Spis treści

Deszczowe derby bez rozstrzygnięcia

Opublikowano: 15 maj 2011, 18:58 Kategoria Sport
Ten artykuł przeczytasz w 4 - 8 min.

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 25. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Promnikiem Łaskarzew a Wilgą Garwolin. Derby obejrzało kilkuset widzów.

Przed spotkaniem 25. kolejki trudno było wskazać faworyta. Wilga wygrała na jesieni w Garwolinie z lokalnym rywalem 7:2, ale to Promnikowi lepiej wiedzie się na wiosnę. W 9 spotkaniach łaskarzewianie wygrali 4, notując 1 remis. Dorobek GKS w rundzie rewanżowej to zaledwie 7 oczek (2 wygrane i remis). Obie drużyny były wysoko w niechlubnych, wiosennych, statystykach ? Promnik jako drużyna ze słabą skutecznością, a Wilga jako zespół tracący wiele bramek.

Do Łaskarzewa przyjechało kilkudziesięciu kibiców GKS. Na nogi zostały postawione dodatkowe siły policji, które co ciekawe filmowały poczynania fanów obu zespołów. Na trybunach, mimo mżawki, a później deszczu, zasiadło łącznie kilkuset kibiców.

Relacja minuta po minucie

4 min. ? pierwsze dośrodkowanie Promnika w pole karne. Piłkę pewnie łapie Maciej Stelczyk.

9 min. ? Wilga mogła wyjść na prowadzenie. Mocnym strzałem popisuje się Maciej Szczęśniak, dobitka Rafała Goławskiego, niemal na pustą bramkę, mija prawy słupek bramki ŁKS.

13 min. ? GKS przeprowadza kolejną akcję. Dośrodkowanie z prawej strony lekko trąca Piotr Zegarek, ale futbolówka o centymetry przelatuje obok bramki.

15 min. ? pierwsza, ale nieostatnia, żółta kartka w meczu, otrzymuje ją Jakub Krzyżanowski (Promnik).

17 min. ? rzut wolny z 20 metrów wykonuje Dariusz Winek (Promnik) ? daleko od celu.

20 min. ? kontra gości. Podanie na prawą stronę trafia do Rafała Goławskiego, ten strzela mocno, ale wprost w Michała Bieńko.

21 min. ? Dariusz Winek (Promnik) decyduje się na płaski strzał. Z lekkim uderzeniem razi sobie Maciej Stelczyk.

22 min. ? chwilę później kolejna interwencja goalkeepera GKS po strzale zmierzającym w okienko bramki. Szczęścia próbował Ohams Kingsley ? jeden z dwóch Nigeryjczyków w barwach gospodarzy.

25 min. ? Robert Kozłowski (Wilga) strzela z 30 metrów. Celnie, ale nie ma bramki.

27 min. ? żółta kartka ponownie dla gracza miejscowych, ukarany nią Cezary Jóźwicki.

28 min. ? kolejny żółty kartonik, tym razem dla gracza Wilgi ? Łukasza Grązki.

32 min. ? seria kartek trwa. W notesie sędziego ląduje nazwisko Rafała Goławskiego (Wilga), za faul na obrońcy Promnika.

35 min. ? na znak ogólnopolskiego protestu kibiców ? fani Wilgi Garwolin opuszczają na 10 minut sektor. ?Piłka nożna dla kibiców? ? skandują młodzi sympatycy GKS, wyrażając sprzeciw decyzji o zamknięciu trybun dla fanów gości w najwyższych klasach rozgrywek w Polsce.

33 min. ? spiker meczu zapowiada, że strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy otrzyma 100 zł nagrody.

45 min. ? koniec pierwszej połowy spotkania. Derby nie zachwycają. Dużo walki w środku pola.

>>CZYTAJ DALEJ<<

46 min. - w drugiej części derbów nad boiskiem w Łaskarzewie zaczął padać intensywniej deszcz.

50 min. ? GOL! Dośrodkowanie z prawej strony bramki Wilgi. Uderzenie zawodnika Promnika próbuje złapać Maciej Stelczyk. Bramkarz gości ?wypluwa? futbolówkę, do której dopada Mariusz Jesiotr. Szaleństwo na trybunach. Promnik wychodzi na prowadzenie.

55 min. ? Jakub Ochnik (Wilga) uderza zza linii pola karnego. Daleko od bramki.

57 min. ? pierwsza zmiana meczu, w Promniku Daniela Paziewskiego zastępuje Grzegorz Korycki.

58 min. ? uderzenie z 5 metrów Piotra Zegarka (Wilga) wprost w dobrze ustawionego Michała Bieńko.

59 min. ? zmiana w Wildze, miejsce zmęczonego Rafała Goławskiego uzupełnia Daniel Bogusz.

64 min. ? żółta karta dla Jakuba Ochnika (Wilga) za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego.

65 min. ? GOL! Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Piotra Zegarka, pada wyrównanie. Niepilnowany Łukasz Korgul popisuje się pięknym strzałem głową. Sektor kibiców gości odżywa.

68 min. ? żółta kartka dla Mariusza Jesiotra (Promnik) za faul.

75 min. ? na boisku pojawia się Piotr Baranowski (Wilga), który zastępuje Jakuba Wachnickiego.

77 min. ? trwa walka w środkowej części placu gry. Padający deszcz utrudnia obu drużynom dokładne rozegranie.

80 min. ? z murawy schodzi Cezary Jóźwicki (Promnik). Miejsce byłego zawodnika Wilgi Garwolin zajmuje Przemysław Poświata.

84 min. ? dośrodkowanie Dariusza Winka (Promnik) z prawej strony boiska omal nie ląduje w bramce GKS.

87. min. ? zmiana w ŁKS. W miejsce grającego trenera Piotra Balińskiego wchodzi Grzegorz Wolski.

90 min. ? Wilga mogła strzelić drugą bramkę. W narożniku pola karnego znalazł się Łukasz Trzaskowski. Strzał można określić mianem ?wyżej, niż dalej?.

90+1 min. ? piłka meczowa dla Promnika. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przecina Grzegorz Opieka. Piłkę łapie Maciej Stelczyk.

90+2 min. ? ostatnie zmiany w obu drużynach. W Promniku za Kamila Kuracha wchodzi Mateusz Mikulski, a w Wildze miejsce Jakuba Ochnika zajmuje Piotr Nurzyński.

90+3 min. ? koniec spotkania. Derby nie zachwyciły poziomem gry. Dużo ostrych starć, a mało składnych akcji.

Trenerzy po meczu

Piotr Baliński (Promnik Łaskarzew): Z przebiegu meczu, trzeba przyznać, że był to zasłużony remis, który nam niewiele daje. W walce o utrzymanie liczą się zwycięstwa. Wilga zaskoczyła nas dobrą grą. Myślałem, że ten zespół jest bardziej pogrążony w kryzysie. Boisko pokazało, że były to bardzo wyrównane zawody. Gra była czasami ostra, bo to taka specyfika derbów.

Maciej Kędziorek (Wilga Garwolin): Naszym założeniem było zdobycie 3 punktów i z takim nastawieniem przyjechaliśmy do Łaskarzewa. Moim zdaniem należało nam się zwycięstwo. Remis to punkty stracone, choć nie do końca mogę tak powiedzieć, biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie moich zawodników. Warunki pogodowe były trudne co przekładało się na grę.

Składy

Promnik Łaskarzew: Bieńko, Nwokocha, Opieka, Jesiotr, Baliński, Winek, Krzyżanowski, Oham, Kurach, Jóźwicki, Paziewski - Korycki, Poświata, Wolski, Mikulski.

Wilga Garwolin: Stelczyk, Goławski, Grązka, Korgul, Kozłowski, Ochnik, Szczęśniak, Trzaskowski, Wachnicki, Karol Zawadka, Zegarek - Bogusz, Baranowski, Nurzyński.

Relacja minuta po minucie.

27 min. ? żółta kartka ponownie dla gracza miejscowych,