Dzień Otwarty w Dwójce

Symulator dachowania, darmowe czesanie i modelowanie włosów, stoisko z przekąskami przygotowanymi przez uczniów. To tylko niektóre atrakcje, z których skorzystali gimnazjaliści podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Mimo soboty, szkoła przy ul. II Armii Wojska Polskiego, tętniła dzisiaj życiem. Poranny Dzień Otwarty przyciągnął ponad stu gimnazjalistów, którzy wkrótce staną przed pierwszym życiowym wyborem – jaką szkołę wybrać.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

ŚDM i miasto Garwolin złączyli siły

Zespół ŚDM Garwolin spotkał się z burmistrzem i radą miasta. Spotkanie zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy w zorganizowaniu Światowych Dni Młodzieży na naszym rejonie.

- Jesteśmy już po spotkaniu z p. Burmistrzem oraz z Radą Miasta Garwolina, po którym odnieśliśmy nasz kolejny wspólny sukces. Dzisiaj zostało podpisane porozumienie dotyczące organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016 - zaznaczył ks. Wojciech Sobieszek, rejonowy koordynator ŚDM Garwolin. Podczas środowego spotkania jako pierwszy głos zabrał ks. Wojciech, następnie liderzy ŚDM przedstawili idee Światowych Dni Młodzieży, historię i sprawy związane z działaniami podejmowanym przez naszą diecezję. Na zakończenie rejonowy koordynator przedstawił na czym miałaby ta współpraca między nami polegać.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dzień Ziemi 2015 w ekonomiku

Czy można hodować ryby na otwartym morzu i to w taki sposób, aby nie zagrażać naturalnym ekosystemom? Czy da się produkować żywność w laboratorium chemicznym? Wreszcie czy uda nam się wyżywić 9 miliardów ludzi, którzy zamieszkiwać będą Ziemię już w 2050 roku? Na takie i podobne pytania odpowiedzi szukali dziś uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Garwolinie.

Chociaż obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi celebrowane będą na świecie dopiero w najbliższą środę, to uczniowie ZSP nr 1 już debatowali nad jednym z najważniejszych problemów dotyczących naszej planety – głodu i wyżywienia szybko rosnącej liczby ludności.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Przychodnia przy dworcu PKP

Gmina Garwolin kupiła budynek przy ul. Dworcowej w Woli Rębkowskiej. W przyszłym roku ma tam powstać przychodnia, o uruchomienie której wnoszą mieszkańcy okolicznych wsi.

Przez pierwsze lata funkcjonowania budynek przy dworcu PKP należał do GS. Na piętrze mieściły się biura, a niżej restauracja. Z biegiem lat konstrukcja niszczała, by wreszcie dostać nowe życie od nowych, prywatnych właścicieli. Budynek został odnowiony, wymieniono okna, elektrykę, piec ogrzewania i częściowo sieć wodno-kanalizacyjną. Przy Dworcowej miała powstać drukarnia, ale pomysł nie wypalił.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 857

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu