reklama

Garwolin pokazał solidarność z Ukrainą [wideo]

Opublikowano: 27 luty 2022, 21:49 Kategoria Aktualności
ukrainagarwolinsolidarni z ukrainą
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ukraina bez Putina! Chwała Ukrainie! Kijów Warszawa wspólna sprawa! – takie hasła wybrzmiewały podczas wiecu poparcia dla walczącego narodu naszych wschodnich sąsiadów. Przed garwoliński starostwem zgromadziło się ponad 250 osób.

Wiec został zainicjowany przez Dominika Muchę z Młodej Lewicy i od początku przybrał formę apolitycznego spotkania z jednym wyraźnym celem. - Świat zatrzymał się w miejscu. Stało się to, czego nie wyobrażaliśmy sobie od zakończenia II wojny światowej. Zebraliśmy się tu, by pokazać solidarność z walczącą Ukrainą i jedność między nami – mówił starosta powiatu Mirosław Walicki. – Jest wśród nas wielu przyjaciół z Ukrainy. Dziękuję mieszkańcom powiatu garwolińskiego za ogromną pomoc. W ten sposób chcemy wesprzeć was w tej sytuacji. Kijów i Warszawa są niezwyciężone – dodał.

W trakcie godzinnego wiecu wielokrotnie z ust przemawiających padały głosy o wsparciu i zwroty dodające otuchy walczącemu sąsiadowi. Ze wzruszeniem za okazaną pomoc dziękowały, w imieniu całego narodu, Julia i Oksana. Przypominały także, że wciąż tysiące obywateli Ukrainy oczekuje na wyjazd z kraju. Co chwilę zebrani przerywali przemówienia głośnymi okrzykami „Solidarni z Ukrainą!”, „Ukraina bez Putina!”, „Chwała Ukrainie!”, „Kijów Warszawa wspólna sprawa!”.

reklama


Wśród uczestników spotkania byli m.in. posłowie Kamila Gasiuk-Pihowicz, Daniel Milewski, Maciej Górski, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak z zastępcą Albertem Baranem, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, wicestarosta Marek Ziędalski.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa oraz „światełko” dla Ukrainy przy utworze Taraki „Podaj rękę Ukrainie”.

Łukasz Korycki

fot./wid. łk/jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama