Dobry mecz Wilgi II, ale porażka na koncie

Opublikowano: 10 listopad 2015, 07:05 Kategoria Sport
wilga II garwolindąb wieliszew

Wilga II Garwolin nie powiększyła swojego dorobku punktowego po meczu 14. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Tym razem podopieczni Jacka Tracza ulegli na własnym boisku Dębowi Wieliszew 0:3 (0:1).

W pierwszej połowie sobotniego starcia optyczną przewagę mieli gospodarze. Wilga trzykrotnie zagroziła bramce wicelidera. Najpierw w poprzeczkę uderzył Tomasz Kęsik, a dobitkę obok bramki posłał Marcin Makulec. Okazję miał Arkadiusz Zalewski, któremu na 16. metrze zabrakło lepszego przyjęcia piłki. W kolejnej akcji Zalewski zagrał w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Makulca, ale sędzia dopatrzył się spalonego. GKS stracił gola w 20. minucie gry. Robert Baczewski za lekko wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a ta padła łupem napastnika gości.

Niedługo po zmianie stron znakomitą szansę na gola wyrównującego miał Wojciech Majsterek. Rezerwowy przejął futbolówkę w środkowej części boiska, ograł trzech zawodników, mając jedynie bramkarza przed sobą, trafił prosto w niego. Kilka minut po tej akcji Dąb wyprowadził skuteczną kontrę, po której podwyższył prowadzenie.

Trafieniem kontaktowym dla Wilgi powinna się zakończyć jedna z dwóch akcji stworzonych między 78. a 80. minutą. Najpierw Zalewski wyłożył Makulcowi piłkę w pole bramkowe, ale napastnik minimalnie chybił. Później Michał Macioszek, w akcji sam na sam z goalkeeperem gości, oddał niecelny strzał. Zawodnicy z Wieliszewa wynik ustalili w 85. minucie. Zdaniem gospodarzy gol padł po ewidentnym spalonym przy wrzutce z rzutu wolnego.

- Nie można mieć pretensji do chłopaków o zaangażowanie w mecz. Zagraliśmy najlepsze zawody od miesiąca. Nie zasłużyliśmy na porażkę, co przyznali nawet goście, że gdybyśmy byli bardziej skuteczni, wynik byłby sprawą otwartą ? przyznał trener Wilgi II Jacek Tracz.

Na fali jest Promnik Łaskarzew. ŁKS z ostatnich ośmiu spotkań, wygrał siedem. W niedzielę Promnik wysoko ograł PKS Radość 5:0. Był to ostatni mecz łaskarzewian w rundzie jesiennej, bo mecz z 15. serii spotkań, drużyna zagrała awansem 30 października. Wilga II w sobotę zmierzy się z Legionem w Warszawie.

Wilga II Garwolin ? Dąb Wieliszew 0:3 (0:3)
Wilga II: Baczewski, Wielgosz, Kęsik, J. Majsterek, Macioszek (70` Grudniak), Pleskot (46` W. Majasterek), Biernacki (88` Wągrodzki), Godlewski, Galbarczyk (60` Macioszek), Zalewski, Makulec.