Victoria rozgromiła Wilgę

Opublikowano: 27 marzec 2017, 16:34 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Wilga Garwolin uległa Victorii Sulejówek aż 0:6 (0:5) w meczu 23. kolejki IV ligi. To najbardziej dotkliwa porażka GKS w tym sezonie.

Piątkowe spotkanie rozgrywane było przy sztucznym świetle w Sulejówku. Już w pierwszych sekundach spotkania dobrą okazję do objęcia prowadzenia przez gości zmarnował Michał Kępka. Później zdecydowaną przewagę osiągnął wicelider rozgrywek.

W 3. minucie wynik otworzył Wojciech Wocial. Po kwadransie było 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Wocial, który dobił strzał odbity przez Daniela Fica. W 25. minucie trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Samuelson Odunka, który wyszedł zza pleców obrońców Wilgi. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik na 4:0 podwyższył Sebastian Czapla, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Filipa Gaca. Jeszcze przed przerwą piąte trafienie miejscowym dało uderzenie Odunki.

Po zmianie stron, Victoria tylko raz pokonała Fica. W zespole gospodarzy pojawili się zmiennicy. Na domiar złego w zespole gości, ostatnie 20 minut meczu Wilga grała w ?10?. Drugą żółtą kartkę, za uderzenie piłką przeciwnika, otrzymał Gac.

- Wiedzieliśmy jak grają przeciwnicy, ale nie spodziewaliśmy się, że tak szybko otworzą wynik. Victoria strzelała bramki nie tyle po składnych akcjach, co po naszych błędach. Zagraliśmy tragicznie i zasłużenie przegraliśmy ten mecz ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W niedzielę GKS zagra u siebie z Prochem Pionki (godz. 15). W pierwszym meczu między tym zespołami padł remis 1:1.

Victoria Sulejówek ? Wilga Garwolin 6:0 (5:0)
Czerwona kartka dla Wilgi: 69` Filip Gac (za dwie żółte)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Wiechowski (75` Janisiewicz), Gac, Migas (46` Pyra), Kamil Zawadka, Korgul, R. Macioszek (60` Majsterek), Zalewski, Kępka (82` Szwed).