czan ad block test

Podium dla uczennicy z Żelechowa

Opublikowano: 13 kwiecień 2018, 13:18 Kategoria Rozmaitości
Żelechów

Natalia Ciołek z żelechowskiego liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce.

Historyczny konkurs w tym roku miał wymiar szczególny, bo przypadał w jubileusz 200-lecia istnienia naszej diecezji. W etapie szkolnym wzięło udział 627 uczniów z 46 szkół, jedynie 56 zakwalifikowało się do siedleckiego etapu.

Tematyka tegorocznych zmagań dotyczyła początków diecezji –powstania, kasaty i wskrzeszenia, męczeństwa Unitów Podlaskich w Pratulinie i Drelowie, udziału duchowieństwa siedleckiego w walkach w 1863 r i podczas II wojny światowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sylwetek biskupów siedleckich, historii kościoła katedralnego w Siedlcach. Wśród pytań pojawiły się także te, o obronę krzyża w Miętnem w 1983 roku i wizytę Jana Pawła II w Siedlcach.

Avon w Garwolinie – największa dystrybucja w Europie

Opublikowano: 13 kwiecień 2018, 13:08 Kategoria Rozmaitości
AVON

W 2017 roku spakowano tu aż 190 mln kosmetyków oraz rozesłano 5,3 mln kartonów do konsultantek oraz klientów w Polsce, Czechach i Niemczech. Aby zobrazować te liczby, wystarczy wyobrazić sobie glob ziemski w swoich naturalnych wymiarach. Gdyby ustawić produkty spakowane w ciągu roku – jeden po drugim – zajęłyby one blisko ¾ obwodu Ziemi.

To właśnie w Garwolinie znajduje się drugi co do wielkości zakład produkcyjny na świecie – Avon Operations Polska. W Garwolinie zlokalizowano również jedno z największych centrów dystrybucyjnych w Europie – Avon Distribution Polska.

Avon Distribution Polska została wydzielona jako osobna spółka z kompleksu fabrycznego w Garwolinie w 2016 roku. Na podstawie zamówień konsultantek, wyprodukowane przez Avon Operations Polska produkty są pakowane, by trafić prosto do ich rąk, a następnie do ich klientek.

„M” w Garwolinie. Nowe czy z drugiej ręki?

Opublikowano: 10 kwiecień 2018, 06:52 Kategoria Rozmaitości
mieszkaniarynek mieszkaniowy garwolinromanówka

W ostatniej dekadzie cena metra kwadratowego nowego mieszkania w Garwolinie wzrosła niemal dwukrotnie. Boom na własne „M” trwa. Powstają kolejne bloki. Niektórzy decydują się na zakup z runku wtórnego.

Budowa domu czy kupno mieszkania? Przed takim dylematem, prędzej czy później, staje każde małżeństwo. Gdy wybór pada na własne „M”, pojawia się kolejne pytanie. Nowe czy z rynku wtórnego?

Rozliczanie podatków przez cudzoziemców

Opublikowano: 05 kwiecień 2018, 14:38 Kategoria Rozmaitości

Nie tylko obywatele Polski podlegają obowiązkom podatkowym wobec polskich organów podatkowych. Pomimo posiadania obywatelstwa innego kraju, może okazać się, że zgodnie z przepisami dana osoba podlega opodatkowaniu i powinna rozliczyć, w tym obliczyć oraz odprowadzić zobowiązania podatkowe wobec polskiego fiskusa.

Nieograniczony i ograniczony obowiązek podatkowy

Zgodnie z polskim ustawodawstwem podatkowi dochodowemu od osób fizycznych można podlegać w sposób nieograniczony lub ograniczony. Nieograniczony obowiązek podatkowy stosowany jest wobec osób fizycznych, których miejsce zamieszkania znajduje się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Bez znaczenia pozostają w tym przypadku miejsca położenia źródeł przychodów. Ograniczony obowiązek podatkowy dotyczy natomiast osób, które co prawda nie mają miejsca zamieszkania w Polsce, ale osiągają przychody na jej terenie i w ramach tego zobowiązane są do odprowadzania odpowiednich zobowiązań podatkowych. W tym miejscu należy zauważyć, że dla określenia miejsca zamieszkania nie wystarczy wskazanie adresu zameldowania, czy podanego w jakichkolwiek dokumentach.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.