21. kolejka B-Klasy: Amur lepszy od Orła

Opublikowano: 10 czerwiec 2013, 07:48 Kategoria Sport

Zwycięstwem w derbowym pojedynku z Orłem Parysów zespół Amura Wilga nie stracił szans na awans do A-Klasy. Nadwiślańscy piłkarze o premiowane miejsce walczą z Wilgą II Garwolin, która rozgromiła jedenastkę z Glinianki.

Niedzielne derby lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak strzały graczy Amura były niecelne. Goście pierwsze uderzenie na bramkę oddali dopiero po kwadransie gry. Pięć minut później skuteczną obroną nogami popisał się Daniel Fic po strzale Marcina Chyży. W kolejnej akcji oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Paweł Anczarski II, ale i tym razem górą był Fic. Miejscowi najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po podaniu Przemysława Głowali z najbliższej odległości przestrzelił Mariusz Cichecki.

Gole w derbach padały w pierwszych pięciu minutach drugiej części gry. Najpierw mocnym uderzeniem w długi róg bramki popisał się Strzeżek. 60 sekund później z kontry na 2:0 podwyższył Bartłomiej Winek. Po kolejnych dwóch minutach Chyża zdobył kontaktową bramkę. Do końca meczu oba zespoły grały otwarty futbol. Orłowi brakowało ostatniego podania, a Amurowi skuteczności. Na pustą bramkę nie trafiali Gruszczyński i Winek.

Porażka w Wildze ogranicza szansę na awans drużyny z Parysowa. Przed zawodnikami Amura decydujące zaległe mecze we wtorek z Victorią Zerzeń i w czwartek z Rokolą Otwock Wielki. Jeśli w obu meczach podopieczni Jarosława Szarka zdobędą komplet punktów, to o awansie będzie decydował niedzielny mecz z Wilgą II w Garwolinie. Warunkiem takiego rozwiązania jest zwycięstwo lub remis Wilgi II w środę w Parysowie.

Warto wspomnieć o atmosferze na trybunach stadionu w Wildze. Gospodarze wspierała liczna grupa fanów Hutnika Huta Czechy. Doping gościom zapewniły połączone siły kibiców Orła Parysów, Victorii Kałuszyn i Jutrzenki Cegłów.

Amur Wilga ? Orzeł Parysów 2:1 (0:0)
Bramki: Michał Strzeżek, Bartłomiej Winek ? Marcin Chyża
Amur:
Fic, Zagrodzki, Mateusz Głowala, Marek Głowala, Lewandowski, P. Głowala, Parol, Strzeżek (Żyłka), Szczepański (Błaszkiewicz), Cichecki (Gruszczyński), Winek.
Orzeł: Żurawek, Robakowski, Kielak, P. Anczarski I, Jakobczak, Cichowski (Baranowski), Kwiatkowski, Chyża, P. Anczarski II (Świtała), Maruszak (Tomaszczyk), Soszyński.

Tempa nie zwalnia Wilga II Garwolin. Walczący o awans podopieczni Marka Zatorskiego rozgromili na wyjeździe KS Glinianka 8:0, rewanżując się za jesienną porażkę 2:3. Skutecznością błysnął powracający po kontuzji Piotr Piorun, zdobywca trzech goli. Dwa gole dołożył Daniel Bogusz, po jednym trafieniu zaliczyli Marek Sitarek oraz Paweł Walicki. Jedna z bramek pierwszej połowy była autorstwa zawodnika gospodarzy.

? Zdecydowanie dominowaliśmy na boisku, czego efektem jest wynik. Na pochwałę zasługuję bramkarz Piotr Nurzyński, który bardzo dobrze zachował się w kilku sytuacjach oraz Kami Brych ? komentuje trener Wilgi II.

KS Glinianka ? Wilga II Garwolin 0:8 (0:4)
Bramki: Piotr Piorun 3, samobójcza, Daniel Bogusz 2, Marek Sitarek, Paweł Walicki,
Wilga II: Nurzyński, Brych (Piętka), Edyk, Bogusz, P. Wielgosz, Rzęsiewicz, C. Wągrodzki (M. Wągrodzki), Godlewski, Walicki (M. Sitarek), Piorun (Jasiński), B. Sitarek.