Reklama

Strażacy uratowali łabędzia

Były już interwencje polegające na ściąganiu kota z drzewa. Tym razem strażacy pomogli rannemu łabędziowi, który był uwięziony na dachu budynku gospodarczego w Łaskarzewie.

Do tego nietypowego zgłoszenia strażacy OSP Łaskarzew zostali wezwani wczoraj ok. godz. 22. – Na dachu budynku gospodarczego zauważono rannego łabędzia. Strażacy, przy użyciu drabiny, ściągnęli zwierzę i przekazali pracownikowi urzędu miasta – relacjonuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Absolutorium dla burmistrza

Wykonanie planu budżetu za 2015 rok w dochodach – 96 proc. Wykonanie planu wydatków – 97 proc. Absolutorium dla burmistrza – 93 proc. Przy jednym głosie wstrzymującym, Tadeusz Mikulski otrzymał wotum zaufania od radnych za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Garwolina radni podjęli dwie uchwały, które pojawiają się w planie pracy radnych co roku o tej porze. Jedna z nich dotyczyła przyjęcia sprawozdania burmistrza z wykonania budżetu za rok 2015, druga udzielenia burmistrzowi absolutorium. Obie zostały przyjęte prawie jednogłośnie. Sprawozdanie burmistrza zostało przyjęte 12 głosami za, przy dwóch wstrzymujących. Wynik głosowania nad absolutorium dla burmistrza Tadeusza Mikulskiego to 13 głosów za i jeden wstrzymujący (Krzysztof Mazurek).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

87,5 tys. zł dla Katarzyny Książek

Rekordowym wynikiem w skali imprez charytatywnych w powiecie garwolińskim zakończył się festyn rodzinny na rzecz Katarzyny Książek. Mieszkanka gminy Łaskarzew, która w wyniku wypadku straciła nogę, otrzyma 87,5 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup protezy i rehabilitację.

To ogromny sukces niedzielnego pikniku w Izdebnie, tym bardziej, że odbywał się przy zmiennej pogodzie. Najpierw z nieba lał się żar, później nad miejscową szkołą przeszła burza.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Borowie: 3,5 mln zł w prezencie

Będzie nowa sieć wodociągowa, oświetlenie ulic, nowe drogi i parking. W gminie Borowie szykuje się prawdziwy inwestycyjny boom. Samorząd otrzymał właśnie 3,5 mln złotych od zarządu województwa.

Na takie dobre decyzje warto czekać – nawet kilka lat. Gmina Borowie otrzymała o zarządu województwa mazowieckiego 3,5 mln zł unijnego zwrotu za inwestycje, które samorząd realizował w latach 2010-2011. Chodzi o sfinansowane z gminne budżetu m. in. budowy sali sportowej w Głoskowie i przedszkola w Borowiu. Teraz gmina otrzymała zwrot za te inwestycje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1111

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu