Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 25 sierpnia do 1 września

Nietrzeźwy sprawcą wypadku

30 sierpnia w Kolonii Górzno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 43-letni kierowca volvo prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z fiatem. Badanie stanu trzeźwości kierowcy volvo wykazało prawie półtora promila alkoholu w jego organizmie. Sprawę prowadzą policjanci z garwolińskiej komendy. Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę w Żelechowie. Na ul. Traugutta zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 45-letni kierowca, który będąc w stanie nietrzeźwości (prawie dwa promile alkoholu w organizmie) kierował oplem i doprowadził do zderzenia z volvo. Sprawę prowadzą policjanci z posterunku w Żelechowie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Policja na koniec wakacji i nowy rok szkolny

Właśnie rusza policyjna akacja "Bezpieczny weekend". Wzmożone kontrolne w związku z kończącymi się wakacjami potrwają do niedzieli. A od poniedziałku policjanci będą dbać o to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

- Koniec wakacji to czas wzmożonego ruchu na drogach, a co za tym idzie wzrost zagrożenia bezpieczeństwa dla osób, które z nich korzystają. Dlatego w piątek, 29 sierpnia rusza policyjna akcja „Bezpieczny weekend”, w ramach której policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole. Działania obejmą teren całego powiatu garwolińskiego - informuje Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wypadek na Stacyjnej - aktualizacja

Najprawdopodobniej dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło na ulicy Stacyjnej. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 18:00. Na ulicy Stacyjnej zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia oraz straż pożarna. Niestety nie mamy żadnych oficjalnych informacji o przebiegu zdarzenia, przyczynach i osobach poszkodowanych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Budował ogrodzenie, znalazł granaty

Na nietypowe znalezisko natrafił mieszkaniec Woli Łaskarzewskiej podczas budowy ogrodzenia. W ziemi zakopane były dwa przedmioty przypominające granaty.

- Dzisiaj około godziny 10:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Wola Łaskarzewska jeden z mieszkańców podczas prac na swojej posesji wykopał prawdopodobnie granat. Według ustaleń policjanta grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, wykonującego czynności na miejscu, był to prawdopodobnie mocno skorodowany granat z zapalnikiem – informuje st. sierż. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 726

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu