Wilga wygrywa pierwszy sparing. Trener testuje nowe ustawienie

Opublikowano: 20 styczeń 2014, 10:45 Kategoria Sport
wilga garwolinnaprzód skórzec

Okazałym zwycięstwem z Naprzodem Skórzec 5:2, Wilga Garwolin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. W sparingu trener Marek Krawczyk testował ofensywne ustawienie 3-4-3. W bramce pojawił się zawodnik z zespołu juniorów.

Pierwszy testmecz tej zimy Wilga rozegrała sobotniego poranka. Do przerwy, mimo momentami zdecydowanej przewagi gospodarzy, GKS strzelił tylko jednego gola. W 34. minucie rzut karny, podyktowany za faul, wykorzystał Łukasz Korgul. W pierwszych 45 minutach wynik mogli podwyższyć jeszcze Piotr Baranowski i Łukasz Puciłowski. Obaj zmarnowali sytuację sam na sam z bramkarzem Naprzodu. Ponadto popularny ?Pucił? nie wykorzystał jedenastki. Strzał obronił bramkarz ze Skórca.

Po godzinie gry był remis 1:1. Wilga zapłaciła za stratę w środku pola, po której rywal wyprowadził kontrę. Podopieczni Marka Krawczyka przeważali w kolejnych minutach, czego efektem były następne trafienia. Hat-tricka skompletował Korgul. Stoper GKS najpierw wykorzystał drugą w meczu jedenastkę, później oddał precyzyjny strzał z dystansu. Na siedem minut przed końcem rywale Wilgi, grający w północnej IV ligi, wyprowadzili drugą skuteczną kontrę.

Ostatnie minut ponownie należały do miejscowych. Piłkarze z Garwolina jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Naprzodu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Puciłowski, a wynik ustalił Paweł Pyra. W końcówce miejsce Łukasza Mariaka między słupkami zajął bramkarz juniorów Patryk Tkaczewski, który wobec wyjazdu Piotra Nurzyńskiego zagranicę, dołączył do kadry seniorów.

- Zagraliśmy ofensywnym, nowym ustawieniem z trójka obrońców i trójką napastników. Przyniosły to efekt bramkowy. W kolejnych meczach będziemy grali w tym ustawieniu ? ocenił trener Marek Krawczyk, który jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

W sobotę, drugim sparingpartnerem GKS będzie wicelider siedleckiej Ligi Okręgowej Mazovia Mińsk Mazowiecki. Mecz w Miętnem, nieznana jest jeszcze godzina rozpoczęcia spotkania.

Wilga Garwolin ? Naprzód Skórzec 5:2 (1:0)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Korgul 3, Łukasz Puciłowski, Paweł Pyra
Wilga: Mariak (Tkaczewski), Karol Zawadka (Dróżdż), Korgul, Szczęśniak, Talar, Kamil Zawadka, B. Kowalski (K. Kowalsk), Zalewski, Baranowski (Pyra), Puciłowski, Wachnicki (Papiernik).