reklama

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Opublikowano: 22 wrzesień 2023, 06:48 Kategoria Aktualności
dzień seniorapolicjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

20 września odbył się Powiatowy Dzień Seniora zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie i Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Sala widowiskowa garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury gościła wczoraj blisko 300 seniorów z całego powiatu. W centrum uwagi tego przedsięwzięcia było przede wszystkim bezpieczeństwo osób starszych - podniesienie ich samodzielności, zaradności i umiejętności w zakresie unikania zagrożeń.

Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia Komendant Powiatowy Policji nadkom. Janusz Mularski oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki – Osoby starsze coraz częściej starają się być aktywne, szukać nowych pasji, zdobywać wiedzę. Niekiedy dopiero podczas jesieni życia realizują odkładane przez lata marzenia. Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To wyraz wdzięczności za pielęgnowanie w naszych domach tradycji, za niesienie ciepła i zrozumienia. To także okazja do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim do zachęcenia osób starszych, aby wychodziły poza środowisko domowe i stawały się aktywnymi seniorami, świadomymymi zagrożeń i potrafiącymi stawić im czoła – podkreślali.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wczorajszego dnia. Podczas spotkania policjanci Wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji w Radomiu sierż. szt. Bartłomiej Hodio i sierż. szt. Jan Suracki poruszyli temat bezpieczeństwa online seniorów oraz wyłudzeń i oszustw na ich szkodę. Kierownik Zespołu Postępowań i Kontroli Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego Waldemar Nurzyński przekazał cenne rady w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie podkom. Krzysztof Sykuła mówił o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie głos zabrali Renata Liszewska i Anna Zegadło z PSSE w Garwolinie oraz psycholog Tomasz Rękawek. Seniorzy usłyszeli istotne rady dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz ważne informacje na temat poczucia własnej wartości i znaczenia opieki nad zdrowiem psychicznym seniorów.

reklama


Uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz tańca w wykonaniu przedstawicieli garwolińskiego Klubu Seniora, a także mogli podziwiać wystawę profesjonalnych zdjęć, które chętnym seniorom wykonała fotograf Olga Ostolska. Portrety, na które odważyli się uczestnicy, wydobyły z nich naturalne piękno i przyczyniły się do budowania poczucia własnej wartości. Dobre nastroje nie opuszczały nikogo do samego końca, a spotkanie integracyjne i poczęstunek były okazją do dzielenia się wrażeniami z uroczystości i dalszego wspólnego świętowania.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama