Trudne warunki na drogach - do południa dwa wypadki

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. Na obwodnicy Garwolina w rowie leży tir. W miejscowości Stodzew na miejscu porannego wypadku wciąż pracują policjanci. Na drogach panują trudne warunki - policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Rano w miejscowości Stodzew (gmina Parysów) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. - Jak ustalili wstępnie na miejscu zdarzenia policjanci kierowca audi wpadł w poślizg, stracił panowanie na autem, otarł się o opla, a następnie uderzył w drugiego opla jadącego z przeciwnego kierunku - informuje asp. szt. Leszek Wielgosz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 15 do 22 września

Śmierć pieszego w Wilchcie

17 września w Wilchcie na drodze krajowej nr 76 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili na miejscu policjanci 31-letni kierowca vw potrącił 38-letnego mężczyznę, który prawdopodobnie miał przechodzić przez jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Pomimo udzielonej pomocy i reanimacji pieszy zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Na miejscu policjanci zabezpieczyli rejon zdarzenia, wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tej sprawy będą szczegółowo wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gm. Łaskarzew: OSP Melanów bezkonkurencyjna

Drużyny pożarnicze z Melanowa triumfowały w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Krzywdzie (gm. Łaskarzew). – Każdego roku poziom zawodów jest coraz wyższy – podkreślał st. bryg. Dariusz Sadkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Wczoraj na starcie zawodów, organizowanych przez Zarząd Gminy i Miasta Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łaskarzewie, stanęło 12 drużyn, w tym trzy młodzieżowe. Na uczestników czekały dwie konkurencje – sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwali kpt. Sławomir Jędrych i st. kpt. Piotr Lis z KP PSP w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ich krew ratuje życie

38,7 litrów krwi to wynik pierwszej w tym roku szkolnym akcji Honorowego Krwiodawstwa przeprowadzonej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Na apel szkolnego Koła Krwiodawstwa odpowiedziało w środę 86 osób. Głównie byli to uczniowie, nie zabrakło nauczycieli, pracownik administracji.  Punkt pobrań tym razem zlokalizowano w pracowni, gdzie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pobierali krew od młodzieży. W efekcie całodniowej akcji, od 86 osób udało się pozyskać 38,700 litrów krwi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 738

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu