Wilga rozstrzelała ligowego rywala

Opublikowano: 04 marzec 2014, 08:55 Kategoria Sport
wilga garwolinpogoń II siedlce

Na trzy tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej Wilga Garwolin imponuje skutecznością. W ostatnim sparingu GKS pokonał Pogoń II Siedlce 6:3 (3:0). ? Powoli skład się krystalizuje, ale za wcześnie, aby mówić o wyjściowej ?11? ? przyznaje trener Marek Krawczyk.

Po meczu z Józefovią Józefów (5:4), Wilga w niedzielę mierzyła się z kolejnym ligowym rywalem. Pierwsze 20 minut nie wskazywały, że w spotkaniu padnie aż dziewięć goli. Początek sparingu w Siedlcach był wyrównany.

Worek z bramkami rozwiązał się w 27. minucie. Błąd obrońcy Pogoni, który niefrasobliwie podał do bramkarza, wykorzystał Piotr Baranowski. Pięć minut później było już 2:0. Jacek Kajtowski wykończył kombinacyjną akcję całego zespołu. Ten sam zawodnik na osiem minut przed przerwą cieszył się z drugiego trafienia. Wysunięty napastnik w tempo wyszedł do prostopadłej piłki zagranej z głębi pola i bez problemów pokonał goalkeepera z Siedlec.

Wysokie prowadzenie po 45 minutach wprowadziło rozluźnienie w szeregach gości. Już 120 sekund po wznowieniu gry Pogoń trafiła na 1:3. Na szczęście GKS nie pozwolił na trafienie kontaktowe. Po 55. minutach Wilga znowu miała trzy gole przewagi. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jakub Wachnicki. 10 minut później gola na 5:1 zaliczył Kacper Kowalski, którego precyzyjny strzał z 16 metrów zaskoczył bramkarza rywala.

Drugiego gola ligowy rywal Wilgi otrzymał w prezencie od GKS. W 76. minucie loty piłki źle obliczył bramkarz Patryk Tkaczewski. Goście odpowiedzieli minutę później. Łukasz Puciłowski zakończył indywidualną akcję wyłożeniem piłki przed pustą bramkę do Patryka Mianowskiego. Na cztery minuty przed końcem wynik spotkania ustalił zawodnik z Siedlec.

W dwóch ostatnich sparingach Wilga legitymuje się bilansem bramkowym 11:7. ? W tym spotkaniu zagraliśmy akurat solidnie w obronie. O stracie bramek decydowały indywidualne błędy. Cieszy również skuteczność i to z przeciwnikiem z naszej ligi ? przyznał trener GKS Marek Krawczyk.

Do inauguracji rundy wiosennej IV ligi zostały dwa tygodnie. Jednak drużyna z Garwolina pierwszy mecz rozegra tydzień później (23 marca). ? W składzie jest jeszcze duża rotacja. Skład się powoli krystalizacje, ale za wcześnie, aby mówić o wyjściowej ?11?. Duża część zawodników czuje, że jest w formie. Mamy jeszcze czas do pierwszego meczu, aby ją podtrzymać ? zaznacza szkoleniowiec.

W składzie na mecz z Pogonią zabrakło Pawła Pyry. Napastnik czeka na badanie USG kostki.

W sobotę w Miętnem GKS zmierzy się z Podlasiem Sokołów Podlaski (siedlecka Liga Okręgowa). Początek sparingu o godz. 11.

Pogoń II Siedlce ? Wilga Garwolin 3:6 (0:3)
Bramki dla Wilgi: Piotr Baranowski, Jacek Kajtowski 2, Jakub Wachnicki, Kacper Kowalski, Patryk Mianowski
Wilga: Nurzyński (Tkaczewski), Wielgosz (Mianowski), Świder, Edyk, Talar, Baranowski (Gac), K. Kowalski, Zalewski, Puciłowski, Wachnicki, Kajtowski (Papiernik).