Wilga przegrywa z Promnikiem

Opublikowano: 25 maj 2014, 20:18 Kategoria Sport
promnik łaskarzewwilga II garwolin

Pięć bramek padło w derbach powiatu garwolińskiego rozgrywanych na boisku warszawskiej A-Klasy. Wilga II Garwolin przegrała z Promnikiem Łaskarzew 1:4 (0:1). Gości do zwycięstwa poprowadził Jacek Paśnik, który po dwóch latach wrócił na boisko przy Sportowej.

Dzisiejsze spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie i miało kilka podtekstów. Jednym z nich był powrót na boisko w Garwolinie Jacka Paśnika. Obecny szkoleniowiec Promnika dwa lata temu wprowadził pierwszy zespół Wilgi do IV ligi.

Początek spotkania ułożył się po myśli gości. Już pierwsza akcja przyniosła bramkę Daniela Wójcika. ?Widżet? wykorzystał błąd Mariusza Makulca, który we własnym polu karnym nie trafił w piłkę przy próbie wykopu. Pięć minut później prowadzenie ŁKS chciał podwyższyć Sebastian Kaczyński, ale jego strzał z ok. 20 metrów minął bramkę GKS.

?Czerwień? Wachnickiego

Gospodarze blisko wyrównania byli w 16. minucie. Piłka po strzale debiutującego w składzie Przemysława Garbarczyka wypadła z rąk Artura Pietryki, w krok od skutecznej dobitki był Jakub Godlewski. Kluczowa dla losów spotkania była 33. minuta. W polu karnym Promnika rzut karny próbował wymusić Jakub Wachnicki. Aktorstwo zawodnika Wilgi I skończyło się drugą żółtą kartką i gospodarze musieli grać w ?10?. W końcówce pierwszej odsłony gry przewagę zyskali przyjezdni. W doliczonym czasie gry drugi raz na bramkę uderzał Kaczyński, ale strzał było bardzo niecelny.

W przerwie meczu trener Wilgi II dokonał aż dwóch zmian. Marek Zatorski zdjął słabo prezentującego się Cezarego Wągrodzkiego i Adriana Rzęsiewicza. W ich miejsce na placu gry zameldowali się Patryk Mianowski i Bartłomiej Sitek.

Wilga grała, Promnik strzelał

Roszady w składzie nie przyniosły pożądanego efektu. Gospodarze utrzymywali się dłużej przy piłce, ale to Promnik groźniej atakował, głównie z kontry. Jedna z nich w 60. minucie zakończyła się trafieniem na 2:0 Piotra Brzostowskiego. Podrażnione rezerwy Wilgi II szybko odpowiedziały. Po 66. minutach gry z bramki cieszył się Sitek, który wykorzystał dośrodkowanie na głowę z rzutu wolnego bitego przez Łukasza Grązkę.

Ostatnie 25 minut meczu przebiegało według scenariusza ? Wilga próbowała, a Promnik strzelał gole. Na bramkę Pietryki uderzali Garbarczyk, Jasiński, Grązka. Zabójczo skuteczni w kontrach byli goście. W 80. minucie S. Kaczyński idealnie obsłużył Wójcika, dla którego było to drugie trafienie przy Sportowej. Wynik w 90. minucie ustalił rezerwowy Albin Kaczyński.

- Graliśmy od 30. minuty w ?10? po bezmyślnym zachowaniu doświadczonego zawodnika, jakim jest Kuba. Dziwi to, bo gra w pierwszym zespole. Później chłopaki próbowali gonić wynik, ale się nie udawało. Brakowało nam uderzenia. Mamy w zespole kontuzji, a po drugie to jest piłka, ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Chwała chłopakom, że walczyli do końca ? skomentował trener Wilgi II.

Z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy boisko opuszczał trener Promnika. ? Wolałbym mieć tu pierwszą drużynę Wilgi, a nie drugą. Były fajne momenty w tym klubie. Dobrze byłoby tu wygrać i tak się stało ? przyznał Jacek Paśnik. ? Mecz dobrze nam się ułożył, co pozwoliło nam czekać na rywala, który popełniał błędy przy rozgrywaniu piłki. I takie było założenie na drugą połowę ? wyczekiwać i kontra ? dodał.

W następnej kolejce Wilga II zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Dziecinów.

Wilga II Garwolin ? Promnik Łaskarzew 1:4 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Sitek - Daniel Wójcik 2, Piotr Brzostowski, Albin Kaczyński
Czerwona kartka: Jakub Wachnicki (Wilga) ? 33? za dwie żółte
Wilga: Nurzyński, Grązka, C. Wągrodzki (Mianowski), Mariusz Makulec (Podołowski), Brych, Rzęsiewicz (Sitek), Godlewski, Galbarczyk, P. Wielgosz, Wachnicki, Jasiński (Papiernik).
Promnik (wyjściowy): Pietryka, Kurach, Michalczyk, P. Brzostowski, Mikulski, S. Kaczyński, Wójcik, S. Brzostowski, Sadowski, Paśnicki, Kozikowski.