W GLH status quo

Opublikowano: 28 grudzień 2015, 13:08 Kategoria Sport
GLHfutsal

Czołowe drużyny Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2015 solidarnie wygrały mecze 6. kolejki. Rozgrywki nie zwalniają tempa. W pierwszy weekend 2016 roku podwójna dawka spotkań ? w sobotę i niedzielę.

Najwięcej goli w niedzielnej kolejce padło w spotkaniu Motoru z GTW. Czarny koń rozgrywek ustrzelił dwucyfrowy wynik. Łukasz Paciorek i Patryk Kędzior zakończyli mecz z hat-trickami na koncie.

Motor Leokadia ? GTW Dynamit 10:3 (5:2)
Bramki: Łukasz Paciorek 4?,5?,30?, Patryk Kędzior 15?,22?,34?, Waldemar Paszkowski 18?,20?, Adam Paszkowski 24?, Piotr Dziubak 28? (Motor) - Damian Mirowski 18?, Michał Olek 19?, samobójcza 33? (GTW)

Również 13 goli kibice oglądali w potyczce Wisły z Wolnymi Strzelcami. Ci drudzy do przerwy byli blisko pierwszej wygranej w lidze. Po zmianie stron Wolni Strzelcy trafili jednak tylko raz, a przeciwnicy aż sześciokrotnie.

Wisła Podwierzbie ? Wolni Strzelcy 8:5 (2:4)
Bramki: Damian Baran 8?,39?, Grzegorz Sitnik 17?, Dariusz Pogoda 21?, Rafał Sitnik 23?, Kamil Krupa 39?, Sylwester Mazur 40?, samobójcza 38? (Wisła) - Wojciech Kusak 2?, Karol Płatek 4?, Damian Płatek 11?, Patryk Zięcina 16?,37? (Wolni)

Nie zawiódł lider. Weekend pokonał drużynę z powiatu otwockiego 5:3. Sobienie Team strzelał bramki kontaktowe, ale nie potrafił dogonić rozpędzonego Weekendu.

Weekend Łaskarzew ? Sobienie Team 5:3 (3:1)
Bramki: Łukasz Kulka 7?, Piotr Szostak 16?,27?, Filip Gac 13?, Sebastian Papiernik 32? (Weekend) - Mateusz Dominiczak 17?, Łukasz Widłak 30?, Mateusz Cieślak 23? (Sobienie)

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy wicelidera. Baldaccini ograło KWS Żabczyńscy 9:1. Trzy bramki do swojego dorobku dołożył Grzegorz Korycki.

Baldaccini ? KWS Żabczyńscy 9:1 (3:1)
Bramki: Przemysław Zowczak 6?, Mateusz Kępka 15?, Grzegorz Korycki 20?,21?,37?, Karol Markowski 28?, Dariusz Zając 24?, Tomasz Cichecki 35?, Kamil Michalczyk 40? (Baldaccini) - Dawid Puchalski 13? (KWS)

Na ostatnie miejsce w tabeli spadł Return Husaria. To efekt porażki z Auto Szczęch Team 2:6. W zespole zwycięzców połowa trafień była zasługą Marka Górskiego.

Return Husaria ? Auto Szczęch Team 2:6 (2:4)
Bramki: Daniel Kosobucki 7?, Michał Choim 16? (Return) - Krzysztof Kwaśniak 3?, Marek Górski 5?,20?,36?, Tomasz Włodarczyk 16?, Paweł Śmietanka 38? (Auto)

Gepard grając bez podstawowego bramkarza pokonał Królewski Team 5:2. Między słupkami zespołu z Wilgi stanął Kacper Szczepański. Po 25 minutach Gepard prowadził 5:0, aby w drugiej części drugiej połowy oddać inicjatywę rywalom i stracić trzy gole.

Gepard Wilga ? Królewski Team 5:3 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Zalewski 19? k.p.,20?, Damian Matysiak 22?,25?, Dariusz Winek 23? (Gepard) - Łukasz Kieliszek II 30?, Rafał Paćkowski 31?38? (Królewski)

Najciekawszy przebieg miało spotkanie Gold Team z Lech Team. Złoci prowadzili do przerwy 3:1. W drugiej połowie błysnął Marcin Makulec. Klasyczny hat-trick ?Magi? skompletował w 10 minut.  Wynik ustalił Bartłomiej Zackiewicz, trafiając w przedostatniej minucie meczu.

Gold Team ? Lech Team 3:5 (3:1)
Bramki: Marcin Michalak 11?, Michał Jaworski 15?, Wojciech Zackiewicz 16? (Gold) - Michał Wiśnioch 17?, Marcin Makulec 24?,31?,34?, Bartłomiej Zackiewicz 39? (Lech)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Świąteczna kolejka przyniosła bardzo dużo ciekawych wrażeń. Wprawdzie wygrywali faworyci, ale naprawdę niewiele brakowało a niespodzianki stałyby się faktem. Kilka drużyn nadal bije się o najwyższe pozycje, a najciekawsze dopiero przed nami.