)
Bramki: Daniel Celiński, Piotr Dróżdż, samobójcza - Dariusz Zając, Filip Rutkowski
Puznówka: Górski (Głowala), M. Rosłaniec, Jedynak, Ł. Rosłaniec (M. Parzyszek), Grzegrzółka, Kucharzewski (G. Rosłaniec), R. Parzyszek, K. Mazek, Całka, Celiński, Dróżdż.
Snajper: Ł. Kępka(A. Krawczyk),Borkowski, Wiśnioch, P. Zowczak(Richert), W. Paszkowski, Korycki, Moczulski, K. Zowczak (Rutkowski), M. Kępka, Zając, Jóźwicki(Klach).

Mecz ?za 6 punktów? przegrała Wisła Maciejowice. W drugiej połowie, po strzeleniu bramki przez zespół z Dziecinowa, zrobiło się gorąco na boisku. Po kontrowersyjnych, zdaniem gości, decyzjach sędziego na boisku musiała interweniować służba porządkowa. Czerwoną kartkę w tej sytuacji zobaczył Mateusz Pracz.

Wisła kończy rundę na ostatnim 14. miejscu. 3 wygrane, 2 remisy i 8 porażek ? to bilans Kosynierów.

Wisła Dziecinów ? Wisła Maciejowice 2:0 (0:0)
Wisła: Kowalczyk, Pracz, Sitnik, Mazur, Nagadowski, Grylak (S. Fijołek), Cyrta (W. Fijołek), Jóźwik (Opiekulski), Kuczyński (R. Sitnik), Krupa, Misiak.

Burza w 13 meczach rundy wygrała jedynie 3, odniosła 8 porażek i zanotowała 2 remisy. Bezpośrednią wygraną z Wisłą Maciejowice pilawianie nie zajmują ostatniego miejsca w tabeli. Humoru kibicom nie poprawiła porażka na koniec rundy z rezerwami IV-ligowej Victorii Sulejówek.

Burza Pilawa ? Victoria II Sulejówek 3:5 (0:2)
Bramki dla Burzy: Kamil Foryś, Sławomir Konarzewski, Mateusz Szwej
Burza: Kazimierak, Bylinka, Golewski, P. Piętka, Dobrowolski, Błachnio (Winek), Osiak, Foryś, J. Konarzewski (S. Konarzewski), M. Piętka, Szwej.

W najlepszych humorach rundę kończy spadkowicz z Łaskarzewa. Promnik jest 2. ze stratą 5 punktów do prowadzącego Vulcanu Wólka Mlądzka. ŁKS wygrał 9 meczy, przegrał jedynie 3. Bilans uzupełnia remis.