Reklama

Dożynki powiatowe rozpoczęte

- Dzisiaj przynieśliśmy bochny chleba. Symbol ciężkiej pracy rolników, symbol życia i jedności. Przyszliśmy, aby dziękować za tegoroczne plony, za chleb, który możemy codziennie spożywać – mówił starosta Marek Chciałowski podczas rozpoczęcia dożynek powiatowo-miejskich. Popołudnie wypełnią występy miejscowych zespołów. O godz. 20 koncert gwiazdy wieczoru Dody.

Powiatowe święto plonów rozpoczęło się dzisiaj od uroczystej mszy świętej w garwolińskiej kolegiacie. Miasto nad Wilgą jest gospodarzem tegorocznego Święta Plonów. Dożynki połączone są z imprezą na pożegnanie lata. - Z wielką radością patrzę na przecudne wieńce dożynkowe, piękne kłosy zbóż i ziarna. Za każdym ziarnem kryje się wasz pot i wysiłek. Dziękujmy Bogu, że uwierzyliście, że warto kochać tę ziemię – mówił podczas homilii dziekan dekanatu garwolińskiego ks. Ryszard Andruszczak.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Garwolin na szlaku delegacji prezydenta Kazachstanu w Polsce

Garwoliński akcent wizyty Prezydenta Kazachstanu w Polsce. W środę, Firma „Bielecki Maszyny Rolnicze” z Garwolina, gościła delegację przedstawicieli Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej oraz przedstawicieli producenta ciągników Farmtrac z Mrągowa.

W towarzystwie garwolińskiej Firmy oraz attache konsulatu Kazachstanu w Polsce, rozmawiano na temat współpracy polegającej na dostarczaniu ciągników rolniczych Farmtrac do Kazachstanu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Co? Gdzie? Kiedy?

Nie macie pomysłu na weekend? Zaplanujcie go razem z nami i wyjdźcie z domu!

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych i najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń w powiecie.

28 sierpnia – niedziela

REKLAMA


Zakończenie lata w Garwolinie – Wakacje w Garwolinie zakończą się Dożynkami Powiatu Garwolińskiego. Będzie można podziwiać wieńce dożynkowe przygotowane przez wszystkie gminy naszego powiatu. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i koncertów. Gwiazdą wieczoru tegorocznej imprezy będzie Doda. Początek jej występu o 20:30.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Cena edukacji – ile kosztuje pierwszy dzwonek?

Nawet 1000 zł może kosztować rodziców spakowanie plecaka na nowy rok szkolny. A ten zbliża się wielkimi krokami. Sprawdziliśmy, na jakie wydatki trzeba się przygotować.

Lista zakupów
Wśród najpotrzebniejszych rzeczy nie powinno zabraknąć zeszytów, bloków i piórników. Warto też zaopatrzyć się w modne gadżety, które umilą pobyt w szkole np. segregatory, ścieralne flamastry czy gumki z temperówką.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1141

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu