Piłkarki nie wytrzymały presji kibiców

Opublikowano: 04 listopad 2013, 10:29 Kategoria Sport
wilga garwolinkobietytygrys huta mińska

Porażką aż 1:10 z Tygrysem Huta Mińska zakończył się dla piłkarek Wilgi Garwolin mecz 8. kolejki mazowieckiej III ligi. O losach spotkania zdecydowała druga połową, w której podopieczne Marcina Żaka nie wytrzymały presji miejscowych kibiców.

Na kolejne spotkanie zawodniczki GKS wyjechały do Dębego Wielkiego. Na tamtejszym boisku mecz rozgrywał Tygrys Huta Mińska. Rywalizacja źle rozpoczęła się do gości. Po samobójczym trafieniu Tygrys objął prowadzenie. ? Później gra była równa. Z naszej strony zaprezentowaliśmy się solidnie. W okresie naszej przewagi dwóch okazji sam na sam z bramkarką nie wykorzystały Karolina Wojtecka i Izabela Matysek. Tuż przed przerwą z kontry dostaliśmy bramkę na 0:2 ? relacjonuje trener Wilgi Marcin Żak.

Niedługo po wznowieniu gry, przyjezdne zdobyły gola kontaktowego. Izabela Matysek w tempo wyszła do prostopadłego podania i pokonała bramkarkę Tygrysa. Ta sama zawodniczka w podobnej sytuacji mogła doprowadzić do wyrównania, ale tym razem zabrakło szczęścia. ? Od tego momentu popełniliśmy katastrofalne błędy. Po dwóch zagraniach ręką w polu karnym, rywalki zdobyły gole z jedenastek. Później dziewczyny nie wytrzymały presji kibiców Płomienia, którzy w bardzo chamski sposób odnosiły się do naszych zawodniczek. Dziewczyny zamiast skupić się na grze, dyskutowały z kibicami, co doprowadziło do straty kolejnych bramek ? komentuje szkoleniowiec z Garwolina. Jak dodaje Marcin Żak, na słabą postawę jego podopiecznych miał też wpływ brak Alicji Sucheckiej i Aleksandry Żaczek.

W weekend rundę jesienną piłkarki Wilgi zakończą pojedynkiem na własnym boisku z Orlikiem Jeruzal.

Tygrys Huta Mińska ? Wilga Garwolin 10:1 (2:0)
Bramka dla Wilgi: Izabela Matysek
Wilga: P. Żach, A. Żach, Matysek, K. Paziewska, N. Paziewska, Latuszek, Wojtecka, Kalińska, Nowak, Jarzyna, Salamończyk oraz Kondej, Klawińska.