29. kolejka LO: Wysokie porażki i remis w derbach

Opublikowano: 18 czerwiec 2013, 15:52 Kategoria Sport
sępzrywuninhutnikwilga miastków

Zryw Sobolew uratował honor drużyn powiatu garwolińskiego w przedostatniej kolejce siedleckiej okręgówki. Najwyższą porażkę z sezonie zanotował Hutnik Huta Czechy. Na wyjazd do Małkini nie zebrali się piłkarze Wilgi Miastków. W kolejnym meczu ligowy byt Orzeł Unin jedynie zremisował z Sępem Żelechów.

Tak wysoko w tym sezonie Hutnik jeszcze nie przegrywał. W Łochowie podopieczni Tomasza Bareja ulegli miejscowemu ŁKS 1:9, tracąc już do przerwy cztery bramki. Honor gości uratował Filip Gawinek.

ŁKS Łochów - Hutnik Huta Czechy 9:1 (4:1)
Bramka dla Hutnika: Filip Gawinek

Mecz w Uninie znakomicie rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie rzut karny, podyktowany za faul bramkarza Sępa, wykorzystał Paweł Mianowski. Po godzinie gry było już 2:0 po bramce wprowadzonego z ławki Piotra Brycha. ? Zabrakło nam w końcówce siły. Wykorzystał to Sęp, którego zarysowała się przewaga. Z powodu kontuzji w naszym zespole boisko musieli opuścić Mazek, Krzyśpiak i Pałyska ? mówi trener Orła Tomasz Talarek.

Drużynie z Unina może nie starczyć punktów, aby utrzymać się w okręgówce, choć na razie nie wiadomo ile drużyn pożegna się z ligą. Jutro Orzeł zagra zaległy mecz z  Hutnikiem (godz. 18).

Orzeł Unin ? Sęp Żelechów 2:2 (1:0)
Bramki: Paweł Mianowski, Piotr Brych - Bartosz Zackiewicz, Norbert Brych
Orzeł: Kisiel, Pałyska (Ł. Piesio), Ekiert, M. Mikulski, D. Brych, Mazek (P. Mianowski) , Leszek, Osiak, Ziółek, Mikulski, Krzyśpiak (P. Brych).

Pewnym zwycięstwem z Jabłonianką miłą niespodziankę kibicom sprawił Zryw Sobolew. Skutecznością błysnął Michał Wiśnioch zdobywca dwóch goli.

Zryw Sobolew ? Jabłonianka Jabłonna Lacka 4:0
Bramki: Michał Wiśnioch 2, Maciej Błachnio, Jarosław Włodarczyk
Zryw: Ulaszewski (Mirowski), Dziubak, Niewczas (Paciorek), Tywanek, Czyżewski, Białecki, Błachnio, Zabiegałowski, Wiśnioch (Poboży), Buczek (Michalec), Włodarczyk.

Rewelacja wiosennych rozgrywek Wilga Miastków spuściła z tonu. Na zbiórce przed wyjazdem do Małkini pojawiło się jedynie ośmiu zawodników. MKS wygrał mecz walkowerem.

MKS Małkinia - Wilga Miastków 3:0 (walkower)