Kto przewodniczącym rady miasta?

W poniedziałek o godz. 14:00 odbędzie się inauguracyjna sesja garwolińskiej rady miasta VI kadencji. Pierwsza decyzją będzie wybór przewodniczącego rady miasta. Kto będzie następcą Marka Jańca? Prawdopodobnie Marek Łagowski lub Marek Jonczak.

W sobotę oficjalne wyniki wyborów podała Państwowa Komisja Wyborcza. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w ciągu siedmiu dni od potwierdzenia tego faktu komisarz wyborczy zwoła pierwszą sesję rady miasta. Prowadzeniem obrad zajmie się senior, czyli najstarszy wybrany radny. W przypadku Garwolina będzie to Maria Pasik.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pamięć o Sybirakach

Tragiczne i jednocześnie wzruszające historie o miesiącach życia bez wody pitnej, wymianie porcji chleba na srebrny krzyż i listach ojca do syna, który już nie żył. Wspomnienia Sybiraków i członków ich rodzin były jednym z ważnych punktów programu obchodów Dnia Sybiraka w Garwolinie.

Uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 70. rocznicy wywozu żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich do obozów pracy przymusowej w Borowiczach w Związku Radzieckim odbyły się w minioną niedzielę. Ich organizatorami byli: Zarząd Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” w Garwolinie i dyrekcja Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie. Spotkanie w auli szkolnej poprzedziła msza święta w kolegiacie Przemienienia Pańskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Potrącił 8-latka i uciekł. Policja szuka świadków

Kierowca ciemnego forda potrącił 8-letniego chłopca na jednym z garwolińskich skrzyżowań i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja szuka świadków, którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawcy.

W miniony czwartek (20 listopada) w Garwolinie na ul. Kościuszki, około godziny 18.40 osoba kierująca osobowym fordem koloru szarego, wyjeżdżając z ul. 3-go Maja potrąciła na przejściu dla pieszych nieletniego, po czym nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy odjechała z miejsca.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Podziękowania Urszuli Zadrożnej

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego,

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Wyborcom, którzy w niedzielę 16 listopada udali się do urn wyborczych. Słowa szczególnego podziękowania kieruję do tych, którzy zdecydowali się poprzeć kandydatów KW Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 778

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu