Pierwsze ważne punkty młodzików Wilgi w Elblągu

Opublikowano: 28 marzec 2018, 07:36 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Warmińsko- Mazurski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, przy współudziale KS Truso Elbląg, był organizatorem międzywojewódzkich biegów przełajowych w kategorii młodzików (U-16).

Zawody odbyły się na pagórkowatej, ale dobrze przygotowanej trasie w Parku Modrzewie. Udział w zawodach wzięło 125 biegaczy z 25 klubów z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Doskonale spisali się w tym gronie młodzi biegacze Wilgi Garwolin, bo czteroosobowa reprezentacja wywalczyła dwa medale i zdobyła do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci  i Młodzieży, siedem punktów.

W biegu na trudnym dystansie, 3000m ? 3x1000m nie miał sobie równych Adam Makulec, który przybiegł samotnie na metę z tak dużą przewagą, że spiker zażartował, że ten zawodnik mógłby spokojnie pobiec jeszcze jedno okrążenie. Bardzo dobrze wypadła również Agata Szaniawska, która  bieg na 2500m rozegrała bardzo dobrze pod względem taktycznym i w rezultacie  zdobyła srebrny medal. Ponadto Karolina Kucharska ? 2500m i Olga Świesiulska ? 1500m, zajęły w swych biegach dziesiąte, punktowane miejsca.

W punktacji klubowej wygrały ex quo UKS Jedlińsk  i OKLA Ostrołęka (po 8 pkt). Wilga Garwolin razem z AZS Olsztyn została sklasyfikowana na trzeciej pozycji (7 pkt).

zdjęcie główne ? Od lewej Karolina Kucharska, Olga Świesiulska, Stanisław Buszta, Agata Szaniawska Adam Makulec