reklama

Ekologicznie i na sportowo w Michałówce

Opublikowano: 06 wrzesień 2023, 16:50 Kategoria Aktualności
michałówkagmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Szkole Podstawowej w Michałówce (gm. Garwolin) uroczyście oddano do użytku zmodernizowane obiekty sportowe. Uroczystość była połączona z piknikiem ekologicznym.

Zakończyła się warta prawie 2 mln zł modernizacja obiektów sportowych podgarwolińskiej szkoły. W ramach tego zadania powstały dwa boiska. To z nawierzchnią syntetyczną (40x20 m) przystosowane jest do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej czy tenis ziemnego. Obok powstało trawiaste boisko o wymiarach 56x26 m oraz dwie bieżnie i skocznia w dal. Na terenie szkoły pojawiło się 13 urządzeń siłowni zewnętrznej. Całość zyskała oświetlenie. Wiosną zakończył się remont sali gimnastycznej warty 610 tys. zł.

- W szkole mamy wiele talentów. Są świetni matematycy, poloniści, historycy. Są talenty plastyczne, są muzyczne i bardzo wiele sportowych. Co bardzo raduje w dzisiejszych czasach. Dlatego cieszymy się, że nasze 40-letnie asfaltowe boisko, na którym starło się niejedno uczniowskie kolano, przeszło już do historii. Możemy cieszyć się pięknymi obiektami - mówiła Agnieszka Szczypek, dyrektor SP w Michałówce.

reklama


Dzisiaj nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi oraz pobłogosławienia obiektów. W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Marek Ziędalski, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, prezes garwolińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Halina Poszytek.

Dalsza część dnia w Michałówce odbywała się pod znakiem ekologii. We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, szkoła zorganizowała Piknik Ekologiczny. Na dzieci i młodzież czekało wiele stanowisk, które dotyczyły m.in. prawidłowej segregacji odpadów czy ochrony środowiska.

łk

fot. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama