14. kolejka B-Klasy: Wysokie wygrane Amura i Wilgi II

Opublikowano: 22 kwiecień 2013, 11:55 Kategoria Sport
wilga IIorzełamur

Jedynie Orłowi Parysów nie udało się wywalczyć kompletu punktów w pierwszej wiosennej kolejce warszawskiej B-Klasy. Wysoko mecze przed własną publicznością wygrały zespoły Amura Wilga i Wilgi II Garwolin.

Wyjątkowo w Józefowie mecz w roli gospodarza rozegrał Orzeł Parysów. Podopieczni Wiesława Białeckiego w pierwszej połowie byli stroną dominującą. Zawiodła, podobnie jak w kilku spotkaniach jesienią, skuteczność. ? Jak się nie strzela w ?200-procentowych? sytuacjach, to nie można wygrać meczu. Straciliśmy trzy punkty, co nie powinno nam się zdarzyć jeśli myślimy o awansie ? przyznał szkoleniowiec Orła.

Vulcan prowadzenie objął po jedynej akcji w pierwszej połowie. Po zmianie strony parysowianie odpowiedzieli golem przy stanie 0:3. Bramkę strzelił Adrian Jakóbczak.

Orzeł Parysów ? Victoria Zerzeń 1:4 (0:1)
Bramka dla Orła: Adrian Jakóbczak

W dużo lepszych humorach mecz kończyli zawodnicy Amura. Drużyna z Wilgi pewnie pokonała KS Rzakta 4:1. Początek spotkania nie zwiastował końcowego triumfu, bo to goście objęli prowadzenie. Wyrównał Michał Strzeżek. W dalszych minutach gra się zaostrzyła, czego efektem była czerwona kartka dla zawodnika gości, który faulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem gracza z Wilgi. Jeszcze przed zmianą stron Strzeżek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

- W drugiej połowie goście opadli z sił. Mądrze się bronili, sędzia odgwizdał z 10 spalonych ? relacjonuje Wojciech Parol z Amura. Po faulu na pomocniku miejscowych sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Przemysław Głowala. Wynik ustalił wprowadzony z ławki Maksymilian Filiks.

Amur Wilga ? KS Rzakta 4:1 (2:1)
Bramki dla Amura: Michał Strzeżek 2, Przemysław Głowala, Maksymilian Filiks
Amur: Fic, Mateusz Głowala (Kraska), Marcin Głowala, P. Głowala, Woźniak, Pyrzanowski, Lodowski, Parol, Szczepański, Strzeżek (Filiks), Cichecki (Winek).

Jesienią zawodnicy Wilgi II pokonali Rokolę 5:1, zwycięstwo na wiosnę było jeszcze wyższe. Bohaterem rezerw IV-ligowca był Adrian Rzęsiewicz, który wykorzystał dwa rzuty karne i dołożył bramkę z akcji. Dwa gole w 30 minut zdążył skompletować wprowadzony po przerwie Michał Janisiewicz. Trafienie dołożył Bartek Sitek.

- Goście stwarzali sobie okazję, które sami sprokurowaliśmy. Przy naszej lepszej skuteczności wynik mógłby być wyższy ? mówi trener Wilgi II Marek Zatorski. ? Oprócz strzelców bramek chciałbym pochwalić debiutującego Marka Sitarka oraz Mateusza Wągrodzkiego ? dodaje. W zespole z Garwolina zagrało trzech zawodników z IV-ligowej kadry ? Piotr Nurzyński, Bartłomiej Sitarek i Daniel Bogusz.

Wilga II Garwolin ? Rokola Otwock Wielki 6:0 (2:0)
Bramki: Adrian Rzęsiewicz 3, Bartek Sitek, Michał Janisiewicz 2
Wilga II: Nurzyński, M. Sitarek, C. Wągrodzki, P. Wielgosz, Brych (Piętka), M. Wągrodzki (Janisiewicz), B. Sitarek, Jasiński (Bogusz), Mariusz Makulec, Sitek, Rzęsiewicz (Bażant)