Agnieszka Szczypek blisko dyrektorowania w Michałówce

Dotychczasową wicedyrektorkę szkoły Agnieszkę Szczypek wskazała komisja konkursowa wybierająca dyrektora Zespołu Szkół w Michałówce. Ostateczną decyzję o powierzeniu obowiązków podejmie wójt gminy Garwolin.

Posiedzenie konkursowe odbyło się dzisiaj. Z grona trzech kandydatek, wizję zarządzania placówką przedstawiły dwie osoby – Iwona Kurowska i Agnieszka Szczypek. Ze względów formalnych odrzucono trzecią kandydaturę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Borowie: znikną tony azbestu

Kolejny rok w gminie Borowie realizowany jest program utylizacji azbestu, na realizację którego pieniądze pozyskiwane są z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Środki finansowe w wysokości 15% wartości zadania przekazuje z własnego budżetu także samorząd gminy. Dzięki temu w każdym roku z dachów znikają dalsze tysiące metrów kwadratowych eternitu.

W 2015 roku skorzysta z tej dotacji 28 gospodarstw, co spowoduje utylizację 7530 m2 eternitu. Usunięcie eternitu z dachów to wiele korzyści. – Po pierwsze utylizujemy eternit, przez co nasi mieszkańcy uczestniczą w poprawie warunków środowiska naturalnego, a po drugie poprawiamy estetykę naszych gospodarstw, a co za tym idzie wygląd naszej gminy.


Dlatego też ważne jest aby jak najwięcej mieszkańców gminy brało udział w tym programie. Corocznie prowadzimy szeroką akcję informacyjną o tym programie i możliwościach bezpłatnego zdjęcia z dachu i utylizacji eternitu – mówi Krzysztof Wągrodzki z Urzędu Gminy w Borowiu.

REKLAMA


 

Do tej pory na terenie gminy Borowie zdjęto i zutylizowano 33903 m2 eternitu.

mat.pras./oprac. jd

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Garwolińscy policjanci ze sztandarem

Garwolin był dzisiaj najbardziej bezpiecznym miejscem na Mazowszu. Miasto nad Wilgą było gospodarzem Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego. Miejscowa komenda powiatowa, w 96. rocznicę powołania formacji, otrzymała sztandar.

Uroczystości, które rzadko kiedy odbywają się poza siedzibą KWP w Radomiu, rozpoczęły się od mszy świętej. – Dziękujemy Bogu za waszą służbę ojczyźnie, za troskę o jej bezpieczeństwo, za gotowość do stawania w jej obronie. Dziękujemy, że stajecie po stronie człowieka, którego życie lub mienie jest zagrożone – podkreślał w homilii biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Remont mostu będzie trwał dłużej

Opóźni się remont jednego z dwóch mostów na Wildze w centrum Garwolina. Przeprawa jest w gorszym stanie niż przewidywał to projekt. Ruch na moście zostanie przywrócony prawdopodobnie we wrześniu.

Przypomnijmy, że o konieczności naprawy przeprawy mówi się od 2010 roku. Wtedy szczegółowy przegląd mostu, przeprowadzany co pięć lat, wykazał występowanie silnej erozji konstrukcji. Dopiero w tym roku znalazły się pieniądze na remont mostu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 915

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu