Dziurawa defensywa Wilgi i porażka 1:6

Opublikowano: 17 maj 2015, 20:33 Kategoria Sport
wilga garwolinożarowianka ożarów

Nie tak niedzielne popołudnie wyobrażali sobie kibice przy Sportowej. W 28. kolejce IV ligi Wilga Garwolin przegrała z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 1:6 (0:2). Katem gospodarzy okazał się strzelec czterech bramek Radosław Jankiewicz.

Przed meczem było wiadomo, że wygrana da GKS bezpieczną przewagę nad dolną częścią tabeli. W odniesieniu zwycięstwa mieli pomóc wracający do składu Daniel Bogusz oraz Robert Kwiatkowski. Temu ostatniemu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na pół roku zawiesił karę pauzy dwóch spotkań. Od pierwszej minuty trener Marek Krawczyk postawił na zawodnika rezerw Przemysława Galbarczyka.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Wilgi. Już w 6. minucie strata w środku pola zakończyła się trafieniem Radosława Jankiewicza. Napastnik wbiegł w pole karne i mocnym strzałem w długi róg pokonał Eryka Bednarskiego.

Bezradna Wilga

Po zdobyciu bramki Ożarowianka cofnęła się w obręb pola karnego. Dało to gospodarzom okazję do stworzenia zagrożenia pod bramką gości. Próbowali Arkadiusz Zalewski, Hubert Świder, Michał Kępka, ale ich strzały były albo niecelne, albo za lekkie. W 18. minucie Ożarowianka powinna podwyższyć prowadzenie, ale znakomitej okazji nie wykorzystał w kontrze Paweł Jabłoński. 15 minut później przyjezdni przeprowadzili bliźniaczą akcję jak przy pierwszym trafieniu. Ponownie na listę strzelców wpisał się Jankiewicz. Tuż przed przerwą rozmiary porażki próbował zmniejszyć Daniel Bogusz. Piłkę po jego strzale z trudem odbił Michał Kłusek.

Po zmianie stron defensorzy Wilgi dali się znowu zaskoczyć w kontrze, a hat-tricka po kolejnym uderzeniu z pola karnego skompletował Jankiewicz. Trzy minuty później piłkę zmierzającą w okienko bramki po strzale Bogusza wybił Bartłomiej Pomarański. Po kolejnych 180 sekundach prostopadłe zagranie w pole karne otrzymał Piotr Talar. Skrzydłowy ubiegł bramkarza, ale strzał minął słupek bramki.

Przestrzelony karny

W 63. minucie szczęścia zabrakło Boguszowi. Piękne uderzenie z rzutu wolnego z 18. metra zatrzymało się na poprzeczce. Cztery minuty później było już 0:4. Kontrę wykończył... Jankiewicz. Po 120 sekundach Wilga straciła piątą bramkę. Tym razem z najbliższej odległości trafił Bartosz Kwiatkowski.

Dzisiaj GKS było stać jedynie na jedno trafienie. Na kwadrans przed końcem w zamieszaniu podbramkowym dobrze znalazł się Paweł Pyra. Rezerwowy półgodzinny występ mógł zakończyć również z asystą. W 85. minucie napastnik był faulowany w polu karnym. Z 11 metrów przestrzelił jednak Bogusz. Goście dobili zespół z Garwolina w 88. minucie. Cztery podania wystarczyły, aby rozklepać przeciwnika. Gola zdobył Artur Dębiec.

- Zostaliśmy dzisiaj wypunktowani. Przeciwnik zagrał bardzo dobrze w defensywie i kontrze. Nie poradziliśmy sobie z szybkością z tyłu. Przestrzegaliśmy przed meczem, że Ożarowianka gra na jednego napastnika, mieliśmy go podwajać. Nasza gra w obronie wyglądała fatalnie. Przegraliśmy zasłużenie – przyznał po spotkaniu trener Krawczyk.

W środę o godz. 17.30 Wilga zagra ze Zniczem II Pruszków.

Wilga Garwolin – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:6 (0:2)
Bramki: Paweł Pyra 74` - Radosław Jankiewicz 6`, 34`, 52`, 67`, Bartosz Kwiatkowski 69`, Artur Dębiec 88`
W 85. minucie Daniel Bogusz (Wilga) przestrzelił rzut karny.Widzów: ok. 150
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Korgul, Kwiatkowski, Kamil Zawadka, Bogusz, Talar, Galbarczyk (60` Pyra), Kępka, Zalewski.

Wyniki i tabela IV ligi

Łukasz Korycki

Komentarze  

+7 #18 nnnWG 2015-05-20 09:50
O właśnie nigdy tak naprawdę obaj nie podjeli wyzwania . Prosta zasada żeby grać trzeba chcieć. Oni wybrali Unin i Huty tam chcieli i tam grają , nikt z Wilgii ich nie wyganiał !!!
Cytować
+6 #17 z unina ciezko widac...do obserwatora 2015-05-20 01:08
Czy Pan obserwator był na ostatnich meczach? Chyba nie.
w ofensywie gramy bardzo dobrze. stwarzamy sytuacje, gramy w pilke.
poza tym mamy jedną z najlepszych ofensyw w lidze... i m.in zasługa tutaj Kępki i Bogusza.
dochodzą do tego Talar, Kwiatkowski, Zalewski, Zawadka,
ktorego z nich chcesz zastąpić młodymi? :)

Pan Żak zrobił z nich GWIAZDY... grające w LO. WIECEJ POKORY i PRACY. to moze zagrają ligę wyżej.

Myśle, że nikt w Wildze ich nie wypędzał. to byla ich decyzja. Poza tym nie wiem czy daliby radę... nigdy nie podjęli wyzwania.Cytuję obserwator:
taki mamy zarząd, że tacy piłkarze odchodzą. mówicie o bramkarzach. wina przegranych meczy leży także po stronie napastników, którzy tych bramek nie strzelają. Bogusz i Kępka obaj stoją na boisku. mecz trzeba wybiegać tak jak to robi Talar. dwaj Młodzi wychowankowie Szostak i Gola w siedleckiej LO walą bramki aż miło. dlaczego Szostaka Wilga sprzedała do huty, a Goli nie odkupiła od SMS'a? chłopaki na IV ligę jak znalazł. wtedy była by rywalizacja z przodu. nie było by stania jak widzimy teraz.
Cytować
-5 #16 młodzi zawodnicyobserwator 2015-05-19 21:42
taki mamy zarząd, że tacy piłkarze odchodzą. mówicie o bramkarzach. wina przegranych meczy leży także po stronie napastników, którzy tych bramek nie strzelają. Bogusz i Kępka obaj stoją na boisku. mecz trzeba wybiegać tak jak to robi Talar. dwaj Młodzi wychowankowie Szostak i Gola w siedleckiej LO walą bramki aż miło. dlaczego Szostaka Wilga sprzedała do huty, a Goli nie odkupiła od SMS'a? chłopaki na IV ligę jak znalazł. wtedy była by rywalizacja z przodu. nie było by stania jak widzimy teraz.
Cytować
+3 #15 do tadzinixyz 2015-05-19 19:33
To dlaczego ich nie ma ?
Cytować
+4 #14 Wcaletadzini 2015-05-19 17:14
Za co mamy dziękować sledziom? Nie mieścił się bo hal za słaby do 3 ligi to go wypozyczyli. Uważam że bramkarze z naszego powiatu byliby dużo lepsi od niego. Taki Pepa, Fic czy Jakubaszek mieli by ten klub w sercu i.napewno gorzej by nie wypadli niż "obcy" Bednarski.
Cytować
+2 #13 WGcxz2 2015-05-19 13:48
Panowie, policzcie ile razy Eryk uratował Wilgę od straty bramki a ile goli stracił. Napastnik z Ożarowa miał swój dzień i go wykorzystał. Teraz Cała Wilga bierze się w garść i w środę wygrywamy ze Zniczem Pruszków.
Szanowni kibice w środę i w niedziele na mecz i zdzierać gardła aby pomóc chłopakom.
Cytować
-4 #12 bramkarztadek 2015-05-19 12:22
Wilga nie na 100 a na 1000 % utrzyma się w IV lidze .
Bednarski ma za sobą półroczne doświadczenie w IV lidze
Udało się to osiągnąć bez konsekwencji w postaci spadku do LO.
I proszę nie piszcie że formuła "bez bramkarza nie da się grać w IV lidze " jest krytyką konstruktywną .
Eryk prawdziwi kibice są zawsze z Tobą .Chciałbym również żeby Zarząd KS WILGA dogadał się z Tobą i Pogonią Siedlce w sprawie kontynuacji Twojej gry w Naszym Klubie.Tu należy się podziękowanie za pomoc tej znienawidzonej w Naszym Klubie Pogoni Siedlce , która prawdopodobnie przekazała Nam Eryka nieodpłatnie , co w sytuacji jakiej się znaleźliśmy było zbawieniem .Przecież niewiele brakowało a mogło dojść do katastrofy /czytaj: wzmocnienie Jankiem /
Cytować
+2 #11 ...WG 2015-05-19 11:29
19 lat i 4 dni miał Iker Casillas gdy zdobywał Puchar Mistrzów z Realem Madryt w sezonie 99/00. W Polsce takie mam Młody zawodnik to ma 16-18 lat .
Cytować
+4 #10 Bramkarz !!!konio 2015-05-18 23:46
Miałem nie pisać ,ale ...panowie ..opieranie defensywy na 19 letnim bramkarzu to SZALEŃSTWO ,chociażby najbardziej utalentowanym a Bednarski ma talent, jest zwinny jak kot tylko brak mu ..no własnie doświadczenia i warunków fizycznych.Przy kład pierwszy ,gol numer jeden, obstawił krótki słupek stojąc właściwie na linii i zostawiając prawie siedem metrów wolnej przestrzeni na tzw.długim rogu tak można zrobić ale należy WYJŚĆ DO NAPASTNIKA z bramki ,żeby skrócić KĄT a nie stać blisko linii przy krótkim rogu. Wniosek :BRAK DOŚWIADCZENIA,g ol numer trzy Bednarski robi trzy kroki w stronę napastnika gości którego goni nieszczęsny Korgul i nagle zatrzymuje się ,efekt : strzał w długi róg gdyż brak zdecydowania ponownie spowodował to ,że KĄT nie został skrócony.Podsum owanie -Bednarski będzie dobrym bramkarzem za dwa trzy lata jak okrzepnie,tylko czy Wilga do tego czasu będzie grała w IV lidze ..Bóg raczy wiedzieć.Pozdra wiam!!!!konio
Cytować
+3 #9 do znawcówFerguson 2015-05-18 23:06
A ja pozwolę stanąć po stronie Karola i Łukasza oraz po stronie zespołu. Nie oszukujmy się , kazdy moze miec tzw. dzień KONIA i taki dzień miał chłopak z Ożraowa który co kopnął w bramkę to siedziało , co ruszył na bramkę to gol.A z drugiej perspektywy kazdy moze miec słabszy dzień gdzie nie wychodzi i nie wpada nic. Przypomnę ze: 1) Bogusz trafił w poprzeczkę z wolnego 2) po strzale Daniela zawodnik Ożarowa wybł piłkę głową z lini bramkowej głową 3) Rzut Karny 4) W pierwszej połowie strzelał kilka razy Kępka i Zalewski i nic nie wpadło. Także to nie był mecz w którym Wilga nie wychodziła z własnej połowy i dostała zasłużone baty od przeciwnika który nie opuszczał naszej połowy.Natomias t do zawodników i trenera . Panowie środa 17.30 moze tym razem szczescie bedzie po własciwej stronie
Cytować
0 #8 aaaaaa 2015-05-18 21:32
Cytuję ojojoj:
Ten nasz bramkarz to jakaś tragedia. Lepszy byłby już nawet baczewski bez formy albo...Marek Zatorski. Zarządzie trzeba rozejrzeć się za jakimś normalnym bramkarzem. Może Fic, Jakubaszek albo ściągnąć Anusiewicza.

Cytuję ojojoj:
Ten nasz bramkarz to jakaś tragedia. Lepszy byłby już nawet baczewski bez formy albo...Marek Zatorski. Zarządzie trzeba rozejrzeć się za jakimś normalnym bramkarzem. Może Fic, Jakubaszek albo ściągnąć Anusiewicza.


Na Anusiewicz myslę ze nie ma szans, gra o awans w Polonii Leszno po co mu LO coraz bardziej realna w WG. Prezesie szukaj bramkarza... Potrzeba nam ludzi typu Talar, Kwiatkowski, Zawadka którzy zapieprzaja za 3ech na boisku.

PS. smiali sie coniektorzy przed meczem z Ursusem jak napisalem ze nie mamy bramkarza. Dalej twierdzicie że bramkarz jest?? :D Bramkarz JEST i to wszystko co mozna powiedziec o tym mlodziencu z Siedlec.
Cytować
+9 #7 Pozytyw !!!konio 2015-05-18 20:07
To gra Bogusza i wejście Pyry.Panowie, traciliśmy bramki w sposób NONSZALANCKI ,jeszcze raz powtórzę w czwartej lidze nie tak jak w A-klasie bez pomocy MECZU NIE DA SIĘ WYGRAĆ ,czy nie widzieliście tego podawania przez piłkarzy Wilgi piłki do TYLU i w POPRZEK nawet Bogusz często to robił bo nie miał z kim rozegrać gałyi ,panowie nie całujmy się po dupach bo wynik jest tragiczny. Korgul bardzo dobry obrońca ale STOPER lub ŚRODKOWY słusznej postury, musi toczyć pojedynki biegowe z szybkim NAPADZIOREM ,efekt widzieliśmy i nie jest to wina tego zasłużonego dla klubu piłkarza to nie jego zadanie,o wiele lepszy na tej flance byłby Gac, nie wiem dlaczego nie grał ,może kontuzja.Nie krzyczmy hop panie zorro ,Znicz przyjedzie wzmocniony a potem lider Kozienice dwie porażki i gramy z nożem na szyi na szczęście u siebie i tym akcentem zakończmy.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
+10 #6 Inny meczobserwator 2015-05-18 17:36
Mam wrażenie że większość ludzi piszących komentarze są na innych meczach niż ja. Gdzie i jak w tym meczu można szukać pozytywów? Gadanie o tym że Ożarów wymienił tylko kilka podać i długa. Ludzi opanujcie się to jest IV liga a nie Champions Ligue. Tu nie znajdziemy drużyn które mają w składzie Messiego Ronaldo i innych żeby pozwalać sobie na granie w piłkę i wyklepywanie bramek. Każda drużyna opiera się na swoich minimalnych atutach i wykorzystuje to w meczach. My w tym meczu prócz super dysponowanego Piotra Talara i dobrze myślącego ale bardzo wolno grającego Bogusza nie mieliśmy żadnych atutów. Nie rozumiem takiego hejtu wobec bramkarza. 4 bramki są ewidentnie winą Karola Zawadki na spółkę z Łukaszem Korgulem. 4 strzały w długi róg jak miał to wyjąc bramkarz? Karol gra bardzo słabo. W tej rundzie nie zagrał jeszcze nawet 10 minut dobrze nie mówiąc o całym meczu. To samo tyczy się Korgula, takie samo wrażenie sprawia Kamil Zawadka. Jeśli mamy grać na 3 obrońców to Kamil musi zabezpieczać tyły a on w tej rundzie miał max 5 przechwytów. Zaraz posypią się hejty w moją stronę że oni oddają serce że walczą że coś tam. Nie interesuje mnie to skoro poziomem piłkarskim obecnie są w A klasie w dolnej części tabeli. Nie wiem jak wygląda sytuacja na treningach ale wygląda to na meczach tak jakby treningów nie było bo z meczu na mecz jest ZNACZNIE GORZEJ !!!!

Pozdrawiam i mam nadzieje że utrzymanie będzie bo szkoda żeby w naszym mieście byłą tylko okręgówka.
Cytować
+12 #5 szukamy pozytywówzorro 2015-05-18 16:24
Wynik jest jaki jest,ale... nie ma co rozdzierać szat, bo tak naprawdę tego meczu Wilga nie musiała wygrać. Oni to co "mają" wygrać to wygrywają. Takie są fakty.
Może zaskoczę wielu, ale... to był naprawdę dobry mecz w wykonaniu Wilgi. Wilga, jak już ktoś zauważył, miała przygniatająca przewagę, grała piłką. To nie była dzida do przodu - wymieniali piłki praktycznie w każdej akcji. Co z tego, jak przeciwnik pojawiał się na naszej połówce raz na 10 minut i strzelał wtedy bramkę:)... policzcie sami - 8 akcji bramkowych - 6 goli.
I mały apel do redakcji - piszę to z premedytacją. A dlaczego? a dlatego, że widać nawet obserwator nie załapał o co chodziło. Pisze o bramce dla Wilgi. Tam nie było żadnego zamieszania pod bramką. Asysta Bogusza, którą polsatowski Borek nazwałby "no loock pass" na 20 metrów, do nogi, w punkt... Na boiskach tej ligi takich zagrań się nie spotyka. Jeżeli się mylę to przypomnijcie mi podobne zagranie wcześniej w jakimś meczu.
Pozdrawiam i... bez spiny;)...mamy nadal świetną sytuację i tylko kataklizm może zabrać nam utrzymanie.
Cytować
+2 #4 bramkarzojojoj 2015-05-18 09:55
Ten nasz bramkarz to jakaś tragedia. Lepszy byłby już nawet baczewski bez formy albo...Marek Zatorski. Zarządzie trzeba rozejrzeć się za jakimś normalnym bramkarzem. Może Fic, Jakubaszek albo ściągnąć Anusiewicza.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież