reklama

baner projekt 

reklama

Pierwszy mecz i zwycięstwo Snajperek

Opublikowano: 20 październik 2016, 06:44 Kategoria Sport
snajper sośninkadziewczynypiłka nożnapilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Historyczny pierwszy oficjalny mecz rozegrała drużyna młodzieżowa piłkarek Snajpera Sośninka. Klub liczy, że znajdzie się życzliwa osoba, która pomoże w zakupie strojów dla młodych ?Snajperek?.

Pierwsze spotkanie piłkarki z gminy Łaskarzew rozegrały trzy miesiące po zawiązaniu sekcji, w kadrze której znalazły się dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze.

W sobotę na boisku w Starym Pilczynie rywalkami ?Snajperek? była drużyna MOSiR Pilawa, prowadzona przez Roberta Rokickiego. Po 20 minutach gry na prowadzenie wyszły gospodynie spotkania. Bramkę w zamieszaniu podbramkowym zdobyła Wiktoria Robak. W drugiej połowie rywalki z Pilawy przejęły inicjatywę i coraz częściej zagrażały bramce strzeżonej przez Gabrielę Paśnik.

reklama


Po kolejnych 20 minutach był remis. Miejsce piłkarki nie poddały się i w 50. minucie gry strzeliły drugiego gola. Rzut wolny wykonywany przez Olgę Boratyńską przysporzył wielu trudności bramkarce z Pilawy, która wybiła piłkę przed siebie, a do bramki wbiła ją Aleksandra Markowska.

- Uzyskanej przewagi nie oddaliśmy już do końca i odnosimy zwycięstwo 2:1. Brawa należą się wszystkim zawodniczkom z obu ekip. Dziewczyny pokazały, że piłka nożna nie jest grą tylko dla chłopców. Jeden i drugi zespół udowodnił, że potrafi grać w piłkę, a przecież to dopiero nasze początki - będzie jeszcze lepiej. Wartą podkreślenia jest wysoka frekwencja kibiców na tym spotkaniu. Słowa uznania kierujemy również w stronę rodziców naszych dziewczyn na czele z Paniami Moniką Gałczyńską i Moniką Markowską, którzy zapewnili obydwóm zespołom słodki poczęstunek i napoje oraz Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Starym Pilczynie za udostępnienie obiektów. Dziękujemy także drużynie przeciwnej za możliwość gry i stworzenie ciekawego widowiska ? zaznacza opiekun drużyny Filip Rutkowski.

Skład Snajpera Sośninka: Gabriela Paśnik, Natalia Korycka, Olga Boratyńska, Izabela Gałczyńska, Julia Gietka, Aleksandra Markowska, Żaneta Siarkiewicz, Wiktoria Robak, Katarzyna Zackiewicz, Wiktoria Stońko, Patrycja Babiniec, Sylwia Kaczkowska, Karolina Komorniczak, Martyna Dębek, Natalia Malinowska.

Dziewczęta w pierwszym spotkaniu nie zagrały w profesjonalnych strojach. Klub zwraca się z prośbą o wsparcie zakupu koszulek (kontakt 797 491 479). Snajper prowadzi łącznie cztery zespoły młodzieżowe.

łk

fot. Snajper Sośninka


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama