Nowy Rok przywitali na sportowo [wideo]

Opublikowano: 01 styczeń 2022, 15:35 Kategoria Sport
wilga garwolintruchtacznowy rok

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2022 został Grzegorz Piesio. Tradycję podtrzymali także biegacze z klubu Truchtacz.pl.

Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze. Po godz. 12 na głównej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi. Pierwsze kopnięcie poprzedziła minuta ciszy w intencji zmarłych, w tym Jakuba Wachnickiego, który odszedł w minionym roku.

35. noworoczne spotkanie trwało blisko 2x25 minut i obfitowało w aż 16 goli. Autorem pierwszego trafienia w 2022 roku, został Grzegorz Piesio, który posłał piłkę do bramki o godz. 12:23.

Mecz zakończył się rezultatem 12:4 dla seniorów. Gole dla zwycięzców strzelali: Grzegorz Piesio, Sebastian Papiernik, Paweł Pyra 3, Marcin Makulec 3, Jakub Wągrodzki, Marcin Tomaszewski, Łukasz Grązka, Robert Baczewski. Subiektywnym okiem najładniejsze trafienie zanotował Tomaszewski, który idealnie przymierzył z pierwszej piłki będąc na linii pola karnego. Do bramki w zespole oldbojów trafiali Jakub Trzaskowski 2, Dariusz Kasprzak i Cezary Wągrodzki.

Skład drużyny seniorów: Kamil Zawadka, Karol Zawadka, Jakub Wągrodzki, Piotr Talar, Łukasz Zając, Marcin Tomaszewski, Łukasz Grązka, Grzegorz Piesio, Robert Baczewski, Sebastian Papiernik, Jakub Trzaskowski, Marcin Makulec.

Skład drużyny oldbojów: Konrad Piotrowski, Dariusz Kasprzak, Rafał Głąbicki, Robert Winek, Rafał Bryłka, Cezary Wągrodzki, Jacek Nowicki, Antoni Frąckiewicz, Piotr Winiarek, Jacek Tracz.

Krótszą tradycje ma noworoczny bieg stowarzyszenia Truchtacz.pl. Kilka minut po godz. 12 na 10-kilometrową trasę garwolińskiego biegu „Avon kontra przemoc” wybiegło ponad 20 osób, wśród nich byli także pasjonaci biegania spoza klubu.