Co powinien zawierać list do św. Mikołaja?

Opublikowano: 04 styczeń 2018, 06:40 Kategoria Rozmaitości

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Przygotowujemy się do nich przez wiele dni, planujemy to, co znajdzie się na świątecznym stole, a także, jak będzie wyglądał wystrój naszego domu. Nasze dzieci również nie mogą doczekać się tych dni, a szczególnie spotkania ze świętym Mikołajem i otrzymania od niego wymarzonych podarków. Te, które jeszcze wierzą w starszego pana z brodą, przygotowują list do św. Mikołaja. Co powinna zawierać taka wiadomość? A może w tym roku razem ze swoim dzieckiem przygotujesz taki świąteczny list?

Drogi święty Mikołaju – czyli wstęp listu!

Mikołaj w Święta jest osobą bardzo zapracowaną. Musi odwiedzić wiele czekających na niego dzieci. Będzie mu niezwykle miło, kiedy przeczyta list zaadresowany właśnie do niego, rozpoczynający się od ciepłych słów: „Drogi święty Mikołaju…”, „Kochany święty Mikołaju…”, „Mikołaju nasz najdroższy…”.

Spotkanie Wigilijne w szkole w Brzegach

Opublikowano: 27 grudzień 2017, 06:59 Kategoria Rozmaitości
brzegimiastków kościelnywigilia

W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) już po raz szósty odbyło się Spotkanie Wigilijne.

Dyrektor Szkoły pani Marianna Zając, witając wszystkich przybyłych na uroczystość, zwróciła szczególną uwagą na ważny charakter wigilijnego spotkania, które na stałe wpisało się w historię i tradycję szkoły.

20 lat AVON w Garwolinie

Opublikowano: 19 grudzień 2017, 09:57 Kategoria Rozmaitości
AVON

W tym roku AVON Operations Polska obchodzi swój okrągły jubileusz. To już 20 lat, od kiedy fabryka światowej marki kosmetycznej rozpoczęła swoją działalność w Garwolinie! Początki jej działalności to fabryka "Esmeralda".

Mamy pierwszy kwartał 1997 roku… Taśmę produkcyjną nowej fabryki „Esmeralda” w Garwolinie opuszczają pierwsze kosmetyki AVON – światowego lidera rynku kosmetycznego. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że jest to początek 20-letniej obecności światowej korporacji w mieście. W 1998 roku firma przejmuje fabrykę, aby uruchomić AVON Operations Polska. Wkrótce do części produkcyjnej dołącza również Linia Kompletacji Zamówień, która realizuje zamówienia dla konsultantek. W 2002 roku do Garwolina przeniesiona zostaje całość produkcji z Wielkiej Brytanii, a zakład zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w międzynarodowej strukturze firmy.

Zrób sobie prezent - poznaj królewską porcelanę Wedgwood

Opublikowano: 18 grudzień 2017, 13:09 Kategoria Rozmaitości

Wedgwood to angielska marka, która powstała już w roku 1759. Jej twórcą był Josiah Wedgwood, który urodził się w Stafforgshire w Anglii, w rodzinie garncarzy w 1730 roku. Pracował on u garncarzy w Liverpoolu, a w wieku 30 lat założył własną ‘Bluszczową Manufakturę’. Wedgwood był podziwiany przede wszystkim za podejście do interesów i zdolność w tworzeniu.

Jako samouk, Josiah odnajdywał i tworzył idealne przepisy metodą prób i błędów. Już na samym początku, chciał on stworzyć własny i niepowtarzalny styl. Dodatkowo, w XVIII – wiecznej Anglii poszukiwano idealnych metod szkliwienia, co również było celem Wedgwooda. Poza tym, przez problemy zdrowotne, Josiah nie mógł pracować z kołem garncarskim – jego głównym zajęciem był marketing i szkliwienie. Na lata wieku XVIII, modne były nowości, Anglicy chętnie kupowali nietypowe i eleganckie zastawy i ozdoby Wedgwooda.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.