Nocne zderzenie dwóch tirów

Z niewyjaśnionych przyczyn jedne z kierowców samochodu ciężarowego wjechał w tył stojącego na poboczu innego tira. Dwie osoby zostały poszkodowane. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na krajowej "17".

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 22:30. Na drodze krajowej nr 17 na wysokości miejscowości Gocław doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Kierowca cieżarowego reanulta z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył innego pojazdu ciężarowego tej samej marki. W wyniku zderzenia drugi pojazd przewrócił się do rowu - relacjonuje asp. szt. Leszek Wielgosz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Trzeci czarny punkty oznaczony

W Ostrowie (gm. Maciejowice) postawiono trzecią tablicę ostrzegającą o niebezpiecznym miejscu na Wiśle. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.

Z policyjnych statystyk wynika, że na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do większej niż gdzie indziej liczby wypadków. - Na tej podstawie typowane są miejsca, w których powinny znaleźć się dodatkowe ostrzeżenia, czyli tzw. czarne punkty. Forma tablic jest bardzo prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność – wyjaśnia asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

19-latek z 19 torebkami amfy

Garwolińscy policjanci zatrzymali 19-latka, przy którym znaleziono 19 torebek z amfetaminą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

W poniedziałek wieczorem, podczas kontroli osobowego volkswagena, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujawnili w drzwiach pojazdu futerał po aparacie, w którym znajdowało się 19 torebek foliowych z amfetaminą. - Ustalono, iż należą one do 19-letniego mężczyzny, który podróżował pojazdem. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy i do dyspozycji prokuratora – informuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nowy dyrektor nominowany

Grzegorz Żołądek-Skupniewicz otrzymał wczoraj nominację dyrektorską od burmistrza Tadeusza Mikulskiego. Dotychczasowy dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 będzie od 1 września kierował Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 w Garwolinie.

31 sierpnia 2014 roku wygasa kadencja Grzegorza Głowackiego - dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie. Zgodnie z art. 36a ust. 2 ustawy o systemie oświaty, stanowisko dyrektora szkoły powierza organ prowadzący szkołę (w tym przypadku - Burmistrz Miasta), przy czym podstawowym trybem powoływania dyrektora jest wyłonienie go w drodze konkursu. W związku z tym burmistrz w dniu 11 czerwca ogłosił konkurs na to stanowisko. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 709

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu