Będą zmiany w PSP

Decyzją komendanta wojewódzkiego bryg. Janusz Majek zostaje odwołany ze stanowiska zastępcy komendanta PSP w Garwolinie. Janusz Majek żegna się także z komendą w Garwolinie.

Z dniem 9 sierpnia bryg. Janusz Majek decyzją Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przestanie pełnić funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Bryg. Janusz Majek rozstaje się zupełnie z komendą w Garwolinie. Powodem odwołania ze stanowiska jest źle układająca się współpraca z obecnym komendantem PSP w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Złoto i Pro Masovia dla OSP Parysów

- Ta praca daje nam satysfakcję, która już sama w sobie jest wielką nagrodą. Taki dzień jak dziś uświadamia nam, że nasz codzienny trud, zaangażowanie i poświęcenie, oprócz tej satysfakcji zapewnia nam także uznanie społeczne – mówił Stanisław Piętka, prezes OSP Parysów. Jednostka obchodzi w tym roku 120 lat swojego istnienia. Z okazji jubileuszu otrzymała między innymi medal Pro Masovia.

Jednostka OSP Parysów powstała w 1897 roku – staraniem mieszkańców i ówczesnego proboszcza. Początki nie były łatwe, ale sukcesywnie przez lata ochotniczy budowali zespół ludzi i gromadzili sprzęt. W 1992 roku druhowie z Parysowa walczyli z ogniem aż w Kuźni Raciborskiej w województwie opolskim. W 1995 jednostka została wcielona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – to jedna z najważniejszych wydarzeń w historii OSP Parysów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze strażackiej kroniki

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 17 do 23 lipca.

Zderzenie trzech aut
17 lipca w Garwolinie przy al. Legionów zderzyły się trzy samochody. Strażacy dwóch zastępów PSP zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojazdach oraz zakręcili zawór LPG. Na miejscu była policja oraz pogotowie ratunkowe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wichura łamała drzewa i zrywała dachy

Osiem interwencji, związanych z intensywnymi opadami deszczu, zanotowali wczoraj strażacy na terenie powiatu garwolińskiego. Najwięcej szkód pogoda wyrządziła w Woli Starogrodzkiej (gm. Parysów).

Zaczęło się przed godziną 19. W Rębkowie drzewo blokowało przejazd drogą krajową nr 76. Dodatkowo konar oparł się na linii energetycznej. Na ratunek ruszyli druhowie z Rębkowa i Woli Rębkowskiej oraz Pogotowie Energetyczne. Niedługo później drzewo powaliło się na jezdnię ul. Stacyjnej w Garwolinie. Konar usunęli ochotnicy z Garwolina.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1320

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu