Letnie starty biegaczy Wilgi

Opublikowano: 24 lipiec 2017, 10:03 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolinpraska dycha

Były mistrz Polski w półmaratonie, znany biegacz Mariusz Giżyński, przy współudziale Ambasadora Republiki Indonezji w Polsce ? która w tym roku obchodzi 72 lecie niepodległości, byli organizatorami  IX biegu pn. ? Praska Dycha?.

Zawody, w których wzięło udział ponad 1000 uczestników, odbyły się wieczorem 22 lipca, na alejkach uroczego Parku Skaryszewskiego. Organizatorzy zaproponowali biegaczom biegi młodzieżowe na czterech dystansach oraz bieg główny na 10 km. Ambasada Indonezji  ufundowała  też nagrodę specjalną, w postaci  dwóch biletów lotniczych do  Indonezji, stąd na starcie stanęło  wiele doskonałych biegaczek ? m.in. wielokrotna mistrzyni Polski w biegach długich Katarzyna Kowalska oraz biegacze, z Adrejem Starzińskim z Ukrainy.

Mimo wieczornej pory, w parku było ponad 25 stopni i parne powietrze, stąd trudno było o dobre rezultaty. Nie przeszkodziło to jednak Katarzynie Kowalskiej, która dzień wcześniej zdobyła w biegu na 3 km z przeszkodami  na MP w Białymstoku srebrny medal,  w odniesieniu efektownego zwycięstwa i ustanowienia nowego rekordu trasy ? 33? i 38?. Wśród mężczyzn zwyciężył faworyzowany Starzinskij ? 30?38?.

Do udziału w imprezie zostali zaproszeni biegacze Wilgi, którzy pokazali się na zawodach z dobrej strony. Emilia Mazek, która wystartowała w biegu na 10 km ? jej czas 39?54?, zajęła wysokie, piąte miejsce w kat. open i II miejsce w kategorii K-20.

Pozostali zawodnicy uczestniczyli w biegu młodzieżowym na dystansie 800 m. Wśród dziewcząt drugie miejsce zdobyła Agata Szaniawska, trzecia była Olga Świesiulska, a na czwartym i piątym miejscu zostały sklasyfikowane  siostry Karolina   i Ewelina Kucharskie. W kategorii chłopców zwyciężył z dużą przewagą Adam Makulec, a czwarte miejsce zdobył Dawid Mianowski. Wręczenie nagród  i wyróżnień trwało  do godziny 22. - To był niezapomniany  sobotni wieczór, organizatorzy zapewnili uczestnikom medale i cenne nagrody oraz napoje i indonezyjski posiłek . Przywieźliśmy z tych wakacyjnych zawodów wiele niezapomnianych wrażeń - mówi trener biegaczy Stanisław Buszta.