Nieskuteczna Wilga tylko remisuje ze Zniczem

Opublikowano: 20 maj 2015, 20:14 Kategoria Sport
wilga garwolinznicz II pruszków

Podziałem punktów zakończył się mecz 29. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Zniczem II Pruszków (1:1). Gospodarze powinni pluć sobie w brodę, bo byli dzisiaj nieskuteczni. Przyjezdni oddali dwa celne strzały na bramkę, co wystarczyło do wywiezienia remisu ze Sportowej.

Przez większość środowego spotkania przy piłce byli piłkarze Wilgi, ale punktów za stworzone okazje nie są przyznawane. Już pierwszej połowie GKS wielokrotnie zagrażał bramce Oliwiera Wienczatka. Gospodarze rozgrywali piłkę według schematu ? piłka do Roberta Kwiatkowskiego, a później dośrodkowanie. Po wrzutkach ?Kwiatka? okazje na gola mieli dwukrotnie Piotr Talar i Filip Gac oraz Arkadiusz Zalewski i Kamil Zawadka. Próbował i sam Kwiatkowski, ale jego strzały, jak i odbiorców jego podań były niecelne.

Drugą połowę drużyna z Garwolina mogła rozpocząć z wysokiego ?C?. W 51. minucie mocny strzał Jakuba Godlewskiego, który w środku pola zastępował Daniela Bogusza, trafił w poprzeczkę. 60 sekund później goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę Eryka Bednarskiego. Nieobstawiony Karol Grudniewski ułożył sobie piłkę przed polem karnym i mocnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki. Trzy minuty później Znicz miał w kontrze wyborną okazję do podwyższenia wyniku, ale tym razem strzał był niecelny.

W 64. minucie po raz kolejny gościom dopisało szczęście. Tym razem w poprzeczkę uderzył Kwiatkowski. Akcje Wilgi przypominały walenie głową w mur. Udało się dopiero w 82. minucie. Rzut wolny z 17. metra bił Gac. Mocny strzał wypluł Wienczatek, a precyzyjną dobitką popisał się Kamil Zawadka. W końcowych minutach żadnej z drużyn nie udało się przychylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Najlepszą okazję miał zespół z Pruszkowa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Kosieradzki próbował przelobować Bednarskiego, ale bramkarz był na posterunku, choć wcześniej spóźnił się z wyjściem przed bramkę.

- Mieliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni. Przeciwnik nastawił się na kontry. Raz się udało, a później waliliśmy głową w mur. Nie mamy takiego zawodnika, który wykorzystuje jedną okazją w meczu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobrze, że udało nam się ten remis uratować - przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę o godz. 18 Wilga zagra z Energią Kozienice (wcześniej podane było błędnie Mazowsze Grójec).

Wilga Garwolin ? Znicz II Pruszków 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Zawadka 82` - Karol Grudniewski 52`
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Gac, Kwiatkowski, Kamil Zawadka, Godlewski (85` Makulec), Talar, Zalewski, Kępka (81` Kajtowsk), Pyra (60` Galbarczyk).