Światło z Betlejem rozświeca powiat

- To piękny zwyczaj, gdyż łączymy się z miejscem gdzie urodził się i żył Jezus Chrystus – mówił ks. Marcin Chojecki, wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku harcerze ZHP Hufca Orłów wybrali garwolińską świątynie jako miejsce przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju.

Gospodarzem tegorocznej uroczystości była 44. Drużyna Harcerska Adventure. Przedstawiciele ponad 30 gromad i drużyn Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Orłów w Garwolinie zebrali się podczas mszy świętej by symbolicznie przyjąć ogień z Betlejem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dreamliner garwolińskiego szpitala za pół miliona

Mercedes Sprinter z pełnym wyposażeniem zasilił flotę ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Ponad półmilionowy zakup placówki był możliwy m.in. dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

Uroczyste pobłogosławienie nowego ambulansu odbyło się dzisiaj. Aktu dokonał proboszcz parafii w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek. - Najważniejszą częścią medycyny jest ratownictwo medyczne. Osoba w stanie nagłego zagrożenia życia potrzebuje pomocy natychmiast. Nie ma czasu na poprawkę. Dlatego tak bardzo zależało nam na zakupie nowego ambulansu – podkreślał dyrektor szpitala.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pomagają bezinteresownie

W wielu akcjach charytatywnych brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się pomóc podopiecznym hospicjum, domu starości, potrzebującym rodzinom z powiatu garwolińskiego oraz 4-letniemu Wojtusiowi.

„Pakujemy dla hospicjum” to akcja prowadzona na terenie garwolińskich supermarketów mająca na celu zbiórkę funduszy na działalność Hospicjum Domowego Empatia. Kwestorami podczas jednej z takich zbiórek byli uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie. Ośmiu uczniów zachęcało do wsparcia hospicjum działającego m.in. na terenie powiatu garwolińskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Burmistrz pamięta o najsłabszych

Samotni, w trudnej sytuacji materialnej, potrzebujący wsparcia. Kilkadziesiąt mieszkańców Garwolina spotkało się na tradycyjnej wigilii organizowanej przez burmistrza Garwolina i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wczorajsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1. Dyrektor placówki Grzegorz Żołądek-Skupniewicz zaprosił gości na jasełka w wykonaniu uczniów podstawówki i miejscowego gimnazjum. Program artystyczny mówił o przeżywaniu Bożego Narodzenia niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Recytacja była przeplatana tradycyjnymi polskimi kolędami i utworami świątecznymi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 791

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu