73 gole na inaugurację GLH

Opublikowano: 26 listopad 2013, 07:37 Kategoria Sport
futsalglh
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Drużyna Top Team Wola Rowska została pierwszym liderem Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Na inaugurację II edycji zmagań o puchar Wójta Gminy Łaskarzew padły 73 gole.

Pierwszym liderem rozgrywek został Top Team. Zespół z Woli Rowskiej wysoko ograł drużynę Młodych Wilków, o sile których stanowią juniorzy Promnika Łaskarzew. Choć do przerwy Top Team prowadził tylko jedną bramką. Zawodnikiem meczu został Dominik Alot, który należy do wyróżniających się graczy ekipy z Woli Rowskiej.

Top Team Wola Rowska ? Młode Wilki Łaskarzew 9:3 (3:2)
Bramki: Bartek Poświata 28?,39?, Alot Dominik 7?,23?, Konopacki Mateusz 25?,33?, Balas Artur 17?, Balas Kamil 29?, Alot Przemysław 13? (Top) - Sebastian Kisiel 15?,16?,34? (Młode)
Zawodnik meczu: Dominik Alot (Top)

Od wysokiego zwycięstwa, po skutecznej grze w drugiej połowie, rozgrywki rozpoczęli obrońcy tytułu. Piłkarze Celu Helenów nie dali szans zespołu ligi LZS z Krzywdy. Skutecznością błysnął piłkarz Snajpera Grzegorz Moczulski, który z pięcioma trafieniami jest współliderem klasyfikacji strzelców po 1. kolejce.

Cel Helenów ? Ave Krzywda  8:4  (3:3)
Bramki: Samobójcza 10?, Grzegorz Moczulski 11?, 20? k.p.,30?,33?,36?, Michał Wiśnioch 28?, Tomasz Woźniak 30? (Cel) - Łukasz Rutkowski 5?, Janisiewicz Marek 9?, Dawid Parzyszek 12?, samobójcza 22?  (Ave)
Zawodnik meczu: Grzegorz Moczulski (Cel)

W walce o czołowe lokaty w lidze będzie liczył się Weekend Łaskarzew. W pierwszym meczu zespół złożony z głównie piłkarzy Promnika pokonał Granaty 8:2. W barwach pokonanych występuje m.in. Cezary Jóźwicki i Tomasz Cichecki z ŁKS. Cztery gole dla zwycięzców strzelił Sebastian Papiernik, skrzydłowy garwolińskiej Wilgi. W Weekendzie gra także stoper GKS Hubert Świder.

Granaty Łaskarzew ? Weekend Łaskarzew  2:8  (2:4)
Bramki: Grzegorz Wolski 6?, 14?  (Granaty) - Sebastian Papiernik 4?,18?,25?,40?, Sebastian Kaczyński 6?,30?, Albin Kaczyński 15?, Daniel Wójcik 32? (Weekend)
Zawodnik meczu: Sebastian Papiernik (Weekend)

Zlekceważenie rywala w przerwie było przyczyną jedynie remisu Geparda Wilga z Amatorami z Sośninki. Zawodnicy Amura po 20 minutach pewnie prowadzili 3:0 i nic nie zapowiadało, że obraz gry po przerwie zmieni się. Tymczasem Amatorzy w ciągu sześciu minut strzelili cztery bramki i byli o krok od trzech punktów. W ostatnich sekundach meczu remis gościom znad Wisły zapewnił Wojciech Parol, który skutecznie egzekwował przedłużony rzut karny.

Gepard Wilga ? Amatorzy Sośninka 4:4  (3:0)
Bramki: Wojciech Parol 2?, 40? k.p., Kacper Szczepański 13?, Daniel Fic 16?, (Gepard) -  Damian Warmiak 21?,25?, Paweł Michalik 21?, Karol Talarek 26? (Amatorzy)
Zawodnik meczu: Damian Warmiak (Amatorzy)

Lepiej od Amatorów zaprezentowała się druga drużyna z Sośninki. Imprezowicze na początek zmagań ograli Wisłę Podwierzbie 8:4. W korespondencyjnej rywalizacji drużyn A-Klasy Snajper lepszy od Wisły z Maciejowic. Pięć bramek Grzegorza Koryckiego dało mu ex quo pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Impreza Sośninka ? Wisła Podwierzbie 8:4 (3:0)
Bramki:  Grzegorz Korycki 10?,18?,28?,36?,38?, Filip Rutkowski 33?, Tomasz Jarzyna 31?, samobójcza 15? (Impreza) - Damian Krupa 23?,39?,39?, Damian Baran 35? (Wisła)
Zawodnik meczu: Grzegorz Korycki (Impreza)

Spotkanie Motoru Leokadia i Husarii Dąbrowa okrzyknięto meczem kolejki. Obie drużyny debiutowały w rozgrywkach. Husarię dopingowało dodatkowo dziesiątki fanów w dąbrowskiej hali. Gospodarzom zabrakło kilkudziesięciu sekund żeby na inaugurację zainkasować trzy punkty. W ostatniej minucie przedłużony rzut karny skutecznie wykonał Piotr Kędzior i mecz zakończył się podziałem punktów.

Motor Leokadia ? Husaria Dąbrowa 4:4 (3:3)
Bramki: Marek Górski 11?,13?, Rafał Rutkowski 20?, Patryk Kędzior 40? k.p.(Motor) - Damian Płatek 12?, Karol Płatek 3?, 23?, Kamil Płatek 13? (Husaria)
Zawodnik meczu: Karol Płatek (Husaria)

Bardzo ciekawie było także w ostatnim meczu 1. kolejki. Krimen Pilczyn do przerwy prowadził z Deulatechem 2:1, by ostatecznie wysoko przegrać 3:7. Zwycięzcy wyrastają na czarnego konia rozgrywek, bo prezentują naprawdę dobrą piłkę. Krimen tez powinien się liczyć, bo ma składzie zawodników Promnika i zawodników Wilgi Garwolin ? Michała Kępkę i Bartka Szczęśniaka.

Krimen Pilczyn - Dualtech 3:7 (2:1)
Bramki: Piotr Brzostowski 4?, Mateusz Leszek 19? (k.),36?(Krimen) - Wojciech Sterna 13?,23?,30?,38?, Grzegrzółka Mateusz 25?40?, Grzegrzółka Tomek 23? (Dualtech)
Zawodnik meczu: Wojciech Sterna (Dualtech)