Reklama

Spotkali się z pierwowzorem filmu Carte Blanche

Uczniowie Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie spotkali się z Maciejem Białkiem. Niewidomy nauczyciel historii lubelskiego VIII LO stał się pierwowzorem filmu Carte Blanche.

Ubiegłotygodniowe spotkanie w kinie Wilga było poprzedzone projekcją filmu, w którym Andrzej Chyra wciela się w rolę Kacpra. Nauczyciel jednego z lubelskich liceów zaczyna tracić wzrok. Film Jacka Lusińskiego oparty jest na prawdziwej historii Macieja Białka. Nauczyciel VIII LO przyjechał do Garwolina na spotkanie z uczniami Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida. Było to możliwe dzięki Piotrowi Kapicy, który zna historyka z czasów studenckich.

REKLAMA


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jednak zespół - jest decyzja o połaczeniu garwolińskich szkół

Kilkuletnia dyskusja o „za” i „przeciw” została zamknięta. Rada Miasta Garwolina podjęła dzisiaj uchwałę o połączeniu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 1. Wraz z 1 września 2015 roku powstanie Zespół Szkół nr 1. Radości z podjętej decyzji nie krył ani burmistrz, ani obecny dyrektor szkoły podstawowej.

- W pierwszych 100 dniach może zamknąć się moja propozycja połączenia Szkoły Podstawowej nr 1 z Gimnazjum nr 1. W pozostałych szkołach miejskich zespoły się sprawdziły. Z przepisów prawa do końca lutego stosowana uchwała powinna być podjęta. Czy tak będzie? Jestem nastawiony na dialog – zapewniał w wywiadzie zaraz po wyborach burmistrz Tadeusz Mikulski.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gm. Łaskarzew: Co piąty nowy sołtys

W większości sołectw gminy Łaskarzew, w najbliższej kadencji, funkcje sołtysów będą sprawować te same osoby. Na zaproszenie wójta gminy odbyło się spotkanie z nowo wybranymi przedstawicielami poszczególnych wsi.

Sołtysi i przedstawiciele władz gminy Łaskarzew spotkali się wczoraj w urzędzie gminy. Wójt Marian Janisiewicz podziękował pięciu sołtysom, którzy przestali pełnić swoje funkcje z końcem poprzedniej kadencji. Od włodarza otrzymali najnowszą publikację na temat pacyfikacji wsi Wanaty.

REKLAMA


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Znamy Włodarza i Radnego Roku! Podwójny sukces Garwolina

Przedstawiciele władz samorządowych Garwolina - Tadeusz Mikulski i Marek Jonczak to zwycięzcy plebiscytu naszego portalu na Włodarza i Radnego Roku 2014. Triumfatorzy zabawy wkrótce otrzymają pamiątkowe statuetki.

Przez ostatnie tygodnie czytelnicy portalu oddawali głosy na nominowanych w drugiej edycji plebiscytu. Łącznie przez internet i sms oddano ponda 1000 głosów, które po uwzględnieniu wagi punktowej, dały ostateczne wyniki. Rywalizacja w plebiscycie była bardzo wyrównana, ale zwycięzcy od początku zabawy byli w czołówce klasyfikacji, które publikowaliśmy co tydzień.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 829

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu