Nowy Zeszyt Historyczny Ziemi Garwolińskiej już jest

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem raz Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne zapraszają  22 października 2017 (niedziela) o godz. 16.00 do dworku w Miętnem na promocję 22 numeru Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej.

22 października 2017 (niedziela) o godz. 16.00 w dworku w Miętnem odbędzie się spotkanie z historią pt. „Ziemia Garwolińska w Powstaniu Kościuszkowskim” połączone z promocją nowego Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej nr 22 wydanego przez Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Oddział Garwolin.

REKLAMA


 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Śpiąca królewna w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza dzieci na adaptację teatralną jednej z najsłynniejszych baśni  pt. „Śpiąca królewna” . Wstęp bezpłatny.

Przedstawienie teatralne odbędzie się 18 października 2017 (środa) o godz. 17.00 w dworku w Miętnem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Malownicze Mazowsze w Miętnem

W Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbył się pierwszy plener rysunkowo-malarski pt. „Barwy jesieni w polskim dworze”. Organizatorzy zapraszają artystó1) na kolejne.

- Jest taka wieś i jest taka szkoła, w której powstała Wiejska Galeria Sztuki. Donosiły w 1975r. gazety. W miętnieńskim dworku organizowano niegdyś m.in. plenery malarskie i goszczono tu artystów plastyków Mazowieckiego Towarzystwa Kultury – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Uczta dla ducha z Dniami Muzyki Chóralnej

Wspólne wykonanie „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” przez ponad 130-osobowy chór tradycyjnie zakończyło Dni Muzyki Chóralnej, które w Garwolinie odbyły się już po raz siódmy. Chórzyści z całej Polski zaprezentowali się najpierw w parafiach powiatu, a później w murach kolegiaty.

VII Dni Muzyki Chóralnej organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Szkołę Muzyczną I stopnia oraz parafię Przemienienia Pańskiego odbyły się wczoraj. Z zaproszenia organizatorów skorzystało pięć chórów, które najpierw zaprezentowały się wiernym w kilku parafiach powiatu. Muzycy uświetniali poranne msze święte w Miętnem, Górznie, Pilawie i Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 248

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu