Senatora wybierzemy spośród ośmiu kandydatów

Były poseł ówczesnego Ruchu Palikota, polityk mający za sobą występ w „Tańcu z gwiazdami” czy burmistrz Mrozów – to niektórzy kandydaci w wyborach uzupełniających do senatu, które czekają mieszkańców powiatu garwolińskiego 7 września.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 10 komitetów, osiem z nich zgłosiło swoich kandydatów. Pod szyldem PO wystartuje burmistrz Mrozów (pow. miński) Dariusz Jaszczuk. PiS wystawiło Marię Koc, radną sejmiku województwa mazowieckiego z Sokołowa Podlaskiego. W barwach PSL wystartuje Bartłomiej Bodio, który w ostatnich wyborach zdobył na naszym terenie mandat posła Ruchu Palikota.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego - zatrzymaj się!

Jutro przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Garwolin również włącza się w jej ogólnopolskie obchody. Tradycyjnie w godzinę "W" zabrzmią syreny, a pod pomnikiem Armii Krajowej zostaną złożone kwiaty. Zatrzymajmy się na chwilę o godzinie 17.00 i wspomnijmy powstańców.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. W dniu wybuchu powstania SS-Reichsführer Heinrich Himmler, powołując się na dyspozycję Hitlera, wydał rozkaz zniszczenia miasta i wyniszczenia ludności cywilnej Warszawy. Powstanie trwało 63 dni.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wiatrak kością niezgody

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła proces powstawania farm wiatrowych w Polsce, podkreślając między innymi to, że władze lokalne nie zwracają uwagi na społeczne protesty. A tych nie brakuje w całym kraju. Przykładu nie trzeba szukać daleko – gmina Sobolew. Tam wciąż trwa walka pomiędzy mieszkańcami a samorządowcami. Jedni się nie poddają, drudzy się nie dają.

O elektrowniach wiatrowych jest głośno od dawna. W 2009 roku liczba instalowanych masztów wyniosła 301, w 2013 – 835. Proces powstawania wiatrakowych farm wzięła pod lupę Najwyższa Izba Kontroli, wystawiając ocenę negatywną. Wśród stwierdzonych problemów i nieprawidłowości NIK wymienia między innymi to, że w części gmin elektrownie wiatrowe były stawiane na gruntach należących do lokalnych polityków, samorządowców i urzędników. W zdecydowanej większości gmin za decyzją pozwalającą na budowę wiatraków szły pieniądze od inwestorów – darowizny na rzecz gminy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gm. Parysów: Pożar dostawczaka

Dostawcza mazda spłonęła doszczętnie w wyniku pożaru, do którego doszło w Kozłowie (gm. Parysów).

Informację o zagrożeniu dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie otrzymał we wtorek o godz. 22. - Pożarem objęta była kabina samochodu dostawczego mazda. Pojazd zaparkowany był na drodze polnej, ogień nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Strażacy podali prąd piany ciężkiej oraz prąd wodny doprowadzając do lokalizacji i ugaszenia pożaru – informuje bryg. Janusz Majek, oficer prasowy KP PSP w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 712

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu