Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 13 do 20 października

9-latek trafił do szpitala w Warszawie

Wczoraj w Gończycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, iż 40-letnia kobieta kierująca vw, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 34-letniemu kierowcy opla, w wyniku czego doszło do zderzenia aut. Obrażeń doznał kierowca oraz podróżujący oplem 9-letni chłopiec, który został przewieziony do szpitala w Warszawie. Sprawę będą wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu policjanci z komisariatu w Łaskarzewie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jubileuszowe Dni Muzyki Chóralnej

Wspólne wykonanie „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” przez ponad 180-osobowy chór zakończyło tegoroczne, jubileuszowe Dni Muzyki Chóralnej. Można by zawołać za apostołami „Panie, dobrze nam tu być” – podkreślał ks. prałat Ryszard Andruszczak.

V Dni Muzyki Chóralnej organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Szkołę Muzyczną I stopnia oraz parafię Przemienienia Pańskiego rozpoczęły się już w czwartek warsztatami gospel. Efekty dwudniowej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkim, o czym można się było przekonać w piątkowy wieczór (Awesome gospel!). W sobotę w Kinie „Wilga” można było obejrzeć film „Wrzeszczący faceci” – niecodzienną historię niezwykłego chóru. Niedzielny program tu już tradycja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

OSP Wilga ma nowy wóz

Dzięki zaangażowaniu miejscowego samorządu i przy wsparciu wielu instytucji Ochotnicza Straż Pożarna w Wildze otrzymała nowy średni samochód bojowy. – Niech służy dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców, do ratowania życia i mienia ludzkiego – podkreślał wójt Szymon Woźniak.

MAN z napędem na cztery koła i zbiornikiem na wodę o pojemności trzech tysięcy litrów wilżańskiej jednostce służy od lipca. Uroczyste poświęcenie pojazdu odbyło się wczoraj. Średni samochód bojowy kosztował 650 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu instytucji – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (150 tys. zł), Wojewódzkiego Zarządu Związku OSP RP (150 tys. zł), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (100 tys. zł), SKR w Wildze (70 tys. zł), OSP Wilga (10 tys. zł). Pozostałą kwotę wyłożył miejscowy samorząd.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Burmistrzem Mikulski lub Janiec

Dwóch kandydatów na burmistrza Garwolina zarejestrowała Miejska Komisja Wyborcza. O fotel włodarz powalczą obecny burmistrz Tadeusz Mikulski i przewodniczący rady miasta Marek Janiec. Do takiego pojedynku doszło osiem lat temu.

Termin zgłaszania kandydatów w wyborach na burmistrza minął o północy. Prawo do zgłoszenia kandydatów na burmistrza miały trzy komitety, które wystawiły kandydatów na radnych w ponad połowie okręgów wyborczych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 752

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu