Brakuje pieniędzy na wynagrodzenia

Spełnia się scenariusz z grudnia, o którym przy uchwaleniu budżetu na ten rok mówiła skarbnik Garwolina. W kasie miasta nie ma już pieniędzy na utrzymanie zieleni i odśnieżanie. Za chwilę będzie brakowało środków na wynagrodzenia. Przesunięcia pieniędzy z inwestycji, które nie będą w tym roku realizowane nie satysfakcjonują radnych SdG. Chcą innego rozwiązania – burmistrz ma czas do poniedziałku.

W powietrzu czuć zbliżające się wielkimi krokami wybory. Oprócz podziękowań za współpracę, na wczorajszej komisji budżetowej można było posłuchać co, kto, na kogo powiedział, jak nazwał, komu z butów słoma wystaje, kto święty jest, a kto nie, kto sobie kim gębę wyciera, a wreszcie kto się powinien bać o swoją samorządową przyszłość. A obok tej "ciepłej" wymiany zdań poważne problemy. Bo w kasie miasta brakuje pieniędzy na niektóre zadania. Propozycja przedstawiona wczoraj przez skarbnik miasta nie zyskała aprobaty większościowego SdG.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

39 kandydatów na wójtów i burmistrzów

Do obsadzenia jest 14 foteli włodarza w powiecie. W tegorocznych wyborach o stanowiska wójtów i burmistrzów powalczy 39 kandydatów. Najwięcej w Żelechowie, Trojanowie i Maciejowicach.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, w stolicy powiatu o stanowisko burmistrza powalczą Tadeusz Mikulski (KWW T. Mikulskiego) i Marek Janiec (KW SdG).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Grzegorz W. seryjnym złodziejem

Jako pracownik Orange Polska chciał zarobić podwójnie. W ciągu ostatnich ośmiu lat Grzegorz W. ukradł przewody i urządzenia telekomunikacyjne w wartości ponad 36 tys. zł.

W tej sprawie Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował do miejscowego sądu akt oskarżenia. Grzegorzowi W. zarzuca się czyny, do której miał się dopuścić od 2006 roku do końca lutego 2014 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pilawa Gminą Roku 2014?

To tytuł przyznawany samorządom, które efektywnie wykorzystują środku unijne, inwestują w rozwój swojego regionu, a także dbają o warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości oraz o jakość życia mieszkańców. Czy Miasto i Gmina Pilawa zasłużyły na takie wyróżnienie? Na razie samorząd jest w gronie nominowanych.

- Dobrze wykorzystaliśmy ten proces alokacji środków unijnych. Na ponad 300 gmin na Mazowszu Pilawa znalazła się w dwudziestce wyróżnionych gmin, które najlepiej wykorzystały środki z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, co uważam za ogromny sukces – podkreślała podczas tegorocznych gminnych dożynek burmistrz Albina Łubian.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 754

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu