Reklama

W socjalnym (prawie) wszystko gra

Obawy o to, że rodziny nie będą szanowały mieszkań jak na razie się nie sprawdziły. W budynku socjalnym czasem dochodzi do rodzinnych kłótni, ale poza tym jest spokojnie. Małym problemem są finanse.

Budynek socjalny przy ul. Stacyjnej zamieszkują 22 rodziny. 18 z nich korzysta z dodatku mieszkaniowego, co oznacza, że płacą niewiele ponad 48 proc. opłaty czynszowej. Czynsz w lokalu socjalnym jest najniższy i wynosi połowę najniższego czynszu w gminie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Młodzi pokochali Garwolin. Z wzajemnością

Przyjechali z różnych stron świata. I choć Garwolin był tylko przystankiem w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie bardzo im się tu podobało. Ponad 100-osobowa grupa młodych ludzi doceniła gościnność, energię i radość, która płynęła z każdego spotkania.

Garwolińskie rodziny przez kilka dni gościły młodzież z Czadu, Boliwii, USA, Rosji, Islandii i Finlandii. Pielgrzymi wspólnie z młodymi z naszego powiatu modlili się, poznawali nawzajem tradycję i kulturę swoich krajów, przygotowując się do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Młodzi pokochali Garwolin. Z wzajemnością.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W Borowiu będzie zbiornik

Funkcje przeciwpowodziową oraz rekreacyjną będzie miał zbiornik retencyjny, którego budowę planuje samorząd Borowia.

Akwen o powierzchni 7,5 hektara ma powstać przy istniejących stawach w stolicy gminy. Główny cel inwestycji jest jeden. – Mamy problem z odprowadzaniem wód opadowych po intensywnych zjawiskach pogodowych – wyjaśnia wójt Wiesław Gąska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie od 18 do 24 lipca.

Upadek z wysokości podczas prac monterskich

19 lipca. Po godzinie 11 dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice uczestniczyły w działaniach w miejscowości Maciejowice, gdzie podczas prac monterskich przewróciła się część konstrukcji słupa wysokiego napięcia, na której znajdowali się czterej pracownicy. W wyniku upadku z wysokości doznali oni między innymi urazów kończyn. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli druhowie z OSP Maciejowice, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazali ich zespołowi pogotowia ratunkowego. Dalsze działania straży polegały na pomocy pogotowiu przy umieszczeniu poszkodowanych na noszach i przetransportowaniu ich do karetek. Akcja trwała blisko dwie godziny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1125

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu