Udany start Mateusza Kondeja w Białej Podlaskiej

Opublikowano: 03 lipiec 2015, 09:18 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolinmatuesz kondej

W dniach 28-30 czerwca odbyły się na stadionie AZS AWF w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Polski Juniorów (18-19 lat) w Lekkiej Atletyce.

Awans do tej najważniejszej imprezy juniorskiej uzyskał 18-letni zawodnik Wilgi Garwolin Mateusz Kondej, który w gronie 32 najlepszych polskich biegaczy, mając 13. wynik w kraju, wystartował w biegu na dystansie 5km.

Start  nastąpił ? czego biegacze bardzo nie lubią - w samo południe, o godz. 13.50 i to w dodatku z pewnym opóźnieniem. Mateusz wystąpił w pierwszej (lepszej) turze i bojąc się wysokiej temperatury jaka panowała tego dnia, zaczął bieg spokojnie na 13. pozycji, ale już po trzech kilometrach okazało się, ze była to słuszna taktyka, gdyż zaczął stopniowo wyprzedzać kolejnych zawodników i po przyzwoitym finiszu zajął w swojej serii 8. miejsce , a wynikiem 16.00.45s, zbliżył się do swojej ?życiówki? ? 15.58.67.

Wielu doskonałych biegaczy ,  w tym główni faworyci Grzegorz Ebel (Bytów) i Mateusz Kaczor (Radom) mający  rekordy życiowe prawie minutę lepsze od zawodnika Wilgi, mieli ogromne kłopoty na trasie biegu i zajęli , tuż przed Mateuszem, odpowiednio 7 i 8 miejsce. Z drugiej serii tylko jeden zawodnik uzyskał lepszy wynik od podopiecznego trenera Stanisława Buszty, który ostatecznie został sklasyfikowany na wysokim, 9. miejscu.

Mateusz Kondej  w bieżącym roku zajął 10. miejsce  w Przełajowych Mistrzostwach Polski  Juniorów w Iławie, ustanowił m.in. rekord powiatu seniorów w biegu na 600m ? 1.25.69s, zwyciężył w biegu AVON kontra przemoc w Garwolinie (kat. open) na 2000m  i jest najlepiej punktującym zawodnikiem powiatu, do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa  Sportowego, gdyż zgromadził w 2 startach 11 punktów.

- Jeśli mój zawodnik upora się z trapiącymi go kontuzjami, już niedługo powinien znaleźć się wśród najlepszych biegaczy w Polsce ? przyznaje Stanisław Buszta.

Mateusz Kondej jest stypendystą Starosty Powiatu Garwolińskiego.