Derby na szczycie dla Wilgi II

Opublikowano: 28 kwiecień 2015, 15:38 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Jedna bramka przesądziła o wygranej Wilgi II Garwolin z Promnikiem Łaskarzew w 18. kolejce warszawskiej A-Klasy. Trenerzy obu zespołów przyznają, że derby powiatu były typowym meczem walki.

W niedzielę na głównej płycie stadionu przy Sportowej spotkały się dwie czołowe drużyny A-Klasy. Początek rundy wiosennej dla obu zespołów był różny. Promnik w czterech spotkaniach nie odniósł porażki, dwukrotnie wygrywając. Z kolei Wilga II zaliczyła falstart, nie notując jeszcze w tym roku zwycięstwa w lidze. Gospodarzom przez najbliższy miesiąc będzie pomagać Robert Kwiatkowski. Skrzydłowy pierwszego zespołu jest zawieszony na boiskach IV ligi, ale przepisy pozwalają mu na występy w rezerwach.

W pierwszej połowie obie jedenastki skupiały się przede wszystkim na tym, aby gola nie stracić. Lider z Łaskarzewa mógł pokusić się o trafienie, ale strzał Jakuba Wachnickiego trafił w ręce Roberta Baczewskiego. Do przerwy było bez goli.

Po zmianie stron w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Makulec. Strzał zza pola karnego odbił przed siebie Artur Pietryka. ?Magi? zdecydował się na dobitkę wślizgiem, ale bramkarz ŁKS zdołał naprawić swój błąd. Kluczowa dla losów spotkania była 69. minuta, kiedy na boisku pojawił się Przemysław Galbarczyk. Skrzydłowy Wilgi potrzebował zaledwie kilku minut, aby rozruszać poczynania GKS w ofensywie. Po kolejnym dośrodkowaniu piłka trafiła prosto pod nogi Makulca, wcześniej mijając obrońcę gości.

- Od początku był to mecz walki z delikatną naszą przewagą. Pachniało bramką, ale brakowało nam wykończenia ? przyznał trener Wilgi II Jacek Tracz. ? To było bardzo ważne zwycięstwo, które wpłynęło na psychikę chłopaków. Morale spadły po dotkliwej porażce w Maciejowicach i te trzy punkty były nam bardzo potrzebne ? dodaje.

Meczem walki spotkanie ocenia także szkoleniowiec Promnika. ? Obie drużyny zabezpieczały przede wszystkim tyły i liczyły na błąd przeciwnika. Nam przydarzył się jeden i to wystarczyło, żeby Wilga odniosła zwycięstwo ? mówi Jacek Paśnik. ? Ubolewamy, że przegraliśmy derby. Trzeba się teraz zabrać do pracy i zdobywać punkty w kolejnych meczach ? dodaje.

W innych meczach 18. kolejki Snajper Sośninka wygrał na wyjeździe z Victorią Zerzeń 3:1, KS Puznówka 1996 nieoczekiwanie pokonał Wisłę Maciejowice 2:1, a Amur Wilga okazał się lepszy od Józefovii Józefów 3:2.

Wilga II Garwolin ? Promnik Łaskarzew 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Makulec 75`