Stalówka najlepsza, Wilga ostatnia

Opublikowano: 14 grudzień 2014, 17:02 Kategoria Sport
wilga garwolinturniej piesiewiczafutsal
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Drużyna Stali Stalowa Wola triumfowała w XII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Gospodarze okazali się bardzo gościnni zajęli ostatnie miejsce.

Dokończenie turnieju rozpoczęło się od godz. 8. Niedzielny poranek był pechowy dla piłkarzy Wilgi. Podopiecznym Konrada Piotrowskiego do awansu z grupy wystarczał remis w spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Na sześć minut przed końcem GKS prowadził 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. Zamiast gry o medale zostało ostatnie miejsce, ale taka jest piłka.

Pod dokończeniu fazy grupowej rozegrano mecze o kolejne miejsca. W spotkaniu o brąz Stal Mielec długo prowadziła 2:0 z Górnikiem Łęczną. Piłkarze z Lubelszczyzny na dwie minuty przed końcem zdobyli gola kontaktowego, jednak Stal odpowiedziała szybkim trafieniem na 3:1. Ostatecznie drużyna z Mielca wygrała 3:2.

Wiele emocji przyniósł finał. Hetman Zamość prowadził od 8. minuty (mecze 2x15) po trafieniu samobójczym zawodnika Stali Stalowa Wola. W 26. minucie ?Stalówka? wyrównała. Gdy wydawało się, że o losach zwycięstwa przesądzi seria rzutów karnych, Stali przyznano rzut wolny z 7. metra. Strzał bezpośrednio ze stałego fragmentu wpadł do bramki na 40 sekund przed końcową syreną. ? Poziom sportowy jak i organizacyjny turnieju był bardzo wysoki. Receptą na sukces jest systematyczna praca ? przyznał trener triumfatorów rozgrywek Marek Kusiak.

Nagrody indywidualne i puchary dla drużyn wręczali wiceprzewodniczący rady powiatu Dariusz Owczarczyk, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała, wiceprezes klubu Jacek Wielgosz. Wszyscy podkreślali wysoki poziom turnieju, zapraszając jednocześnie do odwiedzenia Garwolina za rok. Ze strony organizatorów ? GKS Wilgi Garwolin oraz Centrum Sportu i Kultury ? zawody nadzorował Witold Trzmielewski.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Skwierczyński (Pogoń Siedlce) z 12 trafieniami na koncie. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Mateusz Dudek (Stal Mielec). Najlepszym zawodnikiem dwudniowych zmagań wybrano jego kolegę Adama Karczmarza.  Wyróżnienie dla najlepszego piłkarza gospodarzy wręczono Janowi Tudkowi.