4CV po świetnym meczu pokonuje wicelidera!

Opublikowano: 12 styczeń 2014, 16:07 Kategoria Sport
siatkówka4cv
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Po pokonaniu lidera, tym razem zespół 4CV wygrał z drugą siłą rozgrywek mazowieckiej III ligi. We własnej hali SPS zwyciężył KKS Kozienice 3:2 (13, -19, -21, 23, 6). Dzisiejszy mecz był najlepszym w wykonaniu podopiecznych Jakuba Sokołowskiego w bieżącym sezonie.

Ci, którzy sugerowali, że pokonanie na początku roku MDK było przypadkiem ze strony 4CV mylili się. Dzisiaj do Garwolina przyjechał kolejny faworyt do wygrania rozgrywek. Pierwszy mecz pomiędzy KKS a SPS zakończył się łatwą wygraną gospodarzy. Goście dzisiejszego pojedynku liczyli ponownie na trzy punkty.

Początek meczu to znakomita gra miejscowych. Siatkarze 4CV niemal bezbłędnie wykorzystywali kontry, które były efektem słabego przyjęcia gości. Gospodarze prowadzili już 13:6, a nawet 17:9. Podrażnieni faworyci od pierwszych piłek drugiego seta przejęli inicjatywę. KKS od stanu 4:1, utrzymywał 2-3-punktową przewagę, którą powiększyła się w końcówce. Kozieniczanie także w trzeciej części gry cieszyli się ze zwycięstwa. Grając mądrze w obronie podbijali wiele ataków 4CV. Nawet gdy zawodził kontratak, to garwolinianie nie potrafili sforsować szczelnego bloku.

Przebudzenie wśród gospodarzy nastąpiło w czwartym secie. Poprawa przyjęcia sprawiła, że Paweł Grabowski mógł często zagrywać do środkowych, co przynosiło kolejne punkty. Gospodarze prowadzili 5:1. Mimo, że goście wyrównali na 5:5, to w gracze SPS byli górą w kolejnych akcjach. Nerwowo zrobiło się pod koniec partii, miejscowi roztrwonili czteropunktowe prowadzenie. Ze stanu 18:14, zrobiło się 19:19. W ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Jakuba Sokołowskiego. Do tie-breaka doprowadził precyzyjny atak Damiana Wilkiego.

W piątym secie rozbitym gościom sił do podjęcia walki z rywalem starczyło do stanu 4:4. Od tej fazy siatkarze 4CV zdobyli siedem oczek, nie tracąc ani jednego (!). Popis garwolinian trwał w najlepsze. Ostatecznie miejscowi wygrali 15:6, stając się drużyną z najmniejszą liczbą porażek w lidze (2). Dwa punkty wywalczone w dzisiejszym meczu pozwoliły SPS awansować na trzecie miejsce w tabeli.

- Dzisiaj zagraliśmy całym sercem i bardzo dobrze taktycznie. Wygraliśmy z najlepszą drużyną w lidze, mającą w składzie wychowanków Czarnych Radom. Chwała wszystkim chłopakom, także zmiennikom, którzy zagrali świetnie. Przed nami kolejne ciężkie mecze. Pięć punktów z MDK i KKS pozwoliły nam na odrobienie z nawiązką nieprzewidywanych strat z meczów ze Spartą (3:2) i Halinowem ? powiedział po meczu trener 4CV Jakub Sokołowski.

Jak informuje statystyk drużyny Karol Krawczyk, najlepiej punktującym zawodnikiem w składzie zwycięzców był dzisiaj Krzysztof Kisiel (19).

22 stycznia kolejnym rywalem garwolińskich siatkarzy będzie ostatnia w tabeli ekipa UKS Virtus Wiskitki. W pierwszym meczu tych drużyn, zespół 4CV wygrał 3:1.

SPS 4CV Garwolin ? KKS Kozienice 3:2 (13, -19, -21, 23, 6)

4CV: Grabowski (5), Baran (14), Szyćko (4), Kisiel (19), Ozimek (9), K. Zawisza (16), Zygadło (libero) ? Trzmielewski, Wilki (6), Antonik.