Pomóż im dostać się do Sejmu

Albert i Karol z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego marzą o tym, aby 1 czerwca zasiąść w ławach sejmowych. Żeby to się stało, muszą wykonać zadanie rekrutacyjne i potrzebują do tego małej pomocy mieszkańców.

Albert Wierzbicki i Karol Gronek to uczniowie LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. - Bierzemy udział w tegorocznej rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży. W związku z tym naszym zadaniem jest przeprowadzenie badania społecznego w formie spaceru badawczego w wybranym przez siebie miejscu w okolicy, które mogłoby być przyjazne młodym ludziom – mówi Albert Wierzbicki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pierwsze miejsce KSM Żelechów w ogólnopolskim konkursie

21 marca na Jasnej Górze odbyło się wręczenie nagród im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Był to dzień szczególny dla oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żelechowie. Ich film okazał się najlepszy spośród 1500 nadesłanych prac.

Młodzież pod czujnym okiem Natalii Żak oraz ks. asystenta Krzysztofa Banasiuka po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Film pro-life pt. „Szturm” zajął pierwsze miejsce wśród około 1500 nadesłanych prac.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Garwolińskiej młodzieży portret własny

Jeśli uczeń garwolińskiej szkoły sięga po alkohol to jest najczęściej piwo u chłopców i wódka u dziewcząt. To jeden z wielu wniosków z wyników ankiet przeprowadzonych w szkołach na terenie naszego powiatu.

Wczoraj w sali konferencyjnej garwolińskiego urzędu gminy odbyło się spotkanie na temat omówienia ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe. Na próbie ok. 500 wyrywkowo wybranych uczniów starostwo sprawdziło jaki stosunek do używek ma młodzież z powiatu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jeden powiat, jedna LGD

Dzisiaj Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego przyjmie nowych członków. Będą to trzy samorządy, które do tej pory funkcjonowały w strukturze LGD Wspólnota Powiatowa.

Na terenie powiatu garwolińskiego funkcjonują dwie Lokalne Grupy Działania. Instytucje te pośredniczą w pozyskiwaniu środków unijnych. Zmiana przepisów co do minimalnej liczby mieszkańców sprawiła, że LGD Wspólnota Powiatowa, w niezmienionym kształcie, nie mogłaby starać się o pozyskanie unijnych pieniędzy. Czynnikiem, który o tym decyduje jest wymagalna liczba mieszkańców na poziomie 30 tys.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 847

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu