Strażacki piknik w Sulbinach

Po raz pierwszy na zaproszenie wójta gminy Garwolin mieszkańcy Sulbin bawili się na Rodzinnym Pikniku Strażackim. Była okazja do wspólnej zabawy, oglądania zmagań strażaków – tym razem na boisku, zobaczenia z bliska jak wygląda akcja ratunkowa. Gwiazdą pikniku był Tadeusz Drozda.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta przy kaplicy w parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz jednostek do OSP w Sulbinach, któremu towarzyszyły dźwięku Orkiestry Dętej z Pilawy. Do wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy zaprosili: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Wożniak, którzy oficjalnie otworzyli piknik. Wśród gości pikniku nie zabrakło również starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Czy można dokonywać płatności kartą debetową na sumę większą niż stan konta? Odpowiadamy

Karta debetowa to karta wydawana do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Służy przede wszystkim do wypłaty pieniędzy z bankomatów oraz realizacji płatności gotówkowych w sklepach, punktach usługowych i przez Internet. Nazwa karty może sugerować, że przy jej użyciu można dokonywać płatności na sumę większą niż stan konta. Czy tak rzeczywiście jest? Sprawdźmy.

Zakładając rachunek osobisty, bank zaproponuje Ci wydanie karty debetowej. Najczęściej będzie to karta Visa, Mastercard lub Maestro. Korzystając z elektronicznego pieniądza, szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacisz za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacisz pieniądze z bankomatu. Będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjnych programów typu moneyback, programów partnerskich czy dodatkowych narzędzi, udostępnionych przez bank (np. programów automatycznego oszczędzania przy płatnościach kartą).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Flisacy w gm. Maciejowice

W poniedziałek do nadwiślańskiej miejscowości Wróble - Wargocin w gminie Maciejowice zawitało na tratwie Bractwo Flisackie p.w. Św. Barbary w Ulanowie, które czynnie włącza się w obchody Roku Rzeki Wisły organizując Flis Roku Rzeki Wisły Ulanów – Gdańsk 2017.

Inicjatywa Stowarzyszenia wynika z faktu uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Roku 2017 jako Rok Rzeki Wisły. Flis odbywa się tradycyjną tratwą o długości prawie 70m, zbudowaną przez retmanów i flisaków tradycyjnymi narzędziami. Gości do punktu cumowania, swoją łodzią  wprowadził Zbigniew Gazda, mieszkaniec wsi Wróble, który zna Wisłę bardzo dobrze. Na brzegu powitani zostali przez zastępcę wójta gminy Ryszarda Brodziaka oraz przewodniczącego rady gminy Pawła Jaworskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Grand Prix dla Buffo i Nataszy Urbańskiej

Na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu (Korea Południowa) który odbył się w dniach 7-9 Lipca, musical „Polita” ze Studia Teatru Buffo w Warszawie zdobyło Grand Prix. Natasza Urbańska, grająca główna rolę Poli Negri w tym musicalu otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki musicalowej. W konkursie festiwalowym  brały udział musicale z Wielkiej Brytanii ,Francji, Rosji, Indii, Tajwanu, Chin i Korei. Wielki Sukces Polskich Artystów! Sukces Studia Buffo!
Warto dodać, że wielu występujących tam artystów zaczynało swoja karierę w Studium Artystycznym Metro i na warsztatów w Miętnem. Opiekę artystyczną nad warsztatami sprawują założyciel Studia Artystycznego Metro i dyrektor artystyczny Buffo Janusz Józefowicz oraz dyrektor muzyczny, kompozytor i prezes Buffo Janusz Stokłosa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 119

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu