reklama

15 października: wynik exit poll i wieczór wyborczy w naszym portalu!

Opublikowano: 25 wrzesień 2023, 12:01 Kategoria Aktualności
wyborywieczór wyborczy
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

15 października Ogólnopolska Grupa Badawcza nie tylko przeprowadzi 41 badań exit poll (we wszystkich okręgach wyborczych), ale także zorganizuje w studiu telewizyjnym własny wieczór wyborczy. Relacja będzie dostępna w internecie, w mediach społecznościowych oraz na głównych stronach 100 najpopularniejszych portali lokalnych w całym kraju - w tym na naszej stronie. U nas poznacie w dniu wyborów po godzinie 21:00 poznacie sondażowe wyniki z naszego okręgu!

- Mamy podpisane już ponad 60 umów, rozmawiamy z kolejnymi kilkudziesięcioma portalami. W zamian za udostępnienie naszego wieczoru wyborczego na głównych stronach lokalne portale już o 21:00 będą mogły zaprezentować swoim czytelnikom wyniki: zarówno procentowe poparcie partii, jak i podział mandatów w ich okręgach. Co warte podkreślenia, z każdym portalem współpracujemy na zasadach wyłączności w danym mieście czy powiecie. Oprócz wyników głównych portale otrzymają od nas także dane, takie jak preferencje wyborcze w ich okręgu z podziałem na wiek, płeć, wykształcenie, a także wyniki Early Late Poll przygotowane dzięki obserwatorom OGB, którzy będą obecni w komisjach wyborczych w trakcie liczenia głosów. Nasza “Lokalna Sieć Wyborcza” będzie mogła na równi konkurować z największymi mediami w Polsce – mówi Łukasz Pawłowski, Prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

 

reklama


Dodatkowo portale będą mogły korzystać z materiałów graficznych i wideo przygotowanych przez OGB. Portale, z którymi już podpisano porozumienia to liderzy mediów lokalnych. Dodatkowo w trakcie badania Exit Poll, Ogólnopolska Grupa Badawcza zada w każdym województwie inne, dodatkowe pytanie na palące tematy.

W województwie mazowieckim będzie to pytania o budowę CPK, w województwie pomorskim o budowę pierwszej elektrowni atomowej, w dolnośląskim o zamknięcie kopali Turów, a w warmińsko-mazurskim o słuszność budowy kanału na Mierzei Wiślanej. Pytania w formie referendalnej z odpowiedziami: “Tak/Nie” będą stanowić dodatkową wiedzę podczas wieczoru wyborczego.

- Oprócz mediów lokalnych, z którymi nadal rozmawiamy i jesteśmy otwarci na kolejne zgłoszenia, rozmawiamy też z portalami horyzontalnymi, dla których mamy propozycje danych ogólnopolskich. Nazwaliśmy to roboczo “PAP-em na wybory”, ponieważ możemy dostarczać na żywo unikalne dane, informacje i materiały w trakcie wieczoru wyborczego. Jestem przekonany, że wyników exit poll OGB Pro oraz naszego wieczoru wyborczego nie będzie się dało nie zauważyć w niedzielę wyborczą oraz następnego dnia, podczas którego relacja będzie trwać nadal. Zamierzamy nie tylko podać dokładny podział mandatów w każdym okręgu, ale także zapytać Polaków, co skłoniło ich do głosowania na daną partię, jakie tematy były dla nich kluczowe i jak oceniają ostatnie 8 lat. Dodatkowo pierwszy raz w historii prezentowane będą wyniki wyborów do Senatu i zwycięzcy w poszczególnych okręgach. To będzie zupełnie inny wieczór wyborczy, jakiego jeszcze nie było w ciągu ostatnich 30 lat  – dodaje Łukasz Pawłowski.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama