Jan Kopyść z szóstym miejscem w Polsce

Opublikowano: 20 maj 2016, 06:28 Kategoria Sport
siatkówkagtsjan kopyść

Wychowanek GTS Wilgi Garwolin Jan Kopyść, reprezentujący KS Metro Warszawa, zajął ze swoją drużyną szóste miejsce Mistrzostw Polski Kadetów. Wynik Janka to najlepsze osiągnięcie wychowanka garwolińskich klubów siatkarskich w historii.

Klub 16-latka drogę do finału MP rozpoczął od turnieju w Warszawie. W marcu Metro pokonało 3:0 Efektora Kielce, Tempo Chełm, MLKS Ostródę, by ulec MOS Warszawa 2:3. Gospodarzem turnieju półfinałowego było Jastrzębie Zdrój. Stołeczna drużyna wygrała z AZS Częstochowa 3:2 i zespołem z Międzyrzecza Podlaskiego 3:0. W starciu z miejscowi Metro uległo po tie-breaku.

Na początku maja finał MP został rozegrany w Człuchowie. W pierwszym meczu ze Skrą Bełchatów (3:1) kontuzji doznał najlepszy zawodnik Metra Mateusz Janikowski. Grający w osłabieniu stołeczni siatkarze przegrali z Chemikiem Bydgoszcz 2:3 oraz Maratonem Świnoujście 1:3. Na domiar złego kontuzji doznał także środkowy Metra. W meczu o piąte miejsce KS uległ Treflowi Gdańsk 2:3.

Tytuł mistrza Polski zdobyli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali w finale AKS Resovię Rzeszów. Brąz powędrował na szyje zawodników Maratonu Świnoujście.

W Garwolinie Jana Kopyścia trenowali Edmund Kopyść, Bartosz Soszka, Jakub Sokołowski. Obecnym szkoleniowcem nastolatka jest Wojciech Szczucki. Janek od nowego sezonu będzie występował w zespole juniorów Metra i w rozgrywkach II ligi seniorów.