10. ligowe zwycięstwo 4CV

Opublikowano: 09 luty 2014, 15:24 Kategoria Sport
siatkówka4cv

- Ten mecz był z gatunku tych, które trzeba wygrać ? przyznał po zwycięstwie 3:0 nad KS Metro Warszawa trener SPS 4CV Jakub Sokołowski. Zespół z Garwolina pewnie zmierza do awansu z III ligi.

W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowej potyczki obu zespołów w Warszawie, zespół Metra do Garwolina przyjechał w rezerwowym składzie, w dodatku bez trenera. Dzisiejsze zwycięstwo przyszło gospodarzom łatwo, ale momentami młodzież ze stolicy nawiązywała równorzędną walkę z podopiecznymi Jakuba Sokołowskiego.

Mecz znakomicie rozpoczął Łukasz Trzmielewski, którego punktowe zagrywki pozwoliły na zbudowanie wysokiej przewagi (7:3). Później jednak autowe ataki skrzydłowych 4CV dały sygnał rywalom do odrabiania strat. Udało się z nawiązką (9:8). Ważną zmianę w środku seta dał Paweł Grabowski. Rozgrywający dokładną zagrywką sprawił gościom wiele problemów. Od stanu 13:10 gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając partię otwarcia 25:16.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. SPS prowadził 4:1, by po chwili przegrywać 8:9. Seria fatalnych błędów własnych sprawiła, że po kolejnych akcjach tablica wyników wskazywała rezultat 9:14. Metro nie dowiozło wysokiego prowadzenia do końca seta. Problemy z przyjęciem zagrywki, kłopoty ze skończeniem pierwszego ataku oraz błędy w ustawieniu przełożyły się na porażkę 21:25.

Do trzech razy sztuka. Na początku trzeciego seta zespół 4CV ponownie wypracował zdecydowaną przewagę (4:1, 7:3, 10:6), by szybko ją roztrwonić (9:11). Przy stanie 10:11 Łukasz Trzmielewskiego zmienił Paweł Grabowski. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszy wystawiający przyspieszył grę SPS, a gościom w pewnym momencie odechciało się grać.

- Ten mecz był z gatunku tych, które trzeba wygrać. Poza niewielkimi wyjątkami zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Chwała chłopakom, że potrafili się zmobilizować w takim meczu. Mecz z Metrem był kolejnym na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest wyjście do kolejnej fazy walki o II ligę ? przyznał trener 4CV Jakub Sokołowski.

Jak donosi statystyk zespołu Karol Krawczyk, najskuteczniejszym zawodnikiem SPS w dzisiejszym meczu był Krzysztof Zawisza, zdobywca 10 punktów. Z dziewięcioma oczkami na koncie spotkanie zakończyli Damian Wilki i Krzysztof Kisiel.

Za tydzień o godz. 16 drużyna z Garwolina podejmie we własnej hali Spartę Grodzisk Mazowiecki. Do końca sezonu drużynie 4CV zostało do rozegrania pięć spotkań. Jeśli wszystkie zakończą się zwycięstwem za trzy punkty (3:0, 3:1), wtedy zawodnicy trenera Sokołowskiego awansują z III ligi. Droga do II ligi będzie jednak wciąż daleka.

SPS 4CV Garwolin ? KS Metro Warszawa 3:0 (16, 21, 19)

4CV: Trzmielewski (4), Zawisza (10), Ozimek (4), Kisiel (9), Baran (5), Wilki (9), Zygadło/Pietrzak (libero) ? Grabowski, Szyćko (2), Jakubowski (3), Antonik (4).