reklama

Dostali pieniądze na wóz z drabiną

Opublikowano: 19 wrzesień 2023, 16:04 Kategoria Aktualności
osp garwolingarwolinstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na wtorkowym posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Ponad 1,2 mln zł z budżetu województwa trafi do druhen i druhów z 22 jednostek OSP, w tym 4 z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Dodatkowe środki otrzyma OSP Garwolin.

Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego 22 jednostki OSP z Mazowsza zmodernizują lub wyremontują strażnice, otrzymają wozy bojowe, specjalistyczny sprzęt, a także środki ochrony indywidualnej. Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli na ten cel ponad 1,2 mln zł. Środki trafią do 18 mazowieckich gmin. Wśród beneficjentów znalazły się 4 jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego, które otrzymają z budżetu województwa mazowieckiego w sumie prawie 260 tys. zł. OSP Gałki na zakup sprzętu specjalistycznego otrzymała 29,5 tys. zł, natomiast OSP Cisie i OSP Ozorów na modernizację strażnicy pozyskały po 40 tys. zł, a OSP Garwolin na zakup używanego specjalistycznego samochodu z drabiną mechaniczną pozyskała 150 tys. zł.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, samorząd Mazowsza od lat wspiera mazowieckich strażaków ochotników. – Program „Mazowsze dla straży pożarnych” cieszy się ogromnym zaangażowaniem zarówno wśród jednostek OSP, jak i samorządów lokalnych. Dlatego dziś zdecydowaliśmy o przekazaniu dodatkowych środków dla strażaków ochotników. Dzięki temu dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

reklama


Mazowieckie OSP otrzymały już w tym roku pomoc finansową z budżetu województwa mazowieckiego. Dzięki prawie 26,6 mln zł do druhen i druhów z Mazowsza trafią m.in. 103 wozy bojowe, a 235 jednostki OSP zmodernizują lub wyremontują strażnice. W sumie w latach 2006-2022 władze Mazowsza na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, odzieży ochronnej, sprzętu specjalistycznego, a także robót budowlanych w strażnicach przeznaczyły ponad 144 mln zł.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama