Reklama

Pamiętając o tych, którzy nam wolność wywalczyli

„Wywalcz Jej wolność lub zgiń” – takie hasło przyświecało spotkaniu młodzieży z kombatantami w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Była to część powiatowych obchodów 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Jak co roku powiatowe uroczystości zorganizowali Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Uroczystości rozpoczęły się w samo południe w budynku szkoły przy ul. Długiej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Potrącenie rowerzystki przy Shellu

Do groźnego wypadku doszło na skrzyżowaniu przy stacji paliw Shell w Garwolinie. Opel Astra potrącił rowerzystkę.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13.40. Według naszych ustaleń, kobieta kierująca rowerem wyjeżdżała z drogi podporządkowanej od strony Michałówki. Na skrzyżowaniu w jednoślad wjechał Opel Astra.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Uczniowie Dwójki gotowali lokalnie

W Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Gotuj lokalnie”, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Na starcie kulinarnych zmagań stanęło 12 zespołów z całej Polski, które zostały wybrane przez jury spośród ponad 40 zgłoszeń. Reprezentantów mieli przedstawiciele m.in z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry czy Elbląga.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 19 do 25 września.

Pożar koparki
19 września. Po godzinie 13 miał miejsce pożar koparki w Maciejowicach. Do działań zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest koparka oraz drewniana ściana pawilonu handlowego, który znajdował się w pobliżu. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przewietrzono i oddymiono budynek pawilonu handlowego. Całkowicie spaleniu uległa koparka oraz ściana i część dachu pawilonu Akcja trwała ponad godzinę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1156

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu