Tydzień bezpieczeństwa pieszych

Pod takim hasłem policjanci na terenie powiatu garwolińskiego będą prowadzić działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego.

Od dzisiaj na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. - Uwadze policjantów poddane będą rejony przejść dla pieszych, gdzie ruch jest wzmożony a każdy uczestnik ruchu powinien zachować tam szczególną ostrożność. Funkcjonariusze będą reagować stanowczo na wszelkie przypadki naruszania przepisów zarówno przez kierujących pojazdami, jak i samych pieszych – informuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rzecznik zwraca zawiadomienie SdG

Pod koniec czerwca 2014 roku Rada Miasta Garwolina złożyła zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, w którym zarzuciła burmistrzowi nieprawidłowości w działaniu w trzech sprawach. Rzecznik zawiadomienie zwraca, bo z tego, co w nim napisano, jasno nie wynika, na czym naruszenie dyscypliny miałoby polegać.

Pismo wpłynęło do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych 30 czerwca ubiegłego roku. Złożyła je rada miasta poprzedniej kadencji. Za wniesieniem zawiadomienia do rzecznika głosowali wtedy radni SdG i Antoni Frąckiewicz. Było to pokłosie komisji rewizyjnej, która badała działalność urzędu, a w szczególności burmistrza Tadeusza Mikulskiego w zakresie realizacji przebudowy wału przeciwpowodziowego na rzece Wildze, ogłoszenia przetargu na wywóz śmieci oraz przekazania dotacji dla żłobka przy ulicy Korczaka. (O sprawie pisaliśmy w artykule „Skarżą, bo nie lubią burmistrza?”).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Budżet powiatu przyjęty pod czujnym okiem opozycji

Mianem zrównoważonego określił tegoroczny budżet starosta powiatu Marek Chciałowski. Do planu wieloletnich wydatków wprowadzono pierwsze pieniądze na budowę nowej siedziby starostwa przy Mazowieckiej. Za tegorocznym budżetem byli wszyscy radni. Opozycja nie torpeduje planów koalicji, ale zwraca uwagę na czyhające finansowe pułapki.

Sesja budżetowa odbyła się dzisiaj. Przyjęcie planu dochodów i wydatków poprzedzone było długą dyskusją. Zgodnie z projektem zarządu powiatu obie strony budżetu bilansują się, samorząd planuje wydać 103,7 mln zł. Tyle samo pieniędzy ma wpłynąć do powiatowego skarbca.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

To już wkrótce! III Gala Przedsiębiorczych Kobiet w Garwolinie

Są przebojowe, pracowite i kreatywne. Mają dobre pomysły i potrafią skutecznie zabiegać o ich realizację. Już 8 marca 2015 w Garwolinie odbędzie się III Gala Przedsiębiorczych Kobiet. Wtedy poznamy zwyciężczynię konkursu „Biznesplan Przedsiębiorczej Kobiety” oraz laureatkę plebiscytu „Kobieta Sukcesu”. Kandydatki można zgłaszać do 6 lutego.

Gala organizowana jest już od 2013 roku z okazji Dnia Kobiet. Za wszystkimi związanymi z nią wydarzeniami stoją pomysłodawczynie akcji - Przedsiębiorcze Kobiety, które swoją działalnością zachęcają kobiety do odkrywania swojej pasji i realizowania jej zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 815

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu