IV liga zostaje w Garwolinie! [wideo]

Opublikowano: 10 czerwiec 2023, 19:53 Kategoria Sport
wilga garwolinmazovia mińsk mazowiecki

Po bezbramkowym remisie z liderem Mazovią Mińsk Mazowiecki Wilga Garwolin zapewniła sobie utrzymanie w forBet IV lidze!

Ciężar gatunkowy dzisiejszego spotkania był duży dla obu zespołów. Goście, w przypadku zwycięstwa, mogli w Garwolinie świętować awans do III ligi. Wilga, mogła mecz nawet przegrać i się utrzymać. Warunek? Zwycięstwo, w równoległym meczu, Marcovii Marki z Narwią w Ostrołęce.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy nie mogli liczyć na doping kibiców z trybun. Zorganizowana grupa fanów Mazovii nie została wpuszczona na stadion. GKS, grający w ustawieniu 4-5-1, dobrze powstrzymywał ataki rywala. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał Mazovia oddała  w19. minucie. Pewnie w bramce interweniował Jakub Bieliński. W drugiej części połowy do głosu doszli gospodarze. W 24. minucie Filip Gac uderzał nad poprzeczką z główki. 60 sekund później minimalnie chybił Grzegorz Piesio. W 32. minucie atomowy strzał z wolnego Gaca kapitalnie na rzut rożny sparował Dominik Pusek. Niedługo później precyzji zabrakło Kamilowi Wójcikowi.

Chwilę po zmianie stron piłka wpadła do siatki Mazovii, ale sędzia dopatrzył się spalonego przy dobitce Sebastiana Papiernika. W kolejnych minutach Wilga nadal grała twardo w obronie. Najgroźniejszą sytuację Mazovia stworzyła w 51. minucie, kiedy Wojciech Trochim przedarł się w polu karnym, ale po raz kolejny GKS ratował Bieliński.

Po końcowym gwizdku Wilga mogła odetchnąć. Marcovia wygrała w Ostrołęce 2:1. GKS, w najgorszym wypadku, zakończy sezon na „bezpiecznym” 13. miejscu. Za tydzień ligowe ostatki w Karczewie.