Dziewięć medali Delfina na Warszawiance

Opublikowano: 03 grudzień 2023, 10:55 Kategoria Sport
pływanieuks delfin

Tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Warszawy. Na Pływalni Wodnego Parku Warszawianka wystartowało 685 zawodników z 40 klubów, w tym 14-osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin.

Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego zdobyli łącznie 9 medali. Dwukrotnie zwyciężył Hubert Szaniawski (200 i 400 dowolnym). Swoje konkurencje wygrały jeszcze: Ewa Kaczmarek (200 dowolny) i Natalia Ślińska (200 grzbiet). Srebrne medale wywalczyli: Kaja Szczypek (100 grzbiet), Ewa Kaczmarek (200 zmienny) i Krzysztof Jonczyk (200 dowolny). Na najniższym stopniu podium stawał jeszcze i to dwukrotnie Filip Poszytek (50 i 100 motyl).

Miejsca tuż za podium a premiowane odbiorem dyplomów wywalczyli: Nikola Dziewanowska (IV - 100 motyl), Zofia Dziewanowska (IV - 50 grzbiet), Natalia Ślińska (IV - 100 dowolny), Kaja Szczypek (V - 50 dowolny) Filip Poszytek (V - 200 zmienny), Ewa Kaczmarek (V - 100 dowolny i VI - 50 dowolny) i Katarzyna Duchna (VI - 100 klasyk).