10 kolejka GLH: Impreza zdetronizowana

Opublikowano: 15 styczeń 2014, 07:28 Kategoria Sport
glhfutsal

W najciekawszym meczu 10. kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup pierwszej porażki z rozgrywkach doznała Impreza Sośninka. Na fotel lidera wrócił Weekend Łaskarzew.

Mecz Impreza - Cel elektryzował kibiców. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do graczy z Helenowa, czego efektem było prowadzenie po 20 minutach 2:0. Po 120 sekundach drugiej części gry było już 3:0. Pogoń Imprezy niemal się udała. Gol Dariusza Zająca na cztery minut przed końcem sprawił, że Cel prowadził jedynie 5:4. W ostatniej minucie meczu zwycięstwo obrońców tytułu przesądziło trafienie Michała Wiśniocha na 6:4.

Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz Geparda z Dualtechem. Przez całe spotkanie przewagę utrzymywali zawodnicy z Wilgi. Wysoką wygraną z jednym z faworytów ligi przypieczętował bramkarz Geparda Daniel Fic, który wykorzystał rzut karny przedłużony.

Wyrównany przebieg miało spotkanie Wisły z Krimenem. Oba zespoły przed spotkaniem dzieliły jedynie dwa punkty. Długo zapowiadało się, że po 40 minutach żadnej z drużyn nie uda się strzelić gola. Tymczasem w ostatnich sekundach spotkanie strzałem z rzutu karnego przedłużonego Kamil Krupa zapewnił ekipie z Podwierzbia trzy punkty. Zwycięstwo pozwoliło na przeskoczenie w tabeli zespołu z Pilczyna.

W kolejnym meczu sąsiadujących drużyn, padło więcej goli. Motor już po pierwszej połowie prowadził z Granatami 3:0, ostatecznie wygrywając 6:2. Tym samym drużyna z Leokadii awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Nowym liderem rozgrywek został Weekend. Zawodnicy z Łaskarzewa wykorzystali porażkę Imprezy i pewnie zgarnęli komplet punktów w spotkaniu z Top Team.

Dużo radości miejscowym kibicom sprawiła Husaria. Gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując 4:0 Młode Wilki z Łaskarzewa. Zespół z Dąbrowy dzięki trzem punktom awansował na 12. miejsce kosztem Amatorów z Sośninki, którzy odnieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem nie dali rady zespołowi z Krzywdy.