Bieg pamięci w Sulbinach

Opublikowano: 28 luty 2017, 18:33 Kategoria Sport
GCAKbiegtropem wilczym

Blisko 200 osób wzięło udział w niedzielnym biegu ?Tropem Wilczym? w Sulbinach. W ten sposób uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na krótszym dystansie najlepszy był Bartosz Przybysz. 10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Marcin Gałązka.

26 lutego Fundacja Wolność i Demokracja oraz Gmina Garwolin, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach wraz z Stowarzyszeniem Truchtacz.pl. zorganizowało lokalną edycję biegu ?Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych?. Imprez odbyła się w Sulbinach po raz drugi.

Przed biegiem Adrian Pogorzelski przybliżył uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych, a następnie rozgrzewkę poprowadziła Dominika Banaszek, trenerka personalna współpracująca z GCAK w Sulbianch.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy ? krótszą, blisko 2-kilometrową oraz dłuższą ? 10-kilometrową. Na starcie biegu stanęło blisko 200 osób. W biegu brał udział także wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Zawodnicy biegli ulicami: Wspólną, Długą, Brzozowa, Leśną Spacerową, Ogrodową, a wszystko przy oprawie muzycznej orkiestry dętej działającej przy OSP Pilawa.

Na krótszym dystansie -1963 metry- zwyciężył Bartosz Przybysz. Drugie miejsce zajął Szymon Poszytek, a trzecie ? Filip Poszytek. Wśród pań najlepsza była Karolina Latuszek, przed Karoliną Gawinek i Klaudią Gałązką.

Pojedynek na dystansie 10 kilometrów wygrał Marcin Gałązka, który wyprzedził Damiana Przybysza i Piotra Kajdę. Pierwszą kobietą na mecie była Emilia Mazek. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Agata Zboina, a trzecie ? Izabela Kuźma.

Dodatkową kategorią na dystansie 10 km była klasyfikacja mundurowych ? bieg w pełny umundurowaniu. Wygrał ją Łukasz Świesiulski. Za nim uplasował się Bartłomiej Kisiel i Bartłomiej Konopacki. Wśród pań najlepsza była Katarzyna Latuszek.

W uroczystości brał udział oficer 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego major Mirosława Guziel oraz przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie - mjr dr Andrzej Chojacki.

- Bardzo dziękuję wszystkim za udział w projekcie, doceniamy Państwa zaangażowanie,dzięki któremu odnieśliśmy wspólnie wielki sukces w 2016 roku ? 40 000 uczestników w 160 miastach. A w 2017 będzie z nami 60 000 biegaczy z 220 miastach ? w imieniu organizatorów mówiła dyrektor GCAK w Sulbinach Kinga Smak.