Wilga II pewna awansu do okręgówki

Opublikowano: 02 czerwiec 2015, 07:27 Kategoria Sport
promnikwilga II garwolinsnajperwisła maciejowicepuznówkaamuraon rembertów

Po zwycięstwie nad AON Rembertów 2:1 drużyna Wilgi II Garwolin zapewniła sobie pewne drugie miejsce w warszawskiej A-Klasy. Podopieczni Jacka Tracza na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mogą świętować awans do Ligi Okręgowej.

Wynik sobotniego spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, to goście wpisali się na listę strzelców. W 25. minucie Adrian Pleskot, na linii pola karnego, faulował przeciwnika. Sędzia odgwizdał faul i wskazał na piłkarskie ?wapno?. Zawodnik z Rembertowa pewnie wykorzystał jedenastkę.

Po pięciu minutach Wildze udało się wyrównać. Przemysław Galbarczyk otrzymał piłkę z lewej strony, minął obrońcę i mocnym strzałem pokonał bramkarza. Goalkeeperowi AON zabrakło niewiele, aby sparować uderzenie filigranowego zawodnika.

Na osiem minut przed końcem rezerwy IV-ligowca wyszły na prowadzenie. Z prawej strony wrzutkę otrzymał Marcin Makulec, który dostrzegł w polu karnym Tomasz Biernackiego. Próba środkowego pomocnika z 14. metra znalazła drogę do bramki.

- Po przerwie goście grali odważniej, a my nie wykorzystaliśmy czterech sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pudłowali Biernacki, Dębowski, Makulec i Janisiewicz. W końcówce kontra gości mogła zakończyć się wyrównaniem, ale dwa razy bardzo dobrze spisał się Baczewski w bramce ? relacjonuje trener Wilgi II Jacek Tracz.

Po 15. ligowym zwycięstwie, GKS jest już pewny drugiego miejsca, premiowanego awansem do Ligi Okręgowej. Do końca sezonu zostały trzy kolejki. W najbliższej serii spotkań Wilga II zagra na wyjeździe z KS Puznówka 1996.

W innych spotkaniach 23. kolejki Amur Wilga wysoko pokonał na wyjeździe Victorię Zerzeń 5:1, Snajper Sośninka zremisował 1:1 z Amigos Warszawa. Wysokich porażek doznały Wisła Maciejowice (u siebie z Józefovią II Józefów 1:6) i KS Puznówka 1996 (na wyjeździe z Advitem Wiązowna 0:4).

Wilga II Garwolin ? AON Rembertów 2:1 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Przemysław Galbarczyk 30`, Tomasz Biernacki 37`
Wilga: Baczewski, Pleskot, Grązka, J. Majsterek, Mariusz Makulec (80` Brych), Woźniak (46` Dębowski), T. Biernacki, Wielgosz, Janisiewicz (70` Wągrodzki), Galbarczyk, Marcin Makulec.