W Miastkowie powstanie nowe przedszkole

Z kilkoma salami oraz przestronną kuchnią ze stołówką będzie nowego przedszkole w Miastkowie Kościelnym. O budowie i lokalizacji zdecydowali gminni radni podczas wczorajszej sesji.

Budynek przedszkola w Miastkowie Kościelny przy ul. Rynek ma swoje lata. Problemem jest zaledwie 20-metrowa kuchnia, gdzie przygotowywane są posiłki dla pond 50 dzieci. Ciasno jest także na stołówce w miastkowskiej szkole. Sanepid zaleca jej modernizację.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nowe inwestycje w gminie Pilawa

Ścieżki spacerowe, nowe oświetlenie, ławki i nasadzenia zieleni. Całość kosztowała prawie pół miliona złotych. Teraz będzie służyć mieszkańcom. 23 sierpnia oficjalnie oddano do użytku nowo zagospodarowane tereny użyteczności publicznej w Lipówkach, Trąbkach i Puznówce.

Z tej okazji w Lipówkach przy ul. Starówka na nowo zagospodarowanym terenie rekreacyjnym zorganizowano pierwszy wakacyjny festyn rodzinny. Piknik rozpoczęto meczem piłki siatkowej Piorun Lipówki vs strażacy z OSP Lipówki. W programie dla najmłodszych zorganizowano konkurs strażacki, zawody sportowe oraz zajęcia plastyczne. Na dzieci czekał także dmuchany plac zabaw, wesołe miasteczko oraz malowanie buziek. Miejscowi wędkarze częstowali przybyłych potrawami z grilla, domowym ciastem, bigosem i pierogami.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Bez wody jak bez ręki

W ciągu najbliższej doby mieszkańcy Garwolina przekonają się, jak żyć bez dostępu do bieżącej wody. Niektórzy z nich podczas planowanego wyłączenia po prostu wyjadą z miasta. Wyjaśniamy, skąd konieczność dobowego wyłączenia wody w kranach.

Choć temperatury w ostatnich dniach nie były tak wysokie jak jeszcze tydzień wcześniej, to w niektórych garwolińskich sklepach zaczęło brakować wody. – Ludzie kupowali głównie duże butelki pięciolitrowe – mówi sprzedawczyni jednego ze sklepów w centrum miasta.

REKLAMA


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Miętne: Konwaliowa w remoncie

Na półmetku jest przebudowa ulicy Konwaliowej w Miętnem. Koszt inwestycji to ponad 330 tys. zł.

O inwestycję zabiegali mieszkańcy traktu, którzy przy niesprzyjających warunkach pogodowych, mieli utrudniony dojazd do posesji. – Ulica składała się głównie z gliny, co w czasie opadów powodowało, że była w złym stanie – wyjaśnia wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 930

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu