czan ad block test

Dla dzieci o Jasiu i drzewie fasolowym w Miętnem

Opublikowano: 20 kwiecień 2018, 11:18 Kategoria Kultura
Miętne

Pomagaj innym, bo w życiu nie można tylko brać, ale trzeba też umieć dać – taki oto morał niosło za sobą kolejne przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Jaś i drzewo fasolowe”, które odbyło się w miniony wtorek w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Spektakl pt. „Jaś i drzewo fasolowe” zrealizowany został na podstawie angielskiej baśni, która uczy że rodzina, miłość i zdrowie są ważniejsze niż bogactwo. Niezwykła scenografia, piękna autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Przedstawienie przybliżyło dzieciom atmosferę wsi. Młodzi widzowie zapoznali się ze zwierzętami domowymi, rodzajami zbóż i warzyw.

Perła Wielkiej Brytanii zaśpiewa w Garwolinie

Opublikowano: 19 kwiecień 2018, 13:25 Kategoria Kultura
chórCSiK

Muzyka chóralna w Garwolinie zyskuje coraz większą popularność, dzięki wydarzeniom muzycznym i koncertom, skupiającym muzyków z całego kraju, a nawet ze świata. 21 kwietnia pojawi się tu kolejna gwiazda z zagranicy – Paul Mealor. University of Aberdeen Chamber Choir wystąpi razem z lokalnymi chórami. 

Kompozytor przyjedzie do Polski w związku z organizowaną Międzynarodową Konferencją Naukowo-Artystyczną „Osobowość dyrygenta”, która odbędzie się 21-23 kwietnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Przewidziano dwa koncerty jego chóru: jeden odbędzie się w stolicy w Archikatedrze Warszawskiej 20.04.2018 o godzinie 20:00, a drugi w Garwolinie w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej 21 kwietnia o 19:00.

Koncert z pompą!

Opublikowano: 17 kwiecień 2018, 16:22 Kategoria Kultura
muzycznakonert

Wielkie przeboje i mniej znane piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu młodych i zdolnych wokalistów z naszego powiatu. Kolejny koncert Best Vocal Studio przyciągnął do sali widowiskowej CSiK ogromną publiczność. Było warto. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje talenty wokalne.

Ostatni koncert Best Vocal Studio pod tytułem „Nie ma jak pompa” to ponad 2 godziny z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu wokalistów szkoły, a publiczność mogła usłyszeć dobrze znane przeboje chociażby z repertuaru Maryli Rodowicz, a także mniej znane piosenki z tekstem wybitnej polskiej pisarki.

Zobacz „Bezsenną” w Kotłowni

Opublikowano: 11 kwiecień 2018, 11:49 Kategoria Kultura
CSiKBezsenna

To fotograficzna opowieść o pracy, zaangażowaniu, pasji i miłości do ludzi. Opowieść o Zofii Kobus i o jej chlebie, który znany jest nie tylko Garwolinie. Do 30 kwietnia w Galerii „Kotłownia” można oglądać wystawę pt. „Bezsenna” autorstwa Dariusza Szubińskiego.

- Dzisiaj mamy dwóch bohaterów. Bohaterkę reportażu Zofię Kobus i autora zdjęć Dariusza Szubińskiego. Jest wystawa, jest album. Ta determinacja się opłaciła, bo wyszła z tego piękna rzecz – mówił podczas wernisażu wystawy Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.