Trzecie wyjazdowe zwycięstwo Wilgi

Opublikowano: 30 wrzesień 2017, 15:03 Kategoria Sport
wilga garwolinsparta jazgarzew

Czwarte w sezonie i trzecie na wyjeździe zwycięstwo zaliczyła Wilga Garwolin. GKS tym razem pokonał wyżej notowaną Spartę Jazgarzew 3:2 (1:1).

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 8. minucie Arkadiusz Ryś urwał się obrońcom Wilgi przy rzucie rożnym i wepchnął piłkę do siatki. Kwadrans później był remis. Kontrę rozpoczął Sebastian Papiernik, który zagrał do Sergiusza Wiechowskiego. Trener Wilgi wymanewrował pilnującego go rywala i sprytnie zagrał do Mikołaja Goli. ?Miki? precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Po zmianie stron Wilga objęła prowadzenie w 64. minucie. W kolejnej kontrze tym razem Patryk Kisiel zagrał w pole karne do Papiernika, który oddał mocny strzał w kierunku bramki. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. 15 minut później było już 3:1. Po raz kolejny Wildze dopisało szczęście. Obrońca Sparty tak niefortunnie wybijał piłkę z pola karnego, że trafił w piszczel Goli, a futbolówka skierowała się w stronę bramki. Zdezorientowany bramkarz miejscowych był bez szans.

Gospodarze w doliczonym czasie gry zdołali strzelić gola kontaktowego. Kamil Domański wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym.

- Mieliśmy w dzisiejszym meczu dużo szczęścia, bo Sparta dwukrotnie uderzała w spojenie słupka z poprzeczką. My graliśmy ciekawą piłkę. Czasami brakowało ostatniego podania ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W sobotę GKS zmierzy się na własnym boisku z Błonianką Błonie, w której występuje były zawodnik Wilgi Michał Kępka.

Sparta Jazgarzew ? Wilga Garwolin 2:3 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Mikołaj Gola 24` (as. Sergiusz Wiechowski), 78` (bez asysty), Sebastian Papiernik 64` (as. Patryk Kisiel)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Pyra, Kisiel (73` D. Papiernik), Wiechowski, Macioszek (76` Zabłocki), Rękawek (60` Migas), S. Papiernik, Gola.