Na ratunek! Człowiek w wodzie! [wideo]

Opublikowano: 19 styczeń 2018, 14:32 Kategoria Aktualności
strażlód

Zimowa zabawa w mgnieniu oka może się zamienić w dramatyczną walkę o życie, a lodowa ślizgawka w śmiertelną pułapkę. Jak pomóc tonącemu i nie narazić siebie? Co zrobić gdy pod nami załamie się lód? W ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018" strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa wodno-lodowego.

Dzisiaj o godzinie 13:00 na akwenie wodnym za „Zarzeczu” strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie w ramach akcji  „Bezpieczne ferie 2018” przeprowadzili pokaz bezpiecznych technik ratowania osób tonących, pod którymi załamał się lód. Wszystko po to, by przestrzec dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem zabaw na zamarzniętych akwenach. Ratownicy przedstawili symulację zdarzenia, podczas którego człowiek wpada do wody i jak należy zachować się w takich sytuacjach oraz jak udzielić pomocy, dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo. Odbył się również pokaz ratownictwa z wykorzystaniem strażackiego sprzętu raz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Akcję ratowniczą przeprowadzono przy pomocy sań lodowych.

Wpadł w poślizg na nadwiślance

Opublikowano: 19 styczeń 2018, 14:29 Kategoria Aktualności
wypadekwilganadwiślanka801

Kierowca audi trafił do szpitala, po tym jak jego auto zjechało z drogi wojewódzkiej nr 801 w Wildze.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10. – Kierowca audi, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Pojazd z pozycji bocznej na koła ustawili świadkowie zdarzenia – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

32 litry krwi od strażaków

Opublikowano: 18 styczeń 2018, 08:47 Kategoria Aktualności
strażPSPkrwiodawstwo

14 stycznia po raz pierwszy w tym roku druhny i druhowie z 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych honorowo oddali krew podczas akcji przeprowadzonej w ramach Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Krew oddało łącznie 72 osoby, co pozwoliło uzyskać 32 litry krwi. Oddali ją strażacy z jednostek OSP: Samorządki, Godzisz-Kobusy, Unin, Iwowe, Kotytnica, Chromin, Maciejowice, Podebłocie, Wola Władysławowska, Zwola, Borowie, Izdebno, Niecieplin, Rębków, Wola Miastkowska, Goniwilk, Izdebnik, Łaskarzew, Mariańskie Porzecze, Puznówka, Sobolew, Starowola, Stodzew, Wilga, Zasiadały oraz osoby indywidualne.

Garwoliński problem z gawronami

Opublikowano: 18 styczeń 2018, 07:10 Kategoria Aktualności
gawronyżwirki i wigurygarwolin

Mieszkaniec osiedla Żwirki i Wigury zwrócił się do naszej redakcji z problemem. Chodzi o gawrony, które przesiadują na drzewach i zanieczyszczają nie tylko chodnik.

- Dzieci idą do szkoły i nie wiadomo, czy nie wdepną w coś na chodniku lub czy nie zostaną ubrudzone. Wydaję mi się, że gdyby nie było tyle śmieci dookoła, to te ptaki w takim stopniu nie opanowałoby miasta – mówi nas czytelnik.

Nowa rola ministra pochodzącego z Sośninki

Opublikowano: 17 styczeń 2018, 16:52 Kategoria Aktualności

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Paweł Majewski objął dziś funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie odpowiadał m.in. za sprawy paszportowe, sprawy związane z funkcjonowaniem numeru 112 i Centrów Powiadamiania Ratunkowego oraz teleinformatykę MSWiA. 30-latek pochodzi z Sośninki (gm. Łaskarzew).

Majewski jest ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości od grudnia 2015 r. Najpierw jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezes Rady Ministrów odpowiadał za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu, w październiku 2016 r. został wiceministrem cyfryzacji. Zastępcą Joachima Brudzińskiego w MSWiA został w wyniku styczniowej rekonstrukcji rządu.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.