Jedna wielka rodzina – gmina Górzno

Niemal epokowe zmiany nastąpiły w gminie Górzno od 1990 roku. Okazją do wspomnień i refleksji była uroczystość 25-lecia samorządu. - Samorządy zdały egzamin bardzo dobrze z samodzielności i efektywności podejmowania działań – podkreślał Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno od 1998 roku.

Jubileusz władze samorządowe z Górzna świętowały wczoraj. Pierwszym akcentem była msza święta w miejscowym kościele. – Ci, którzy 25 lat temu zaczynali miłość, przygodę z samorządem, przeżywali wiele trudności, a doszli do tego co mamy dzisiaj. Udało się to wypracować własnymi rękami, własną inicjatywą, własną modlitwą – podkreślał w kazaniu ks. Jerzy Kalinka, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Litania Wolności – koncert z udziałem Adam Woronowicza

W najbliższą niedzielę w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędzie się koncert pt. „Litania Wolności”. Wystąpią muzycy zespołu El Camino oraz aktor Adam Woronowicz – odtwórca roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Projekcja filmu odbędzie się sobotę w parafialnej kaplicy.

W 2014 r. minęło 30 lat od tragicznej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym czasie sporo mówiło się o niezwykłym uzdrowieniu, do którego doszło za jego przyczyną we Francji. Nasza rodzima telewizja po raz kolejny wyemitowała film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. To właśnie ta produkcja stała się inspiracją dla Mariusza Kozickiego z formacji El Camino. Muzyk, pod wpływem filmu i historii ks. Jerzego stworzył jazzową suitę, poświęconą pamięci kapelana Solidarności.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pięć filmów o zmianach w Garwolinie

Są prezentacje zdjęć i statystyki pokazujące, jak zmienił się Garwolin. Są filmy, w których wystąpili nie tylko mieszkańcy Garwolina, ale także aktor Adam Woronowicz, który nasze miasto chętnie odwiedza. Dzisiaj Urząd Miasta w Garwolinie opublikował pięć filmów, które biorą udział w konkursie „25 lat w 60 sekund – 25 lat odrodzonego samorządu terytorialnego”.

27 maja będziemy obchodzili 25. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w powojennej Polsce. To doskonała okazja do zastanowienie się nad zmianami, jakie zaszły w naszym najbliższym otoczeniu. Chcąc zainteresować młodzież tematyką samorządową, a jednocześnie włączyć w obchody naszego święta, burmistrz Garwolina wraz z radą miasta ogłosili konkurs.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dom zapalił się od uderzenia pioruna

Burza, która wczoraj wieczorem przeszła nad powiatem garwolińskim doprowadziła do pożaru domu w Pilawie. Z powalonym drzewem strażacy walczyli także w Garwolinie.

Wczoraj po godzinie 20:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Bursztynowej w Pilawie. Budynek zapalił się najprawdopodobniej na skutek wyładowań atmosferycznych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 877

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu