Jest kasa na remont mostu na Wildze

Powiat garwoliński i miasto Garwolin znalazły się w gronie samorządów, które otrzymają dofinansowanie na inwestycje drogowe. Dzięki funduszom z tzw. schetynówek zmodernizowane zostaną droga między Jagodnem a Starym Puznowem oraz most na Wildze w Garwolinie.

O środki w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” na 2015 rok aplikowały trzy samorządy z naszego powiatu. W skali całego Mazowsza złożono 154 projekty. Wojewoda mazowiecki opublikował wstępną listę rankingową zawierającą ocenę projektów pod względem m.in. wpływu inwestycji na bezpieczeństwo drogowe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zmiany w powiatowej oświacie

Na przedostatniej sesji rady powiatu czwartej kadencji rady powiatu podjęto uchwały w sprawie utworzenia i likwidacji placówek oświatowych. Z początkiem nowego roku przestanie funkcjonować Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 powstało Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Wiele dyskusji podczas wczorajszych obrad wywołała kwestia likwidacji PODN. Negatywnie do pomysłu zarządu ustosunkował się związek zawodowy. – To prawda, że nauczyciele nie byli do końca zadowoleni z działalności ośrodka, ale likwidacja takiej placówki nie jest pozytywnie odbierana w powiecie – argumentowała Halina Poszytek, prezes garwoliński oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podobnego zdania byli radni opozycji. – Jako radni PiS podnosiliśmy takie same argumenty. Skoro były uwagi do pracy ośrodka, to trzeba było je realizować – mówił Mirosław Walicki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dzień Dawcy Szpiku w ZSR Miętne

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów w Zespole Szkół Rolniczych CKP i CKU w Miętnem organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku.

- Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie akcji, ponieważ jest to szczytny cel. Im więcej ludzi będzie zarejestrowanych tym większa szansa na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę. Wystarczy tylko chwila. Ważne jest pomaganie innym zwłaszcza, że to nic nas nie kosztuje – mówią inicjatorzy akcji .

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Najciekawsze wyborcze pojedynki [galeria]

Do wyborów samorządowych zostały dwa tygodnie. Ponad 800 kandydatów z powiatu garwolińskiego stara się o mandat radnego różnego szczebla lub stanowisko włodarza. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, wyborczych pojedynków.

Kolejność na zdjęciach podana jest w pierwszej linii podpisu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 760

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu