JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/dkmedia3/public_html/portal/images/stories/2017/wrzesien/gpzg_3.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Bieg na rocznicę bombardowania

Opublikowano: 13 wrzesień 2017, 10:41 Kategoria Sport
gpzgbombardowaniebieg

To były już przedostatnie zawody w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Za miesiąc wielki finał, podczas którego nagrodzeni zostaną najwytrwalsi biegacze. W niedzielę na Zarzeczu dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęło 66 zawodników, w tym aż 49 młodych biegaczy startujących w biegach towarzyszących. Trzeci bieg w ramach cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej był częścią obchodów 78. rocznicy bombardowania Garwolina.

Zwycięzcą biegu głównego na dystansie około 5 km został Adrian Gasek, który wyprzedził Daniela Marciniaka (II miejsce) i Sławomira Jarząbka (III miejsce). Wśród pań najlepsza była Karolina Latuszek. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kasprzak, a trzecie ? Hanna Wiśnicka, która jednocześnie była jedyną kobietą startującą w kategorii 50+. W tej kategorii wśród panów zwyciężył Mirosław Kajak, który wyprzedził Krzysztofa Majka.

Zacięta walka o miejsca na podium toczyła się jak zawsze w biegach dla dzieci i młodzieży. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Karolina Domańska, Bartłomiej Turek, Łucja Paziewska, Hubert Król, Ewelina Kucharska, Michał Głowala, Agata Szaniawska i Jacek Febert.

Wielki finał tegorocznego VI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 8 października. Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej i powalczyć o nagrody, trzeba pobiec przynajmniej w 3 z 4 biegów. Ci, którzy opuścili jeden z poprzednich biegów, muszą wziąć udział w ostatnich finałowych zawodach.

Organizatorami Grand Prix Ziemi Garwolińskiej są Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.