Reklama

Ponad 54 tys. zł dla WOŚP z Garwolina

Rekordowa kwota z licytacji i rekordowa suma zebrana do puszek przez wolontariuszy. Sztab działający w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przekaże dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokładnie 54 299,45 zł.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Garwolina i okolicznych miejscowości pokazali, że mają ogromne otwarte serca i potrafią się dzielić tym, co posiadają. Od wczesnych godzin porannych na ulicach nie tylko Garwolina, ale także Wilgi, Żabieńca, Parysowa, Trojanowa, Starego Pilczyna, Rudy Talubskiej, Michałówki i Stefanowa kwestowało 80 wolontariuszy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 stycznia 2017 r.

Pożar kotłowni
9 stycznia. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Nowym Pilczynie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że do pożaru doszło w kotłowni, a właściciel podczas próby jego gaszenia został podtruty dymem. Strażacy podali poszkodowanemu tlen, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wprowadzili prąd wody do wnętrza kotłowni, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Łaskarzew.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zostali poparzeni przy próbie gaszenia dobytku

Do dwóch groźnych pożarów doszło w weekend na terenie powiatu garwolińskiego. W obu poszkodowani zostali właściciele budynków, którzy zostali poparzeni.

Najpierw 14 stycznia w Nowej Brzuzie (gm. Borowie) strażacy interweniowali przy pożarze - Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem w całości objęty jest drewniany garaż, wewnątrz którego znajdował się ciągnik rolniczy. Właściciel podczas próby ratowania mienia z pożaru uległ oparzeniom głowy i rąk. Strażacy założyli poszkodowanemu opatrunki hydrożelowe, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego – relacjonuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gmina Garwolin: rok 2016 na piątkę. Jaki będzie 2017?

- Oceniam ten rok pozytywnie – mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin i jasno określa cele na najbliższe 12 miesięcy. Dokończenie rozpoczętych zadań, realizacja nowych przedsięwzięć . Wśród najważniejszych inwestycji budowa kanalizacji i rozpoczęcie prac przy modernizacji budynku ośrodka zdrowia w Woli Rębkowskiej.

W ocenie wójta gminy Garwolin ubiegłym rok był dobry, a nawet bardzo dobry. Choć nie wszystko poszło zgodnie z planem.

- 6 to jest wysoka ocena, powiedziałbym, że zasłużyliśmy na uczciwą 5. Są po prostu rzeczy, których nie udało nam się zrealizować – tak jak na przykład dofinansowanie na budowę boiska w Rudzie Talubskiej. Mam nadzieję, że w tym roku uda się to wsparcie pozyskać – mówi wójt Marcin Kołodziejczyk. - Cały budżet gmina realizowała dość dynamicznie. Dużo inwestycji zostało dodanych do realizacji jeszcze pod koniec roku. Niektórych – szczególnie drogowych – nie udało się ukończyć, bo plany pokrzyżowała pogoda – dodaje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1211

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu