Głowala i Rękawek z nagrodą

Opublikowano: 02 listopad 2017, 09:52 Kategoria Sport
Wilga GarwolinRękawekGłowala

Zawodnicy klubu GKS Wilga Garwolin zostali uhonorowani przez władze miasta nagrodami pieniężnymi. To wyróżnienie za ich tegoroczne sukcesy sportowe na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie. - Dziękuję wsparcie tych zawodników. Wydaje mi się, że warto, bo naprawdę wiele dla tego miasta uczynili ? przekonywał Waldemar Mrugała, prezes klubu.

Piłkarz Szymon Rękawek i lekkoatleta Robert Głowala otrzymali nagrody w wysokości 1500 zł. W ten sposób władze miasta wyróżniły sportowców za ich sukcesy, które przyczyniają się do promocji miasta. A w tym roku było ich sporo.

- Szymon został królem strzelców w międzynarodowych zawodach piłkarskich, które odbyły się w tym roku we Wrocławiu. Było 175 drużyn z całej Europy, 3 500 piłkarzy. W U17, gdzie graliśmy było 19 drużyn. Wygraliśmy ten turniej, zagrano nam Mazurka Dąbrowskiego, a Szymon został królem strzelców ? mówił podczas wręczenia nagród sportowcom Waldemar Mrugała, prezes GKS Wilgi Garwolin.

Ogromne sukcesy wybiegał sobie także w tym roku Robert Głowala. - Akademicki wicemistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Biegach Ulicznych na 5 km, brązowy medalista Mistrzostw Polskie w Półmaratonie i czwarty na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, na bieżni. Zabrakło mu 3 sekund do trzeciego miejsca, a pierwszy jedzie na olimpiadę ? wyliczał prezes.